سه شنبه 11 بهمن 1401
 
 
   
 
 

جدیرین اخبار

پربازدیدترین

 
کد خبر: 359 تاریخ انتشار: 1395-02-14 تعداد بازدید: 3120 sendارسال به دوستان
ذخیره
printنسخه چاپی
           

اخباربابل درفروردین59


 

                اخبار شهرستان بابل در فروردین 1359

                       نوشته: صمد صالح طبری

***  نظر به اینکه نگارنده از سال 1358 بعنوان خبرنگار صدا و سیما در سطح شهرستان بابل فعالیت داشتم، در این بخش سعی شده است بدون هیچ گونه تغییری خبرها و گزارشهای ارسالی از سوی اینجانب ازشهرستان بابل به واحد مرکزی خبر صدا و سیمای استان مازندران را برای ثبت در تاریخ  و تجدید خاطره و مرورعلاقه مندان از وضعیت سیاسی، اجتماعی این شهرستان در سی وهفت سال قبل که خالی از لطف نخواهد بود، در نشریه بابل نامه انعکاس دهم. لازم به ذکر است شهرستان بابل درآن ایّام شامل شهر بابل و شهرها و بخشهای امیرکلا، بندپی، بهنمیر، بابلسر و فریدونکنار بود که در خبرها بعنوان شهرستان بابل قید شده است.

                                    ******

 

** نماز حمعه دربابل به امامت حجت الاسلام هادی روحانی با حضور گروه زیادی از مردم مسلمان و متعهد بابل در مسجد کاظم بیک این شهر اقامه شد. قبل از اقامه نماز آقای قشقائیان پیرامون عید از دیدگاه اسلام سخنرانی کرد.  (1/1/59)

** پیش از ظهر امروز مراسم سال نو و رژه مخصوص عید نوروز درمیدان صبگاهی پادگان نیروی هوایی بابلسر برگزار شد. در این مراسم ابتدا افسر میدان گزارش نظامی بیان کرد سپس فرمانده پادگان از نیروی های مستقر درمیدان سان دید. آنگاه پرسنل نظامی هوایی بابلسر از مقابل قرآن و تمثال حضرت امام خمینی رهبر اتقلاب اسلامی ایران رژه رفتند.   (5/1/59)

** به منظور محکوم کردن دسیسه های امپریالیسم امریکا و پناه دادن شاه مخلوع به مصر، گروه های زیادی از مرد بابل بعد از ظهر امروز ضمن تجمع در مقابل مسجد گلشن، در خیابانهای این شهر اقدام به راهپیمایی کردند. راهپیمایی سپس در محوطه امامزاده قاسم بابل اجتماع کرده و آقای واثقی ضمن سخنانی این عمل آمریکا را به شدت محکوم نمود . دربابلسر نیز گروه های مختلف مردم این شهر ضمن اجتماع در مسجد یورمحله با راهپیمایی در خیابانهای بابلسر عمل ننگین آمریکا را به شدت محکوم کردند.   (5/1/59)

** هیات فوتبال بابل در نظر دارد یکدوره مسابقه فوتبال جوانان قهرمانی بابل به نام جام دیانتی بازیکن سابق این شهر برگزار نماید.سرپرستان تیم های محلات و باشگاهی می توانند در جهت ثبت نام حداکثر تا آخر روز 8 فروردین ماه به دفتر هیات فوتبال واقع در زمین ورزش شماره یک بابل مراجعه نمایند.همچنین نفرات منتخب این بازیها برای شرکت در مسابقات جوانان قهرمانی استان انتخاب خواهند شد.   (6/1/59)

** بنیاد مسکن اتقلاب اسلامی شهرستان بابل آمار فعالیتهای هفت ماه اخیراین بنیاد را منتشر کرد. دراختیار گرفتن زمین 18 هکتاری میدان اسب دوانی شاه مخلوع در کمانگر محله بابل جهت ایجاد یک شهرک مسکونی، واگذاری 47 از قطعات جنوبی زمینهای میدان اسب دوانی به افراد فاقد مسکن، ایجاد20 باب مغازه و 51 واحد مسکونی درمرحله اول  از کلّ350خانه پیش بینی شده با 75 درصد عملیات ساختمانی انجام شده، واگذاری یک هکتار زمین به جهاد سازندگی بابل، پرداخت مبلغ یک میلیون ریال کمکهای نقدی و غیر نقدی برای تعمیر ساختمان و بازسازی خانه های ویران. بنیاد مسکن اتقلاب اسلامی همچنین دو میلیون ریال بودجه به عنوان وام مسکن در نظر گرفته است که مبالغی از آن به متقاضیان واجد شرایط پرداخت شده است.   (6/1/59)

** ستاد هماهنگی نهاد های انقلابی شهرستان بابل طی تلگرامی که برای رئیس جمهور، آیت الله منتظری و وزیر کشور ارسال داشت،پشتیبانی قاطع خود را از اکبر شهیری فرماندار بابل که کمال همکاری را با نهاد های انقلابی و مردم این شهرستان دارد اعلام کرده و خواستار ابقای وی در این پست شدند.    (6/1/59)

** ازطرف انجمن اسلامی جوانان برج بن بابل نمایشگاه عکس و مقالاتی پیرامون جنایات امپریالیسم آمریکا در ایران از امروز به مدت یک هفته صبح و عصر درچهار راه شهرداری بابل برای بازدید علاقمندان دایر شده است.    (6/1/59)

** گروه پزشکی جهاد سازندگی بابلسر در بهمن ماه گذشته ضمن مراجعه به روستاهای بخشهای اطراف بابلسر جمعاً 510 نفر از بیماران را معاینه نموده و داروهای مورد نیاز آنان را نیز به طور رایگان در اختیار بیماران قرار داده است.   (6/1/59)

** به گزارش اداره هواشناسی بابلسرهوای استان مازندارن در ساعات آینده نیمه ابری تا تمام ابری در بعضی نقاط همراه با رگبار پراکنده خواهد بود. به موجب این گزارش هوای امروز بابلسر بین 9.5 تا 13 درجه ، گرگان 9تا17، و بابل 9تا14 درجه بالای صفر در نوسان بوده است که نسبت به دیروز یک درجه سردتر شده است.   (6/1/59)

** فردا نماز جمعه در بابل به امامت حجت الاسلام هادی روحانی امام جمعه و نماینده امام خمینی در مسجد کاظم بیک برگزار خواهد شد. طبق برنامه تنظیمی قبل از اقامه نمازدکتر محمد جواد باهنر یکی از اعضای شواری انقلاب سخنرانی خواهد کرد.   (7/1/59)

** باهمکاری گروه کشاوری جهاد سازندگی بابلسر،شورای کشاورزی در روستا های فولادکلا ، آرمیج کلا، کلاگرسرا، سرحمام و اسی کلا تشکیل شده است این شوراها جهت تسهیل و پیشبرد امور کشاورزی شروع به کار کرده اند.    (7/1/59)

** پیرو فرمان امام خمینی مبنی برجهاد سواد آموزی،گروه فرهنگی جهاد سازندگی بابلسر باهمکاری آموزش و پرورش این شهر بیش از 50 کلاس سواد اموزی در 35 روستای اطراف بابلسر برای تدریس بیسوادان  دایر نموده است.    (7/1/59)

**  نماز جمعه دربابل به امامت حجت الاسلام هادی روحانی با شرکت هزاران تن از گروه های مختلف مردم مسلمان و متعهد بابل در مسجد کاظم بیک این شهر اقامه شد. قبل از ایراد خطبه های نماز جمعه،دکتر محمد جواد باهنر یکی از اعضای شواری انقلاب اسلامی پیرامون مسائل روز کشور به تفصیل سخن گفت و ضمن برشمردن توطئه های امپریالیسم زخم خورده اظهار داشت:همانطور که انقلاب شکوهمند اسلامی ایران مستضعفان جهان راخشنود و دلگرم کرد، ابرقدرتها را سخت به وحشت انداخته است.اکنون امپریالیسم آمریکا15درصد از کلّ برنامه های تبلیغاتی خود را به مخدوش کردن اتقلاب اسلامی ایران اختصاص داده است. وی دربخش دیگر از سخنانش گفت:هدف انقلاب اسلامی  ایران در درجه اول قطع دست ابرقدرت های شرق و غرب از ایران و بیرون آمدن از اسارت آنان و فراهم آوردن یک زندگی خوب برای طبقه محروم جامعه است. وی درپایان گفت:با تشکیل مجلس شورای اسلامی، شواری انقلاب منحل خواهد شد و کارنامه شورای انقلاب در یکسال گذشته بزودی دراختیار مجمعی قرار خواهد گرفت تا پس از بررسی از طریق رسانه های گروهی به اطلاع همگان برسد.درادامه امام جمعه بابل در خطبه اول پیرامون خصوصیات انقلاب و حفظ دستاورد های مقدس آن سخن گفته و یادآور شد:تنها سلاح ما در نبرد با طاغوت و شیطان بزرگ، سلاح وحدت و ایمان بود که توانست انقلاب را به پیروزی برساند.ولی اکنون آمریکا این امپریالیسم جهانی با گروه گروه کردن جوانان می کوشد تا ما را از اهداف اساسی انقلاب باز دارد.لذا باید متوجه توطئه های خائنانه دشمنان انقلاب باشیم و هوشیارانه آن را خنثی کنیم.درخطبه دوم امام جمعه بابل پیرامون رهبری امام خمینی درارشاد و رهبری نهضت سخن گفت و درپایان از نمازگزاران خواست تا از خانواده های شهدا و مجروحین انقلاب عیادت و دلجویی به عمل آوردند. امام جمعه بابل در همین خطبه از برنامه های نوروزی رادیو و تلویزیون انتقاد کرد.    (9/1/59)

**  عصر روز گذشته دریک مسابقه فوتبال دوستانه که بین تیمهای جوانان شهربانی بابل و جوانان تهرانجوان آمل در زمین ورزشی شماره دو بابل برگزار شد تیم جوانان شهربانی بابل با نتیجه 5بر2 برحریف خود غلبه کرد.   (9/1/59)

** ستاد برگزار کننده راهپیمایی روز جمهوری اسلامی در بابل اعلام کرد مراسم راهپیمایی بزرگداشت این روز ساعت 30/9 صبح روز سه شنبه 12 فروردین ماه از مقابل مسجد امام حسن مجتبی (ع) آغاز خواهد شد. کلیه گروهها و سازمان ها می توانند بدون آرم و نشان گروه و سازمان زمان خود در این مراسم شرکت نمایند.ضمناً این ستاد از مردم خواست برای هرچه بهتر برگزار شدن مراسم این روز به مرکز ستاد راهپیمایی واقع در مسجد چهارسوق بابل مراجعه نمایند. انجمن اسلامی دانشجویان دانشسرای راهنمایی تحصیلی با خویش بابل اعلام کرد که در راهپیمایی روز جمهوری اسلامی شرکت خواهند کرد.   (10/1/59)

**  ستاد تبلیغات اسلامی بابلسر اعلام کرد مراسم راهپیمایی بزرگداشت روز جمهوری اسلامی ایران ساعت 30/9 صبح فردا از مقابل مسجد یور محله بابلسرآغاز خواهد شد. این مراسم دربابل ساعت 30/9 از مسجد امام حسن مجتبی و در فریدونکنار از دبیرستان امام خمینی، در امیرکلا از مهدیه این شهر و درمحمود آباد از مسجد جامع  این بخش آغاز خواهد شد.    (11/1/59)

** از طرف انجمن اسلامی دانش آموزان بابل نمایشگاه کتاب و عکس و پوستر از دوران شکوهمند انقلاب اسلامی ایران و لحظات تصرف جاسوسخانه آمریکا از امروز به مدت 3 روز صبح و عصر درخیابان سعید العلمای بابل برای بازدید عموم دایر خواهد بود.  (11/1/59)

** پیش از ظهر امروز به مناسبت اولین سالگرد تاسیس نظام جمهوری اسلامی ایران هزاران تن از قشر های مختلف مردم بابل ضمن تجمع درمقابل مسجد امام حسن مجتبی (ع) این شهر، درحالیکه پرسنل شهربانی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بابل با تصاویری از امام امت، رئیس جمهور و دیگر آیات عظام در درست داشتند و پیشاپیش گروه در حرکت بودند در خیابان های این شهر اقدام به راهپیمایی کردند. راهپیمایان سپس در زمین چمن دانشکده صمدیه لباف گرد آمدند. در این مراسم پس از سخنرانی حجت الاسلام حسینی دادستان انقلاب اسلامی بابل قطعنامه این راهپیمایی در ده ماده قرائت شد که با بانگ الله اکبر مورد تایید حاضرین قرار گرفت. دادستان بابل در این مراسم در سخنانی پیرامون وضع ارگانهای انقلاب و دادسرای انقلاب گفت: دولت برای بکار انداختن دادسراهای عمومی و دادگستری وظایف دادسرای انقلاب را محدود و به رسیدگی به مسائل ضدانقلاب و مواد مخدر و فحشا و زمین کرده است. وی در مورد کم کاری در سازمان های دولتی یادآورد شد: دولت پاکسازی ادارات را به عهده خود ادارات گداشته است و اگر مسئولان یک اداره از انجام کارهای قانونی سرباز زدند، خود مردم از طریق قانونی اقدام خواهند کرد.دادسرای انقلاب اسلامی فقط می تواند حکم صادر کند و اگر ژندارمری و دیگر ارگانهای انقلابی با آن همکاری نکنند، نتیجه ای عاید نخواهد شد. دادستان انقلاب اسلامی بابل در قسمت دیگری از سخنانش به وضع کارخانجات و زمین های کشاورزی و ویلاهای کنار دریا اشاره کرد و گفت: در اولین فرصت ویلاهایی که امکاناتش از طریق نامشروع این سرمایه ها را اندوخته اند مصادره، و در اختیار مستضعفان قرار خواهد گرفت.همچنین در برخی از کارخانجات کارگران را اخراج و تولید را پایین آوردند از مسئولان کارخانه ها خواسته خواهد شد تا درصورت نامشروع بودن کارخانه مصادره و در صورت مشروعیت،ملزم به افزایش تولید خواهند بود.  (12/1/59)

** ستاد مبارزه با گرانفروشی شهرستان بابل برای جلوگیری از صعود قیمتها نرخ تخم مرغ و مرغ را تا اطلاع ثانوی بدین شرح اعلام کرد: تخم مرغ هر کیلو145ریال، مرغ زنده هر کیلو100ریال، مرغ پرکنده هرکیلو 240ریال. کلیه همشهریان در صورت مشاهده تخلف مراتب را به ستاد مبارزه با گرانفروشی بابل شماره تلفن 3400 اطلاع دهند.  (14/1/59)

** امام جمعه بابل در خطبه های دیروز نماز جمعه که در همین صحن و شبستان مسجد کاظم بیک این شهر برگزار شد  در خطبه اول به گرانفروشان ومحتکران اجناس و ارزاق عمومی هشدار داد که دست از این عمل غیراسلامی و غیرانسانی بردارند و با درک معنای اخوت اسلامی آب به آسیاب دشمن نریزند، وی سپس در پایان خطبه اول حمله به روحانیت صدیق و مبارز را محکوم کرد و یادآور شد: یکی از حیله های دشمن پس از انقلاب حمله به روحانیت مبارز و مسئول می باشد تا بتوانند راه نفوذ خود را برای توطئه های دیگر هموار سازند.وی درخطبه دوم با اشاره به توطئه های ضدانقلاب و پخش شایعات و اکاذیب پیرامون چهره های زحمتکش و نزدیک به امام به توطئه های ضدانقلاب و پخش شایعات و اکاذیب پیرامون چهره های زحمتکش و نزدیک به امام می باشد تا با شکاف بین صفوف انقلابیون، ضربه های نهایی را به انقلاب وارد سازند کما اینکه آمریکا نیز فعالیت گسترده ای را هم اکنون در تمام جهان علیه انقلاب اسلامی براه انداخته است.   (16/1/59)   نظرات
نام*:
 نظر*:
تصوير امنيتي*:
طراحی شده توسط تیم برنامه نویسی میدا پشتیبانی شرکت شبکه اندیشان (شاناکو)