سه شنبه 11 بهمن 1401
 
 
   
 
 

جدیرین اخبار

پربازدیدترین

 
کد خبر: 367 تاریخ انتشار: 1395-02-18 تعداد بازدید: 3364 sendارسال به دوستان
ذخیره
printنسخه چاپی
           

اخباربابل درفروردین59


 

                                              اخبار شهرستان بابل در فروردین 1359

                                                     نوشته: صمد صالح طبری

***  نظر به اینکه نگارنده از سال 1358 بعنوان خبرنگار صدا و سیما در سطح شهرستان بابل فعالیت داشتم، در این بخش سعی شده است بدون هیچ گونه تغییری خبرها و گزارشهای ارسالی از سوی اینجانب ازشهرستان بابل به واحد مرکزی خبر صدا و سیمای استان مازندران را برای ثبت در تاریخ  و تجدید خاطره و مرورعلاقه مندان از وضعیت سیاسی، اجتماعی این شهرستان در سی وهفت سال قبل که خالی از لطف نخواهد بود، در نشریه بابل نامه انعکاس دهم. لازم به ذکر است شهرستان بابل درآن ایّام شامل شهر بابل و شهرها و بخشهای امیرکلا، بندپی، بهنمیر، بابلسر و فریدونکنار بود که در خبرها بعنوان شهرستان بابل قید شده است.

                                                                           ******

** عصر امروز در یک آتش سوزی بزرگ که در بازار بابل رخ داد، بیش از 40 مغازه و حجره و یک پاساژ قدیمی که سقف های اغلب آنها چوبی بود به دلیل نامعلومی طعمه حریق شد و سوخت. به گفته شاهدان عینی حریق ابتدا از داخل پاساژ آغاز شد و به اطراف سرایت کرد این اتش سوزی با تلاش ماموران آتش نشانی بابل و شهرهای قائمشهر، امیرکلا، بابلسر، فریدونکنار و کمک مردم پس از سه ساعت مهار شد. خسارات وارده حدود سه میلیون تومان تخمین زده می شود. رضوانیان شهردار بابل در تماسی با خبرنگار ما  اظهار داشت: برای بررسی چگونگی حادثه و تکمیل فرم های مخصوص برای جبران خسارات وارده از کلیه صاحبان مغازه ها درخواست میشود در جلسه ای که به همین منظور ساعت 5 بعدازظهر فردا در سالن شهرداری بابل برگزار می شود حضور یابند.   (16/1/59)

**  از سوی دادستان کل انقلاب اسلامی کشور، حجت الاسلام حسینی مجدداً به سمت دادستان انقلاب اسلامی بابل ابقاء و کار خود را از امروز رسماً آغاز کرد.    (16/1/59)

**  کتابخانه عمومی اسلامی علی شاه بابل از کلیه علاقمندانی که مایل به عضویت در این کتابخانه می باشند خواست با در دست داشتن یک قطعه عکس و دو برگ فتوکپی شناسنامه به مسجد روستای علی شاه در کیلومتر 12 جاده جدید بابل – آمل مراجعه نمایند.    (16/1/59)

**  از طرف هواداران سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی بابل یک نمایشگاه کتاب، عکس و مقاله از دوران انقلاب اسلامی از امروز به مدت 4 روز صبح و عصر در خیابان امام خمینی بابل برای بازدید علاقمندان دایر شده است.    (16/1/59)

**  به گزارش اداره هواشناسی بابلسر، هوای استان مازندران در ساعات آینده صاف تا کمی ابرای همراه با ورزش باد در سطح زمین خواهد بود. هوای امروز گرگان بین 12 تا 25 درجه ، بابلسر 12 تا 21 و هوای بابل 12 تا 25 درجه بالای صفر در نوسان بوده است که نسبت به دیروز یک درجه گرمتر شده است.    (16/1/59)

**  از سوی علی اکبر شهیری فرماندار بابل، رضا تورانداز به عنوان شهردار فریدونکنار و نادر دستوریان به عنوان سرپرست بخشداری بابلسر تعیین و مشغول به کار شدند.    (16/1/59)

** نمایشگاه خط و نقاشیخط از آثار مهدی فلاح عضو انجمن خوشنویسان ایران به علت درخواست علاقمندان به مدت 2 شب دیگر تا 19 فروردین ماه در سالن پیشاهنگی بابل تمدید شد. ساعات بازدید از 3 تا 7 عصر می باشد.    (17/1/59)

** گروه پزشکی جهاد سازندگی بابلسر در نیمه دوم اسفندماه ضمن مراجعه به روستاهای اطراف بابلسر و فریدونکنار جمعاً 191 نفر از بیماران را به طور رایگان معاینه و درمان و داروهای موردنیاز آنان را در اختیار بیماران قرار داده است.   (17/1/59)

**  شهرداری بابل اعلام کرد چون طرح جامع  شهر بابل درگذشته بدون توجه به موقعیتهای اجتماعی و اقتصادی و بافت سنتی تهیه شده بود، اکنون شهرداری بابل اقداماتی جهت موافقت مقامات برای تغییرات این طرح صورت داده و از عموم شهروندان برای رعایت مقررات استدعای همکاری دارد: 1- در بر خیابانهای با عرض 20 متر و بیشتر که در طرح جامع مسکونی اعلام شده اجازه احداث ساختمان مسکونی تجاری با این ضوابط داده می شود: الف- حداکثر زیربنا در هر طبقه 80 درصد مساحت زمین و حداکثر ارتفاع ساختمان دو طبقه و 5/7 متر برای هر واحد تجاری به ازاء 30 مترمربع زیربنا یک واحد پارکینگ. امکان ایجاد فعالیتهای تجاری در کلیه خیابانها که در طرح جامع مسکونی اعلام شده منوط به کسب نظر موافق شواری فنی شهرداری می باشد.2- حداکثر زیربنا در منطقه مسکونی در هر طبقه 60درصد مساحت زمین و ساختمانهای پیلوتی برای هر واحد مسکونی حداکثر 40 متر مربع در پیلوت. 3- به کلیه قطعات زمینهای شهری بدون در نظر گرفتن و محدودیت مساحت با درصد پیش بینی شده فوق و رعایت ضوابط طرح اجازه احداث بنا داده می شود.   (17/1/59)

**  به منظور محکوم کردن اعمال فاشیستی رژیم بعث عراق مبنی بر اخراج ایرانیان از آن کشور، از طرف انجمنهای اسلامی و ستاد هماهنگی نهادهای انقلابی بابل فردا در این شهر اعلام راهپیمایی شده است. این راهپیمایی ساعت 5/9 صبح فردا از مقابل مسجد گلشن بابل آغاز خواهد شد.    (18/1/59)

**  عصر دیروز به منظور بررسی چگونگی حادثه آتش سوزی بازار بابل، جلسه ای با حضور شهردار و مالکین این مغازه ها در سالن شهرداری بابل تشکیل شد و مقرر گردید، با کمک سازمانهای مسئول هر چه زودتر بازسازی پاساژ آغاز شود. در این آتش سوزی که عصر جمعه گذشته در بابل به وقوع پیوست به اموال 53 مغازه و حجره جمعاً به ارزش 35 میلیون و 190 هزار ریال خسارت وارد شده است.    (18/1/59)

**  آموزش و پرورش بابل اعلام کرد با جلو کشیده شدن ساعت برنامه امتحانات ششم نظام قدیم داوطلبان آزاد که از روز جمعه 22 فروردین ماه آغاز می شود، یکساعت دیرتر از وقت اعلام شده یعنی به جای ساعت 8 صبح امتحانات راس ساعت 9 صبح آغاز خواهد شد .    (18/1/59)

**  بیش از 39 هکتار از زمینهای بایر در روستاهای آببندان، درویش آباد و خانه دریای بابلسر که با نظر کارشناسان جهادسازندگی شورای حل اختلاف زمین بلااستفاده اعلام شده بود زیرنظر دادسرای انقلاب اسلامی بین 82 نفر از کشاورزان بی زمین منطقه برای شالیکاری تقسیم شد.    (18/1/59)

**  پیش از ظهر امروز به دعوت انجمن اسلامی دانش آموزان بابل به منظور محکوم کردن اعمال فاشیستی رژیم مزدور بعثی عراق در اخراج ایرانیان از آن کشور و دخالت های نظامی عراق در غرب ایران هزاران تن از مردم بابل ضمن تجمع در مقابل مسجد گلشن در حالیکه روحانیت مبارز پیشاپیش گروه در حرکت بودند پس از عبور از خیابانهای این شهر در صحن امامزاده قاسم بابل اجتماع کردند . در این گردهمایی ابتدا آیاتی از کلام الله مجید قرائت شد، سپس قطعنامه این راهپیمایی در 4 ماده قرائت شد که با بانگ الله اکبر موردتائید حاضرین قرار گرفت. آنگاه یکی از سخنرانان پیرامون دسیسه های شوم امپریالیسم آمریکا و نوکر سرسپرده اش صدام حسین به تفصیل سخن گفت و مردم را به وحدت و یگانگی در این موقعیت حساس دعوت کرد. به همین مناسب امروز مدارس بابل به حالت تعطیل درآمده بود.   (19/1/59)

**  از طرف گروه تبلیغات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بابل فیلم جانبازان فلسطین که نمایشگر مبارزات مردم قهرمان فلسطین علیه اسرائیل غاصب می باشد از فردا به مدت 5 روز در خانه پیشاهنگی بابل برای علاقمندان به نمایش گذاشته خواهد شد. شروع سانس ها از ساعت 3 بعدازظهر می باشد.   (19/1/59)

**  انجمن اسلامی دانشجویان دانشسرای راهنمایی تحصیلی باخویش بابل طی اطلاعیه ای ضمن محکوم کردن حرکتهای مذبوحانه و مزدورانه حاکمان دست نشانده بعثی عراق، اعلام کرد ملت مجاهد ایران به رهبری امام خمینی پس از درهم کوبیدن کاخ های استبداد و قطع ایادی استثمارگران شرق و غرب حاکمیت و تمامیت ارضی ما از دیدگاه تنگ نظرانه جهانخواران مصون نخواهد بود. انجمن اسلامی دانشسرای باخویش بابل آمادگی مستمر خود را در مقابله و رویارویی با ایادی امپریالیسم اعلام کرد. (19/1/59)

**  گروه عمران جهادسازندگی مستقر در کله بست بابلسر در یک ماه گذشته عملیات ساختمانی 4 واحد مسکونی دو اتاقه و یک گرمابه بهداشتی را در روستاهای بالا میربازار، کیخامحله و کاری کلا کله بست به پایان رسانده و آماده بهره برداری می باشد.  (19/1/59)

**  ستادبرگزارکننده راهپیمایی روز وحدت در بابل اعلام کرد مراسم راهپیمایی بزرگداشت روز وحدت ملت ایران ساعت 9 صبح روز جمعه 22 فروردین ماه از مقابل مسجد امام حسن مجتبی بابل آغاز خواهد شد.    (20/1/59)

**  در پی انتشار خبر قطع روابط اقتصادی و سیاسی آمریکا با ایران و پخش پیام امام خمینی مبنی بر اعلام خشنودی از قطع رابطه ظالم با مظلوم صبح امروز از طرف سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، دانشکده فنی صمدیه لباف بابل و اصناف این شهر مجلس جشنی در محلهای یادشده برگزار شد. همچنین مردم بابل با روشن کردن چراغ های اتومبیل ها و چراغانی سردر مغازه های خود، قطع رابطه امپریالیسم جهانخوار با ملت مظلوم ایران را با شکوه فراوان جشن گرفتند.   (20/1/59)

**  در رابطه با قطع روابط دیپلماتیک آمریکا با ایران که موجب شادمانی مردم انقلابی ما شده است، حزب جمهوری اسلامی بابل از مردم این شهر خواست تا در مجلس جشن باشکوه و سازنده ای که ساعت 5/8 امشب بعد از نماز مغرب و عشاء در مسجد کاظم بیک بابل برگزار می شود، شرکت نمایند. در این مراسم ولی الله زمانی سخنرانی خواهد کرد.    (20/1/59)

**  عصر دیروز طی مراسمی که با شرکت گروهی از فرهنگیان و دانش آموزان مدارس بابل در سالن دبیرستان امام خمینی بابل برگزار شد، جوایز نفرات اول رشته های مختلف مسابقات قرائت قرآن آموزشگاه های بابل و استان توزیع شد. در این مراسم رئیس آموزش و پرورش بابل پیرامون لزوم آموزش و قرآن و شناخت آیات الهی سخنرانی کرد و در خاتمه جوایزی به بهترین قاریان اهدا شد.    (20/1/59)

**  در جلسه ای که با شرکت رئیس شورای شهر بابل، نماینده سپاه پاسداران و دیگر نمایندگان نهادهای انقلابی و کارگران سینماهای بابل در سالن پیشاهنگی این شهر تشکیل شد، اعضای شورای اسلامی کارگران سینماهای بابل تعیین و انتخاب شدند. هدف از تشکیل این شورا، همکاری با شورای نظارت برامور سینمایی شهرستان بابل تعیین و انتخاب شدند. هدف از تشکیل این شورا، همکاری با شورای نظارت برامور سینمایی شهرستان بابل در جهت سالمسازی هرچه بیشتر وضع سینماها و احقاق حق کارگران سینماهای بابل می باشد.    (21/1/59)

**  از طرف گروه نقاشان آزاد بابل نمایشگاه مجسمه، طرح و نقاشی از روز شنبه 23 فروردین ماه به مدت 6 روز در محل باغ ملّی بابل برای بازدید علاقمندان دایر خواهد بود. ساعت کار نمایشگاه از ساعت 3 بعدازظهر هر روز می باشد.   (21/1/59)

**  به مناسبت قطع رابطه ایران و آمریکا، شب گذشته به دعوت حزب جمهوری اسلامی بابل مجلس جشن باشکوهی با شرکت طبقات مختلف مردم این شهر در مسجدکاظم بیک بابل برگزار شد. در این مراسم چندتن از سخنرانان پیرامون پیام امام خمینی و مسائل روز سخنرانی کردند.    (21/1/59)   نظرات
نام*:
 نظر*:
تصوير امنيتي*:
طراحی شده توسط تیم برنامه نویسی میدا پشتیبانی شرکت شبکه اندیشان (شاناکو)