دوشنبه 11 مرداد 1400
 
 
   
 
 

جدیرین اخبار

پربازدیدترین

 
کد خبر: 345 تاریخ انتشار: 1395-01-05 تعداد بازدید: 1993 sendارسال به دوستان
ذخیره
printنسخه چاپی
           

اخباربابل در اسفند ماه سال 1358


یاد ایام

                                                  اخبار بابل در اسفند ماه سال 1358

                                                       نوشته: صمد صالح طبری

***  نظر به اینکه نگارنده از سال 1358 بعنوان خبرنگار صدا و سیما در سطح شهرستان بابل فعالیت داشتم، در این بخش سعی شده است بدون هیچ گونه تغییری خبرها و گزارشهای ارسالی از سوی اینجانب ازشهرستان بابل به واحد مرکزی خبر صدا و سیمای استان مازندران را برای ثبت در تاریخ  و تجدید خاطره و مرورعلاقه مندان از وضعیت سیاسی، اجتماعی این شهرستان در سی وهفت سال قبل که خالی از لطف نخواهد بود، در نشریه بابل نامه انعکاس دهم. لازم به ذکر است شهرستان بابل درآن ایّام شامل شهر بابل و شهرها و بخشهای امیرکلا، بندپی، بهنمیر، بابلسر و فریدونکنار بود که در خبرها بعنوان شهرستان بابل قید شده است.

                                                                  ******

 

*** عصر امروز از طرف هواداران سازمان چریکهای فدایی خلق شاخه مازندران یک راهپیمایی به منظور محکوم کردن قتل 4تن از سران ستاد خلق ترکمن، در بابل برگزار شد. راهپیمایان پس از عبور از خیابانهای شهر در سه راه سنگ پل اجتماع کرده و پس از صدور قطعنامه ای در 5 ماده این مراسم بدون حادثه پایان یافت.   (8/12/58)

***  این اطلاعیه از طرف فرمانداری و سپاه پاسداران و دادستانی انقلاب اسلامی شهرستان بابل انتشار یافت: بسمه تعالی بدینوسیله از تمام برادران و خواهران مسلمان و مبارز بابل که با هوشیاری انقلابی خود نقشه ها و توطئه های ضدانقلاب را خنثی و از انقلاب اسلامی خود پاسداری نموده اند ضمن آرزوی موفقیت تا پیروزی نهایی به رهبری امام خمینی، صمیمانه تشکر می نمائیم. سرپرست فرمانداری بابل – دادستانی انقلاب اسلامی بابل فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شهرستان بابل   (8/12/58)

***  از طرف گروه فرهنگی جهادسازندگی بابل فیلم راه خدا که نمایشگر زندگی پدر طالقانی و فیلم سازدهنی که تحلیلی ساده از خصلتهای طبقه استثمارگر می باشد از روز شنبه 11 اسفند به مدت 3 روز عصرها در سالن آمفی تئاتر دانشکده فنی صمدیه لباف بابل برای تماشای علاقمندان به نمایش گذاشته خواهد شد.   (9/12/58)

***  برای رسیدگی به امور داخلی و نمایشی سینماهای شهر بابل، شورایی مرکب از نمایندگان دانشجویان، دانش آموزان، جهادسازندگی و سپاه پاسداران بابل زیرنظر فرمانداری این شهرستان تشکیل شد و کار خود را آغاز کرد. برای مکاتبه با این شورا صندوق پستی شماره 155 بابل آماده دریافت پیشنهادها و نظریات همشهریان می باشد.   (9/12/58)

***  از طرف وزارت بهداری و بهزیستی از روز شنبه 11 اسفندماه الی 25 اسفندماه هفته های پاکسازی محیط زیست در سراسر کشور اعلام شده است. به همین منظور پیش از ظهر امروز در جلسه ای که به منظور تشکیل کمیته پاکسازی محیط زیست بابل در شبکه بهداری این شهر برگزار شد. پیرامون چگونگی و تشریح پیشرفت کار در سطح شهر و روستا بحث و تبادل نظر شد و در پایان اعضای کمیته پاکسازی محیط زیست بابل انتخاب شدند. این کمیته در اولین اطلاعیه خود روز جمعه آینده 17 اسفندماه را در بابل و بخشهای اطراف را روز پاکسازی محیط و روز شنبه 25 اسفندماه را روز پاکسازی دیوارهای شهر از پوسته های انتخاباتی در بابل اعلام کرد و از مردم این شهر خواست که در امر پاکسازی محیط و رعایت اصول بهداشتی در کارها با این کمیته کمال همکاری را بنمایند.   (9/12/58)

***  مسابقات قرائت قرآن برای انتخاب بهترین قاری بین دانش آموزان داوطلب مدارس بابل و بابلسر و بندپی در دبیرستان امام خمینی بابل برگزار شد که در نتیجه حمید روح الهی از دبیرستان شریعتی و حسینعلی فرج الله پور از دبیرستان عصر خمینی بابلسر در سطوح مختلف تحصیلی مقامهای اول را بدست آورند.   (9/12/58)

***  نمازجمعه در بابل به امامت حجت الاسلام هادی روحانی در دانشکده فنی صمدیه لباف این شهر اقامه شد. قبل از اقامه نماز، حجت الاسلام مُهری نماینده انجمن روحانیت مبارز عراق که در این مراسم شرکت داشت طی سخنرانی پیرامون توطئه های امپریالیسم آمریکا و اعمال مزورانه رژیم سرسپرده بعث عراق با ایرانیان و مسلمانان این کشور دخالت عراق را در اوضاع غرب ایران به شدت محکوم کرد. سپس امام جمعه بابل در خطبه اول ضمن تشریح قانون مالکیت در اسلام گفت: عده ای فرصت طلب ما را حامی فئودالها و پشتیبان سرمایه داران معرفی می کنند و با تحریک عناصر شناخته شده ، هدفشان فقط ایجاد نارضایتی در اجتماع و ایجاد آشوب و بلوا می باشد. وی سپس به کشاورزان هشدار داد که با وحدت و همبستگی خود توطئه های دشمنان انقلاب را خنثی کنند. در خطبه دوم امام جمعه بابل پیرامون مسائل روزمره شهری سخن گفت و از مردم خواست که در هفته پاکسازی بهداشت محیط  و راهنمایی با مامورین مربوطه کمال همکاری را بنمایند. وی در پایان خطبه ضمن اشاره به توطئه های شوم امپریالیسم در افغانستان و عراق از مردم خواست که به مسلمانان جنگ زده افغانستان کمک کنند. (11/12/58)

***  از طرف جامعه روحانیت بابل مبلغ 4903779 ريال کمک نقدی و 7050 کیلو برنج و یک کامیون لوازم و مایحتاج عمومی جهت کمک به سیل زدگان خوزستان ارسال شده است. همچنین از طرف دانش آموزان دبستان بهار آزادی بابل مبلغ 2110 ریال کشاورزان روستای حمزه کلا شش پل بابل مبلغ 21000 ريال به این امر اختصاص یافت.   (12/12/58)

*** در جلسه ای که پیش از ظهر امروز در فرمانداری بابل تشکیل شد 14 تن از اعضای اصلی و علی البدل برای نظارت در امر انتخابات مجلس شورای ملی انتخاب و معرفی شدند. همچنین عصر روز گذشته در بابلسر نیز در جلسه ای که با حضور مسئولان شهری درسالن شهرداری این شهر برگزار شد 7 تن از اعضای اصلی و 7 تن اعضای علی البدل نیز تعیین و معرفی شدند.    (13/12/58)

***  صبح امروز رانندگان سرویس سواری خط  بابل – آمل به علت اعتراض به مسافرکشهای شخصی دست از کار کشیده و در فرمانداری بابل اجتماع کردند و به دنبال مذاکراتی که نمایندگان این گروه با فرماندار و دادستان انقلاب اسلامی بابل بعمل آوردند مقرر شد که ازمسافرکش های شخصی شدیداً جلوگیری شود. این گروه ساعت 2 بعدازظهر به سرکار خود بازگشتند.  (13/12/58)

***  مسابقات قرائت قرآن برای انتخاب بهترین قاری قرآن در قسمت دختران، بین دانش آموزان دختر داوطلب مدارس بابل و بابلسر و بندپی در دبیرستان محبوبه متحدین بابل برگزار شد که در نتیجه زهرا رضوی از مدرسه راهنمایی تحصیلی عیسی خرازی، فرح فاضل امیرحسینی، ناهید روح اللهی از دبیرستان فاطمه امینی بابلسر در سطوح مختلف آموزشی مقام های اول را به دست آوردند. همچنین خانم فرح فاضل امیرحسینی در رشته آشنایی با ترجمه قرآن مقام اول را به دست آورد.  (13/12/58)

***  شورای شهر بابل طی اطلاعیه ای اعلام کرد با توجه به اینکه استفاده از معابر حق عموم است و ایجاد سدمعبر به هر عنوان خلاف شرع و قانون می باشد. لذا برای آخرین بار به کلیه بازاریان و مغازه داران اخطار می شود چنانچه با گذاشتن اجناس و جعبه های خالی در معابر برای عابرین ایجاد مزاحمت کنند بلادرنگ به دادسرای انقلاب اسلامی بابل جهت اقدامات قاطعانه تحویل می شوند.   (14/12/58)

***  مسابقات مشت زنی قهرمانی جوانان کشور از سوم تا دهم فروردین ماه 59 در استادیوم تختی بابل برگزار خواهد شد. تاکنون 12 تیم از استانهای مختلف کشور آمادگی خود را برای شرکت در این مسابقات اعلام کردند.   (16/12/58)

***  با تصمیم فدراسیون وزنه برداری کشور، مسابقات وزنه برداری قهرمانی جوانان ایران در نیمه دوم فروردین ماه 59 در شهر بابلسر برگزار خواهد شد و قهرمانانی که در این دوره از مسابقات رکورد جالبی بدست آوردند به مسابقات قهرمانی جوانان جهان که در مونترال کانادا برگزار می شود اعزام خواهند شد .   (16/12/58)

***  شهرداری بابل طی اطلاعیه ای از مردم این شهر خواست در هفته بهداشت و محیط زیست در زمینه پاکسازی شهر مشارکت جدی بعمل آوردند و با شرکت در این جهاد ملی و تشریک مساعی همگانی در روز جمعه فردا که روز بسیج عمومی در امر پاکسازی محیط شهر بابل می باشد به عنوان نخستین گام در راه اجرای مداوم برنامه پاکسازی محیط و در همکاری همه جانبه با سازمانهای مسئول شرکت نمایند.   (16/12/58)

*** در جلسه ای که شب گذشته با حضور مدیرکل کشاورزی استان، امام جمعه و فرماندار و سایر مسئولان محلی و کشاورزان در محل شورای کشاورزی بابل تشکیل شد پیرامون تنگناهای کشاورزی، آبیاری، لایروبی قنوات و ایجاد نهرهای جدید بحث و تبادل نظر شد و در پایان تصمیماتی اتخاذ شد.   (16/12/58)

***  امام جمعه بابل در خطبه های نماز در مسجد کاظم بیک این شهر گفت: کسانی را برای وکالت در مجلس انتخاب کنید که متکی به نفس و با تقوا و متعهد به انقلاب و قانون اساسی جمهوری اسلامی باشد و در خط امام و گرایشی به ممالک شرق و غرب نداشته باشد و طبق فرمان آیات عظام برهمه واجب است که در این انتخابات با جدیت شرکت نموده و نمایندگان واقعی خود را به مجلس که مرکز قدرت ملت می باشد و زبان گویای قانون اساسی است انتخاب کنید.   (18/12/58)   نظرات
نام*:
 نظر*:
تصوير امنيتي*:
طراحی شده توسط تیم برنامه نویسی میدا پشتیبانی شرکت شبکه اندیشان (شاناکو)