سه شنبه 11 بهمن 1401
 
 
   
 
 

جدیرین اخبار

پربازدیدترین

 
کد خبر: 361 تاریخ انتشار: 1395-02-14 تعداد بازدید: 3471 sendارسال به دوستان
ذخیره
printنسخه چاپی
           

سلام بابل نامه 355


                                       خط ارتباطی32364460 011- 09112159126

    - باید از اقدام شهردار محترم در زیبا سازی پل تاریخی محمد حسن خان تشکر و قدردانی کرد تا کارهای عمرانی دیگری نیز در شهر صورت گیرد.امام جمعه محترم بابل هم از اعضای شورای شهر خواستار تعامل وهمکاری با شهردار جدید برای توسعه و عمران شهری شده است. با تشکر فراوان احمدی هستم                                                                

- خدمت آقای صمد صالح طبری، به نظر اینجانب ادارات ما به روزمرگی مبتلا بوده و جایگاه هیاتی فرهیخته در راس شهر برای ترسیم بلند مدت بابل خالی است. به اعتقاد اینجانب شاید خیلی نیاز به فرهنگ سازی نباشد، ولی قطعاً اهتمام به گردهم آوردن فرهیختگان و نخبگان شهر بسیار کارایی خواهد داشت.مزید توفیقات جنابعالی راخواستاریم. احمد آرام نژاد

- با سلام و تشکر از آقای صمد صالح طبری که بسیار با حوصله و صداقت وصف ناپذیر خواسته های بحق مردم بابل را به نگارش درآورده اند که این کار ایشان کمتر از زحمات کارهای اجرایی نیست. امید است شورای شهر و شهردار محترم بابل به خواسته های شهروندان بابل توجه داشته باشند. افشار

- سلام آقای صالح طبری ژورنالیست قدیمی شهرمان که همواره در راه پیشرفت این شهر قلم می زنی. مطالب شما در پاسخ به سئوال آقای بیژنی در باره تاسیس رادیو در بابل را در تلگرام و کانالهای شهری به دقت خواندم و بسیار ناراحت شدم که چرا مسئولان شهرمان در گذشته اینقدر نسبت به امر مهم  یعنی ایجاد ایستگاه رادیو در بابل سستی و بی توجهی کردند. اگر برخی مسئولان از کمکهای خیّرین استفاده می کردند حالا ما دارای رادیوی بابل می بودیم و منت دیگران را که در صدد عقب نگه داشتن بابل هستند، نمی کشیدیم. نمی دانم چه اصراری وجود دارد که خیّرین بابلی همه ساله چندین میلیارد تومان پول هنگفت را بابت مدرسه سازی هزینه  می نمایند، در حالیکه ساخت مدرسه جزو کارهای دولت است. لذا باید تصمیم گرفته شود و این پولها  را صرف امور ضروری برای توسعه بابل گردد. خیلی ممنون از دقت نظرتان

- تغییر ساعت سالانه در ایران که به تقیلد از برخی از کشورها در ایران انجام می شود خودحکایتی دارد، و تاکنون هیچ گزارش جامعی از کاهش انرژی با اجرای این طرح در کشور ارائه نشده است.اگر در اروپا این تغییر ساعت انجام می گیرد آنها به نحو شایسته ای از ساعات روز را استفاده میکنند و مدت روز هم در اروپای شمالی طولانی تر از نقاط دیگر است.اما در ایران چنین وضعیتی وجود ندارد و مردم با شنیدن صدای اذان و تاریکی هوا برای بستن واحدهای تجاری خود اقدام می کنند. فقط کارمندان و کارگران مجبورند با ساعت جدید زودتر از خواب بیدار شوند و به سرکارشان بروند. خیلی ممنون حسین زاده

- این که برخی مسئولین اعلام می کنند تحریم ها کاملا برچیده شده است  درست نمی باشد و به فرموده مقام معظم رهبری فقط بر روی کاغذ حرف هایی آمده و چیزی حاصل ما نشده  است. بازرگانان هم در مصاحبه ها از عدم برقراری ارتباط بانکی برای مرودات اقتصادی با اروپا می گویند. باید به گونه مسائل را به مردم انتقال داد که شبهه ای در میان نباشد آمریکا نشان داد که آدم شدنی نیست و اروپایی ها همچنان برده این شیطان هستند.

- با اینکه در ایام تخم ریزی ماهیان در بستر رودخانه ها هستیم در بابلرود بابلسر شاهد ماهیگیری برخی سودجویان هستیم که ضرورت دارد با این متخلفان که نسل ماهیان را منقرض می کنند برخورد جدی تری اعمال گردد.

- برخی شبکه های اجتماعی که در وطن فروشی ید طولایی دارند فکر می کنند پهن کردن سفره هفت سین در کاخ سفید نشانه نفوذ واقعی فرهنگ ایران در دل دولتمردان خائن آمریکایی است که به اصطلاح قوی تر از فریادهای مرگ برمریکا و موشکهای ایرانی است! در حالیکه رهبر انقلاب، پهن کردن سفره هفت سین توسط آمریکایی ها را بچه گول زدن عنوان کردند. اگر فریادهای مرگ برآمریکا و مقاومت  دلیرانه مردم ایران در برابر تحریم ها نبود آمریکا هیچگاه به فکر پهن کردن سفره هفت سین برای اغفال عده ای ساده لوح  و تظاهر به دوستی با مردم ایران نبود. این مقاومت و ایثار مردم ما با شعارهای ضد آمریکایی بود که دشمن را وادار به تسلیم کرد و سفره پهن کردن آنها ربطی به نفوذ فرهنگ هفت سین ندارد.

- در کوچه شفق پشت دبیرستان معتمدی همه روزه با جاری شدن آب فاضلاب یکی از واحدهای مسکونی به داخل کوچه ، علاوه بر اشاعه بوی مشمئز کننده آن، بهداشت مردم  و محیط زیست  با این آلودگی به مخاطره افتاده است. چرا مسئولان به این مسئله مهم زیست محیطی رسیدگی نمی کنند؟

- آبگرفتگی نقاط شهری و روستایی شهرستان بابل با ریزش باران بهاری نشان داده است که بابل چقدردر برابر حوادث طبیعی آسیب پذیر می باشد. مسئولان باید فکری برای مهار طغیان رودخانه ها و ایمن سازی شهر در برابرچنین مسائلی داشته باشند. بستر رودخانه ها باید ضمن رعایت  حریم رود خانه پاکسازی شوند تا خطرات نفوذ آب به مغازه ها و خانه های مردم کاهش یابد. مثلاً ساخت پاساژ و بازار در بستر رودخانه خلاف قانون بوده است چرا مسئولان گذشته نسبت به صدور مجوز و احداث واحدهای مسکونی و تجاری در حاشیه رودخانه اقدام کرده اند و حالا باید پاسخگوی اهمالشان باشند.

- وقتی شهرداری بدون ایجاد سیل بند، به فکر زیبایی حاشیه پل محمد حسن خان بود باید فکرطغیان بابلرود را در مواقع بارندگی می کرد تا زحمات جمعی از علاقه مندان  و گروههای مردمی از بین نرود. زیرا این رودخانه وحشی است و از سال های قبل قابل پیش بینی بود که با هر بارندگی طغیان می نماید.

- در روز13 فروردین بارندگی مردم را خانه نشین کرده بود. بنده که از سمنان عازم بابل بودم شاهد ریزش برف شدید و مه آلودگی گردنه گدوک بودم.اما جاده خیلی خلوت بود و از شمال به جنوب کمتر خودرویی در حال حرکت بود و حتی مناطق پرترافیک حاشیه تونل در شیرگاه و زیرآب نیز هیچ خودرویی مشاهده نشد. چقدر خوب است جاده فیروزکوه همیشه اینگونه باشد تا مردم بدون ترافیک و دغدغه به کارهایشان برسند.

- از شهردار پرتوان وانقلابی بابل انتظار داریم آسفالت معابرعمومی را دردستور کارشان قراردهند و با ترمیم چاله چوله های معابربا آسفالت مرغوب  موجبات رعایت حقوق شهروندی همشهریان را فراهم آورند.

- خیلی از کارهای برزمین مانده در شهر باید توسط شهرداری هر چه سریعترانجام گیرد تا رفاه شهروندان تامین گردد. کوچه طوقداربن به محله باقرناظر خیلی خراب و آسفالتها شکسته اند. چرا شهرداری بجای کارهای تزئینی همچون ساخت کلبه روستایی و گلکاری و غرفه سازی و ... آسفالت کوچه ها ضروری است.

- از معاونان شهرداری بابل انتظار داریم سری به کوچه های چهارشنبه پیش  حدفاصل دبیرستان معتمدی به حکیم آباد و شفق به آهنگرکلا و کوچه سرحمام آقاحسن بزنند و وضعیت معیوب و ناخوشایند آسفالت این نقاط را ببینند.

- باید در اطراف بابل رود سیل بند ایجاد شود تا درمواقع بارندگی دچار خسارت و زیان به تاسیسات و ساختمان های حاشیه رودخانه نشویم. تنها زیبا سازی کافی نیست، بلکه ایمن سازی یک ضرورت و اصل می باشد.   نظرات
نام*:
 نظر*:
تصوير امنيتي*:
طراحی شده توسط تیم برنامه نویسی میدا پشتیبانی شرکت شبکه اندیشان (شاناکو)