سه شنبه 11 بهمن 1401
 
 
   
 
 

جدیرین اخبار

پربازدیدترین

 
کد خبر: 351 تاریخ انتشار: 1395-01-20 تعداد بازدید: 3172 sendارسال به دوستان
ذخیره
printنسخه چاپی
           

اخباربابل در اسفند ماه سال 1358


یاد ایّام

                                                  اخبار بابل در اسفند ماه سال 1358

                                                       نوشته: صمد صالح طبری

***  نظر به اینکه نگارنده از سال 1358 بعنوان خبرنگار صدا و سیما در سطح شهرستان بابل فعالیت داشتم، در این بخش سعی شده است بدون هیچ گونه تغییری خبرها و گزارشهای ارسالی از سوی اینجانب ازشهرستان بابل به واحد مرکزی خبر صدا و سیمای استان مازندران را برای ثبت در تاریخ  و تجدید خاطره و مرورعلاقه مندان از وضعیت سیاسی، اجتماعی این شهرستان در سی وهفت سال قبل که خالی از لطف نخواهد بود، در نشریه بابل نامه انعکاس دهم. لازم به ذکر است شهرستان بابل درآن ایّام شامل شهر بابل و شهرها و بخشهای امیرکلا، بندپی، بهنمیر، بابلسر و فریدونکنار بود که در خبرها بعنوان شهرستان بابل قید شده است.

                                                                  ******

 

- شورای زمین دادگاه انقلاب اسلامی شهرستان بابل با همکاری سپاه پاسداران این شهر بیش از 650 هکتار از زمین های فئودالها و سرمایه داران منطقه بابل را بین کشاورزان آن مناطق تقسیم کرد.   (18/12/58)

- عصر روز گذشته یکدوره مسابقه تکواندو و کاراته کره ای بین تیم های بابل و باشگاه تهرانجوان تهران در حضور گروهی از علاقمندان به ورزشهای رزمی در استادیوم تختی بابل برگزار شد که در نتیجه تیم بابل با 4 برد 3 مساوی و 2 باخت حریف تهرانی خود را شکست داد.   (18/12/58)

- با صدور احکام دادستانی انقلاب اسلامی شهرستان بابل اموال چندتن از وابستگان به رژیم منحوس پهلوی و رباخواران این شهرستان در یک ماه گذشته با همکاری سپاه پاسداران این شهر توقیف شد تا در اختیار مستضعفین قرار گیرد. همچنین منازل اضافی این گروه نیز با اجاره ارزان در اختیار مردم قرار گرفت.   (18/12/58)

- در جلسه ای که با شرکت اعضای انجمن نظارت برانتخابات مجلس شورای اسلامی روز گذشته در فرمانداری بابل تشکیل شد تعداد 120 محل شعب صندوق اخذ رای تعیین و اعلام شد که از این تعداد 42 شعبه در شهر بابل 7 شعبه در بخش امیرکلا و 71 شعبه در روستاهای اطراف بابل می باشد.    (18/12/58)

- فرمانداری بابل اعلام کرد طبق دستورالعمل وزارت کشور هرگونه تبلیغات با بلندگو برای کاندیداهای مجلس شورای اسلامی در شهر اکیداً ممنوع است.    (18/12/58)

- به دنبال برکناری حجت الاسلام حسینی دادستان انقلاب اسلامی بابل پیش از ظهر امروز گروهی از کشاورزان شهرستان بابل ضمن تجمع در دادگاه انقلاب اسلامی این شهر در خیابانهای بابل اقدام به راهپیمایی نموده و در حالی که شعارهایی علیه فئودالیسم می دادند پشتیبانی خود را از دادستان انقلاب اسلامی بابل اعلام کردند و خواستار بازگشت وی شدند. این گروه سپس در مقابل فرمانداری اجتماع کرده و علی اکبر شهیری فرماندار بابل طی سخنانی این گروه را به آرامش دعوت کرد و اعلام نمود فردا هیاتی برای رسیدگی به این موضوع عازم تهران خواهند شد.    (18/12/58)

- سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بابل طی اطلاعیه ای اعلام کرد ما اقدامات قاطعانه حجت الاسلام حسینی دادستان انقلاب اسلامی بابل را تائید نموده و به عزل ایشان از این سمت اعتراض می نمائیم.   (18/12/58)

- عصر امروز بنا بدعوت شورای شهر بابل سپاه پاسداران و بنیاد انقلاب اسلامی و انجمنهای اسلامی دانش آموزان و دانشجویان ، پزشکان و جامعه زنان این شهر و گروه زیادی از کشاورزان و مردم بابل به پشتیبانی از دادستان انقلاب اسلامی بابل حجت السلام حسینی در حالی که عکسهایی از رهبر انقلاب امام خمینی، رئیس جمهور و دیگر آیات عظام دردست داشتند پس از عبور از خیابانهای شهر در حالی که شعارهایی علیه فئودالیسم می دادند در جلوی در ورودی دادگاه انقلاب اسلامی بابل اجتماع کرده، پس از استماع سخنرانی حجت الاسلام شیخ سعدی حیدری قطعنامه راهپیمایی در 5 ماده قرائت شد که با بانگ الله اکبر موردتائید حاضرین قرار گرفت. در قسمتی از این قطعنامه آمده است: ما وفاداری کامل خود را به انقلاب اصیل اسلامی مان و رهبری قاطعانه و پیامبرگونه امام امت با همه وجود اعلام می داریم و از دست اندرکاران مملکتی می خواهیم که برابر دستورات اسلام راستین و رهبر بزرگ انقلاب به حاکمیت مردم احترام گذاشته و بدون نظرخواهی از آنها اقدامی انجام ندهند.   (18/12/58)

- از طرف دانشجویان پیروخط امام یک نمایشگاه خیابانی عکس، طرح و پوستر از جنایات امپریالیسم آمریکا و وقایع چندماهه اخیر این جاسوسخانه از امروز به مدت 3 روز در چهارراه شهرداری بابل صبح و عصر برای بازدید علاقمندان دایر است.  (19/12/58)

- مقارن ظهر امروز به شکرانه سلامتی رهبر عالیقدر انقلاب امام خمینی، آئین دعا و نیایش با شرکت پرسنل نیروی هوایی بابلسر در مسجد این پادگان برگزار شد. در این مراسم حجت الاسلام ولایی نماینده اعزامی از دفتر تبلیغات امام پیرامون انقلاب شکوهمند اسلامی ایران و حفظ دستاوردهای آن سخنرانی کرد.    (19/12/58)

- تیم فوتبال بانک ملی تهران که برای انجام دو دیدار دوستانه به بابلسر سفر کرده بود در دیدار اول با تیم فوتبال بانک ملی بابلسر با تیم صفر- صفر به تساوی دست یافت. در بازی دوم که بین تیمهای ملوان بابلسر و بانک ملی تهران در حضور گروهی از علاقمندان برگزار شد تیم ملوان بابلسر با نتیجه 2 بر1 حریف خود را شکست داد.   (19/12/58)

- روابط عمومی سپاه پاسداران بابل اعلام کرد واحد آموزش این سپاه در رابطه با بسیج عمومی در بیش از 40 آموزشگاه و مساجد نقاط مختلف شهر و در 65 روستا و همچنین حدود 450 نفر را بعنوان عضو ذخیره و نیمه فعال برای این سپاه آموزش نظامی داده است. روابط عمومی سپاه پاسداران بابل جهت گسترش فرهنگ اصیل اسلامی حدود 40 کتابخانه در شهر و روستا دایر و برای علاقمندان فیلمهای متعددی از انقلاب با سایر کشورها به نمایش گذاشته است.   (19/12/58)

- شهرداری بابل ضمن درخواست مجدد از همشهریان گرامی برای پرداخت عوارض متعلقه حداکثر تا پایان اسفندماه سال جاری اعلام کرد به علت تراکم امورکار و رفاه مراجعان، کادر اداری این شهرداری تا اطلاع ثانوی از ساعت 4 تا 6 بعدازظهر هر روز به استثنای روزهای پنجشنبه و جمعه برای پاسخگویی به مراجعان محترم و ارائه صورتحساب های عوارضی آماده و مشغول به کار می باشد.   (20/12/58)

- در جلسه ای که با شرکت اعضای انجمن نظارت برانتخابات مجلس شورای اسلامی در فرمانداری بابل تشکیل شد 600 نفر بعنوان ماموران کنترل صندوقهای اخذ رای انتخاب شدند. همچنین علاوه بر 120 شعبه اخذ رای ثابت، 2 صندوق اخذ رای سیار نیز در بابل برای اشخاص مسن و بیمار در سطح شهر در نظر گرفته شده است. در بابلسر نیز علاوه بر 71 شعبه ثابت، 3 صندوق اخذ رای سیار هم برای جمع آوری آرا در نظر گرفته شده است. برای ماموران نظارت و کنترل صندوقها نیز 355 نفر تعیین و معرفی شدند.    (20/12/58)

- فرمانداری شهرستان بابل اعلام کرد چون در بین نامزدهای انتخاباتی بابل تشابه اسمی وجود دارد رای دهندگان باید نام کوچک کاندیدای مورد نظر خود را در ورقه رای بنویسند.    (22/12/58)

- انجمن اسلامی و کشاورزان بابلکنار و انجمن اسلامی ولی عصر بهنمیر پشتیبانی خود را از سخنان رئیس جمهور مبنی بر خلع سلاح کردن گروههای غیرمسئول مسلح اعلام کردند.    (22/12/58)

-عصر دیروز گروهی از مامورین نظارت بر کنترل صندوقهای نصب اخذ رای بابل و پخش مرکزی در یک جلسه توجیهی که در سالم پیشاهنگی بابل تشکیل شد شرکت کردند و در مورد تقسیم کارها و وظایف هر گروه در آشنایی با محل شعب اخذ رای راهنمایی های لازم بعمل آمد. (22/12/58)

- اداره آموزش و پرورش بابل اعلام کرد کلیه داوطلبانی که برای شرکت در آزمون استخدامی متصدی امور دفتری ثبت نام کرده اند می توانند جهت دریافت کارت ورود به جلسه امتحان ساعت 9 صبح فردا پنجشنبه به دایره کارگزینی این اداره مراجعه نمایند. ضمناً امتحان کتبی این گروه به علت مصادف بودن جمعه با روز انتخابات مجلس شورای ملی ساعت 3 بعدازظهر روز شنبه 25 اسفندماه در محلهای تعیین شده برگزار می شود.   (22/12/58)

- سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بابل طی نامه سرگشاده ای به بنی صدر رئیس جمهوری اسلامی ایران ضمن برشمردن خدمات حجت الاسلام حسینی به برکناری وی توسط دادستان کل انقلاب اسلامی کشور اعتراض کرد.    (22/12/58)

- فرمانداری بابل از کلیه نامزدهای انتخاباتی مجلس شورای ملی در بابل خواست تا نمایندگان مورد اعتماد خود را با دو قطعه عکس و فتوکپی شناسنامه حداکثر تا ساعت 8 صبح فردا به فرمانداری بابل معرفی نمایند تا برای آنان جهت همکاری در امر نظارت و حضور در شعب کارت صادر شود.    (22/12/58)

- سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بابل طی تلگرامی به امام جمعه بابل از وی خواست تا در مورد علل برکناری حجت الاسلام حسینی دادستان انقلاب اسلامی بابل هر چه زودتر برای روشن شدن امر نظرشان را اعلام دارند.    (22/12/58)

- ستاد بسیج ملی بابلسر اعلام کرد به منظور پشتیبانی از دانشجویان ایرانی مقیم آمریکا که در زندانهای آمریکا در روزه سیاسی بسر می برند فردا را در بابلسر روزه سیاسی اعلام کرد. (22/12/58)

- سپاه پاسداران بابل اعلام کرد که طبق فرمان امام خمینی امیدوار است که انتخابات با همت مردم مبارز بابل بخوبی انجام شود و سپاه و ارگانهای انتظامی نیز قاطعانه در مقابل هرگونه بی نظمی ایستادگی خواهد کرد.    (22/12/58)

- با خودیاری بیش از 200 تن از رانندگان اتوبوس و سواری سرویس جاده قدیم آمل به بابل قسمتی از جاده پل محمدحسن خان بابل که غیرقابل استفاده بود شن ریزی و ترمیم شده است که هزینه آن توسط همین گروه فعال تامین و پرداخت شده است. (23/12/58)

- امام جمعه بابل در خطبه های نماز ضمن تشریح خصوصیات منافقین از دیدگاه قرآن به توطئه های دشمنان انقلاب اشاره کرد و گفت: امپریالیسم آمریکا که از انقلاب اسلامی  ایران و رهبری قاطعانه امام خمینی سخت به وحشت افتاده است هربار با چهره های گوناگون  حتی تحت لوای اسلام می کوشد بین صفوف متشکل مردم رخنه کند و با گروه گروه کردن مردم آنان را از اهداف اساسی انقلاب باز دارند. امام جمعه بابل در خطبه دوم به تفصیل در باره مسائل روز سخن گفت و تهمت زدن گروهها مبنی برحمایت جامعه روحانیت  از فئودالها در برکناری دادستان انقلاب اسلامی این شهر به شدت محکوم کرد و افزود: عزل دادستان بابل توسط دادستان کل انقلاب کشور صورت گرفته است. وی در پایان به مناسبت هجدهمین سالروز مرگ آیت الله کاشانی ضمن برشمردن خدمات صادقانه این روحانی از مقام شامخ دکتر مصدق وآیت الله کاشانی تجلیل بعمل آورد.

- پیش از ظهر امروز فروشگاه اسلامی شماره1 بابل اففتاح شد. این فروشگاه که به منظور جلوگیری از صعود بی رویه قیمتها با همکاری فرمانداری و ستاد مبارزه با گرانفروشی شهرستان بابل تاسیس شد و کالاهای ضروری و ارزاق عمومی را مستقیماً از نمایندگی پخش کالا دریافت داشته و به صورت عمده و خرده فروشی با قیمت واقعی در اختیار همشهریان قرار می دهد. (23/12/58)

- فرمانداری بابل اعلام کرد 3 تن از نامزدهای نمایندگی مجلس شورای ملی در بابل به اسامی شیخ احمد عالمیان و نجات امیری لاریجانی و قاسم ایمنی آذری انطراف خودشان را از کاندیداتوری مجن اخبار بابل لس شورای ملی اعلام کرد.   (23/12/58)

- کار شمارش آرای انتخابات اولین دوره مجلس شورای ملی جمهوری اسلامی ایران در بابل و بخش مرکزی ساعت 2 بامداد امروز به پایان رسید و در نتیجه حجت الاسلام محمد فاضل با 58درصد کل آرا به نمایندگی مردم بابل انتخاب شد. نتایج نهایی آرا در بابل و بخش مرکزی بدین شرح است: 1- حجت الاسلام محمد فاضل 41751 رای 2- عبدالمجید عالمیان 8257 رای 3- ولی الله زمانی 8139 رای4- سیف الرضا شهابی 3707 رای5- احمد ولی زاده 3159 رای 6 – حسن صمدیان 2045 رای 7 – علی طبری پور 1574 رای 8- یعقوب نصیری بابایی 759 رای 9- ناصر محضری 551 رای10- غلامرضا فاضل 445رای 11- سیدقاسم فرهمند 399 رای 12 – محمد قاضی 13- مجید صفابخش 78 رای 14 میرعمادالدین موسوی کاشانی با 7 رای متفرقه 828 رای جمع کل شرکت کننده در شهربابل و بخش مرکزی 71997 رای بوده است.

در بابلسر و بندپی نیز شمارش آرا پایان یافت و دکتر علی قائمی امیری با 80 درصد آرا به نمایندگی مردم بابلسر و بندپی در مجلس شورای ملی انتخاب شد...در پایان کارشمارش نهایی علی قائمی امیری با 32571 رای از مجموع 42943 رای با اکثریت آرا انتخاب شد. بدین ترتیب مجمد فاضل و علی قائمی امیری با اکثریت مطلق آرا بعنوان نمایندگان شهرستان بابل در نخستین دوره نمایندگی مجلس شورای ملی جمهوری اسلامی ایران انتخاب شدند.

(27/12/58)   نظرات
نام*:
 نظر*:
تصوير امنيتي*:
طراحی شده توسط تیم برنامه نویسی میدا پشتیبانی شرکت شبکه اندیشان (شاناکو)