سه شنبه 11 بهمن 1401
 
 
   
 
 

جدیرین اخبار

پربازدیدترین

 
کد خبر: 355 تاریخ انتشار: 1395-01-20 تعداد بازدید: 3032 sendارسال به دوستان
ذخیره
printنسخه چاپی
           

سلام بابل نامه354


 

- از تلاشهای شهردار بابت زیباسازی پل محمدحسن خان کمال تشکر را داریم. اما یکی از اعضای شورای شهر برای خودنمایی با دادن رپرتاژ آگهی به یکی از روزنامه های ساری قصد دارد تلاشهای شهردار را که در مدت کوتاهی پل سوم محمد حسن خان را برای سال نو آماده بهره برداری کرده است، بنام شورا مصادره نماید. درحالیکه اگر تلاش شهردار نبود به این زودی ها این پل سوم هم آماده نمی شد و مردم شاهدند که از چند ماه قبل این پل راکد بوده است و شورا نخواست یا نتوانسته بود این پل را آماده افتتاح کند. این چه عضو شورا است که هیچ تعصبی به نشریات شهر خودش ندارد و بجای دادن رپرتاژ به نشریات شهر خودش به نشریه ساری آگهی می دهد!! پس بهتر است او در دوره بعدی از شهر ساری کاندیدای شورای شهر ساری شود. بنده بعنوان یک شهروند بابلی به چنین آدمی که نفاق دارد به هیچ وجه رای نخواهم داد.

- به عقیده بنده کسی که عضو شورای شهر است و در شهر خودش نیز چند نشریه وجود دارد نه تنها از این نشریات حمایت نمی شود. بلکه گزارش و آگهی های خودش را هم به سایر نشریات استان می دهد که این شیطنت نوعی وطن فروشی محسوب میگردد وچنین افرادی لیاقت نمایندگی ما را در شورای شهر ندارند.

- بنده وقتی دیدم یک عضو شورای شهر دارد از نشریه یک شهر دیگر با دادن آگهی حمایت علنی می کند به یاد صحبتهای شما افتادم که در مصاحبه مطبوعاتی با شهردار از طریق تلگرام گوش می دادم . حالا بیشتر موقعیت شما را درک می کنم که از این نارسایی ها چه می کشید. واقعاً برایم سئوال است کسی که باید برای دور بعدی تلاش نماید تا از مردم همین شهر کسب آرا نماید چگونه به خودش اجازه چنین جسارتی می دهد. شاید فهم این مطلب برای شما و امثال ما مشکل باشد اما برای کسانی که قصد جلوه نمایی و خود شیرینی دارند تا مطرح شوند خیلی هم راحت قابل هضم است.

- یکی از سیاستمدارانی که همواره سعی کرده است گروه های سیاسی و جامعه را به سفید و سیاه تشبیه نماید، اخیراً در پی پیروزی در انتخابات باز هم از مردم مایه گذاشته است و گفت نتیجه انتخابات ثابت کرد مردم از افراط و تفریط گریزانند. چرا ایشان نمی گوید وقتی در انتخابات مجلس ششم و ریاست جمهوری در سال 84 رای نیاورد و یا در انتخابات ریاست جمهوری سال 88 کاندیدای ریاست جمهوری مورد حمایت ایشان موفق به کسب آرای مردم نشد این حرفها را نزد؟ به فرموده رهبری نتیجه انتخابات اخیر دروغ بودن ادعای تقلب در فتنه 88 را برملا کرد و نشان داد در انتخابات 88 و 84 هم نتیجه درست بوده است.مگر میشود وقتی شما رای می آوری مردم باشعورند اما وقتی شما رای نمی آوری انتخابات دستخوش شبیه و تقلب شده است. به این جرزدن ها شما چه می گوئید؟

- سید درونکلایی هستم با توجه به اهمیت برگزاری مراسم فاطمیه دوم و شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) در سطح شهر آثار کمتری نسبت به شعائر مذهبی و بانوی بزرگوار اسلام دیده می شود مگر شهادت حضرت فاطمه اهمیت ندارد؟ تشکر میکنم.

- از شجاعت شهردار انقلابی در همکاری با کارگران در مرمت پل محمد حسن خان برج دیدبانی و ... تشکر می کنم.

- اخیراً شاهد آسفالت برخی کوچه های سطح شهر هستیم که امیدواریم این روند ادامه داشته باشد و با تعطیلات قطع نگردد. بسیاری از خیابانها و کوچه ها واقعاً نیاز به مرمت آسفالت دارند.

- هر بار که یک جریان سیاسی خاص در انتخابات پیروز می شود برخی ادعا می کنند که دانش سیاسی مردم خیلی بالا رفته است. اما وقتی که شکست می خورند همین افراد ادعای نادانی رای دهندگان و تقلب و تردید در اعلام نتیجه انتخابات دارند.

- سخنان رهبری در جمع نمایندگان خبرگان خیلی گویا بود و پاسخ خوبی به مسائل و مطالبی که این روزها برخی سیاسی کاران در نشریات و سایت ها نشر می دهند. خداوند بر طول عمرشان بیفزاید. (مهدی پور)

-عده ای در روز درختکاری زحمت کشیده و درخت می کارند. اما فقط کاشت درخت کافی نیست، بلکه باید از آن مراقبت هم کرد تا به شهر برسد و مردم از آثار مفید توسعه فضای سبز بهره مند شوند.

- این همه میوه های قاچاق بویژه مرکبات چگونه از مرزها به کشور و استان مازندران می رسد. مازندران از تولیدکنندگان اصلی مرکبات در کشور می باشد که می تواند حتی مازاد محصول پرتقال را به خارج هم در صورت بسته بندی مناسب صادر نماید. حال چرا جلوی قاچاق میوه گرفته نمی شود، بنده نمی دانم. نمایندگان مجلس و دولت باید اقدام اساسی نمایند.(احمدپور)

- چرا با وارد کننده های ترقه ها و وسایل آتش زای چینی برخورد نمی شود. همه ساله در روزهای پایانی سال شاهد صداهای مهیب انفجاری در شهرها هستیم که آسایش مردم را بهم می زنند حتی پس از نیمه شب هم این سروصداهای مهیب و ترسناک ادامه دارد. بنده خودم یکی از مزاحمین را دستگیر کردم و پاسخ او را دادم چاره ای نیست در خیابان هم با ترس و لرز باید راه رفت. در شب عاشورای اعلام می کنند دسته روی پس از 12 و پس ازنیمه شب ممنوع است مگر ترقه بازی مزاحمت برای مردم ایجاد نمیکند؟

- این برنامه هایی که به اصطلاح به عنوان شادی در سالهای اخیر شدت یافته است نتیجه برنامه های ضدفرهنگی شبکه های ماهواره ای بوده که سعی دارند از هر مسئله ای سوء استفاده سیاسی نمایند تا جامعه را ناامن جلوه دهند. خانواده ها باید به بچه ها آموزشها لازم را بدهند.

- ما در گذشته یک سنتی داشتیم که خوب یا بد به مدت چند دقیقه انجام می دادیم و ترقه ای داخل پارچه با نخ می بستیم وبه دیوار می زدیم. حالا این وسایل که در شب چهارشنبه آخر سال می بینیم اصلاً قابل درک و فهم برای همه ما نیست که چرا اینگونه شده است وسالی چند نفر هم علیرغم توصیه های ایمنی بازهم جان خودشان را مفت از دست می دهند.(حسین زاده)

- اسحاقی هستم از سرپل زنگ می زنم اگر لازم است به این پل سری بزنید و از عملیات پاکسازی و زیباسازی پل محمدحسن خان عکس و گزارشی هم تهیه نمائید. این پل در حال ویرانی و تخریب است. باید جلوی تردد خودرو از روی این پل گرفته شود. خانم ها و آقایان گروه های مردمی و شهرداری چندروزی است که دارند زیرپل را پاکسازی و آماده می کنند برای مسافران نوروزی که از آنها تشکر می کنم.

- سلام سیدعلی حسین زاده خبرنگار روزنامه جوان هستم. بنده دارای کارت دعوت برای حضور در مصاحبه با آقای شهردار بودم اما با کمال تعجب بنده را به داخل اتاق کنفرانس راه نداده . خواستم از شما درخواست کنم اگر کارت دعوت و پاسخ را برای شما تلگرام نمایم آن را در بابل نامه چاپ خواهید کرد؟ سئوال دارم چرا من را دعوت کردند و چرا جلوی ورودم را گرفتند این بی احترامی کردن برایم سئوال است.

- در یکی از شبکه های اجتماعی آمده بود که شهرداری بابت استقرار دستفروشان برای بازار شب عید مبلغ 400 هزارتومان اجاره مکان دریافت کرده است. خواستم سئوال کنم آیا این موضوع صحت دارد؟ (باتشکر محمودی)

- این مبلغ 688 هزارتومان عیدی کارمندی، اصلاً پاسخگوی نیازهای خانواده ما نیست. با این مبلغ مگر چقدر میتوان کفش و لباس و شیرینی و میوه و آجیل خرید. ما نوه داریم و باید به بچه های مهمانان خودمان عیدی هم بدهیم. با این رقم مجبوریم به مهمانی نرویم و در خانه بمانیم تا مهمان به خانه ما نیاید، چاره ای نیست.

- انتخابات اخیرهم نظیر سایر انتخابات مجلس بود که همواره عده ای وارد مجلس می شوند و عده ای هم با اقبال مردم مواجه نمی شوند. مثلاً عده ای که این بار پیروز شدند در تهران، طی 3 دوره گذشته موفق به کسب آرای مردم تهران نشدند و هیچ بحث و اتفاق خاص رخ نداده بود. اما چند روزی است که عده ای پیروز انتخابات در حال شادی و برگزاری میتینگ و سخنرانی هستند. حال اگر بجای این هزینه های جشن و شادی به فکر طرح و جمع آوری نظرهای مردم برای رفع مشکلات موکلان خود بودند خیلی بهتر بود. (علی زاده)

- برخی کاندیداها که رای نیاوردند سعی دارند در انتخابات شبهه ایجاد کنند. اگر دلایلی دارند شکایت کنند و دست از بازیهای رسانه ای بردارند و به رای مردم احترام بگذارند.

- در برخی گروه های تلگرامی که غیرقانونی هم هستند هرکس هرچه دلشان می خواهد علیه مقامات می نویسد آیا هیچ نهاد و ارگانی نیست برمطالب این گروه ها نظارت نماید؟ توهین و دروغگویی و تهمت زدن به مسئولان نظام از کارهای کاربرانی است که نسبت به اسلام و انقلاب اسلامی دل خوشی ندارند. همان گونه که نشریات مجوز دریافت می کنند و دارای نام و نشان هستند این گروه ها و کانالها هم باید ضوابط را رعایت نمایند. مگر مملکت قانون ندارد که به اسلام و مقدسات توهین می گردد؟

    نظرات
نام*:
 نظر*:
تصوير امنيتي*:
طراحی شده توسط تیم برنامه نویسی میدا پشتیبانی شرکت شبکه اندیشان (شاناکو)