سه شنبه 11 بهمن 1401
 
 
   
 
 

جدیرین اخبار

پربازدیدترین

 
کد خبر: 356 تاریخ انتشار: 1395-02-03 تعداد بازدید: 3267 sendارسال به دوستان
ذخیره
printنسخه چاپی
           

هفدهمبن سالگردارتحال آیت الله هادی روحانی


                          همزمان با هفدهمین سالگرد ارتحال نماینده فقید ولی فقیه در مازندران؛

                     از كتاب سوابق مبارزاتي مرحوم آيت الله روحاني در بابل رونمائي مي شود

امام جمعه بابل گفت : كتاب اسناد و سوابق مبارزاتي مرحوم آيت الله هادي روحاني نماينده فقيد ولي فقيه در مازندران همزمان با هفدهمين سالگرد اين مرحوم در بابل رونمايي مي شود.

حجت الاسلام والمسلمین  حسن روحاني در نشست  با خبرنگاران  بابل افزود : اين كتاب حاوي اسناد ساواك در باره مبارزه آيت الله حاج شیخ هادی روحاني با رژيم پهلوي و نقش ايشان در انقلاب اسلامي است. وي گفت كه اين كتاب را وزارت اطلاعات بر اساس اسناد ساواك تدوين كرده است.

فرزند مرحوم آيت الله روحاني زمان برگزاري هفدهمين سالگرد پدرش را روز دوشنبه این هفته 23 ارديبهشت اعلام كرد و افزود: اين مراسم ساعت 5 عصر با سخنراني آيت الله سيد احمد علم الهدي نماينده ولي فقيه در خراسان رضوي و امام جمعه مشهد در مدرسه علمیه خاتم الانبياء (ص) بابل برگزار مي شود.

وي با اشاره به انتشار تعدادي از آثار آيت الله روحاني از جمله كتاب تفسير قرآن كريم با عنوان قطره ، كتاب خانواده و امامت ، گفت : در آينده نزديك دست نوشته ها و مباحث خطبه هاي نماز جمعه اين عالم برجسته به چاپ خواهد رسيد.

امام جمعه بابل ساده زيستي ، تلاش بي وقفه براي استحكام نظام جمهوري اسلامي و خدمتگزاري را از ويژگي هاي نماينده فقيد ولي فقيه در مازندران بر شمرد و افزود : زندگي آيت الله روحاني نمايي از زندگي معمار كبير انقلاب اسلامي حضرت امام خميني (ره) بود و اين ويژگي ها بايد با برگزاري چنين مراسمي به جوانان شناسانده شود .

مرحوم آيت الله روحاني روحاني از سال 42 با نهضت اسلامي مردم ايران به رهبري امام خميني (ره) همراه شد و از رهبران انقلاب در منطقه شمال كشور بود. ایشان نماینده امام خمینی (ره) و آیت الله خامنه ای در مازندران و امام جمعه بابل بود و در ترویج احکام و معارف اسلامی خدمات ارزشمندی به اسلام و انقلاب و جامعه اسلامی نموده است.

                                                حمایت امام جمعه بابل از پیشنهاد تاسیس رادیو بابل

 

حجت الاسلام والمسلمین روحانی در نشست خبری با خبرنگاران همچنین در پاسخ به سئوال سردبیر نشریه بابل نامه بر ضرورت تاسیس رادیو بابل تاکید کرد و افزود: امیدواریم امسال بتوانیم همایش توسعه و رشد بابل را که به ابتکار مرحوم آیت الله روحانی سه دوره آن برگزار گردید بتوانیم مجدداً برگزار کنیم تا منویات ایشان را که یکی از آنها تاسیس رادیو بابل بود به نتیجه برسانیم. این همایش آثار خوبی در پی داشت و کارشناسانی از استان و کشور نیز در آن حضور داشتند و گاز رسانی و آبرسانی به بابل و شهرهای گروه الف با پیگیری های مسئولان از طریق این همایش محقق شده بود و امیدواریم با پیگیری مسائل رادیو بابل بتوانیم آن ظرفیتی که این شهرستان دارد به فعلیت برسد. همایش رشد و توسعه بابل با تلاشهای زنده یاد  آیت الله روحانی در سالهای 73 و 74 و 75 در مدرسه علمیه صدر بابل برگزار شد و مسائل و نارسایی های منطقه را برای کاهش مشکلات با ارائه راهکارهای مناسب مورد بررسی قرار می داد.

امام جمعه بابل در باره مسائلی که در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی در باره برگزاری موسیقی در بابل مطرح می شود به سردبیر بابل نامه گفت: کم لطفی ها و تعبیرهای سو نیز در این زمینه می شود. دستهایی در کار است که در صدد قرق شکنی هستند. اگر توانایی دارند بیایند فرق بیکاری را بشکنند و مشکلات را حل کنند، برخی البته می خواهند بجای موسیقی بساط را با هرزگی پر کنند. ما با آقای اصفهانی مخالف نبودیم و خواسته علمای شهر چیزی فراتر از شرع و فتاوای رهبری و مراجع عظام تقلید نیست، ما منظورمان آنهایی بود که دنبال امور دیگری هستند تا حریم ها را بشکنند قرق را بقولشان بشکنند و قهرمان پروری کاذب کنند.

 

 

    نظرات
نام*:
 نظر*:
تصوير امنيتي*:
طراحی شده توسط تیم برنامه نویسی میدا پشتیبانی شرکت شبکه اندیشان (شاناکو)