دوشنبه 11 مرداد 1400
 
 
   
 
 

جدیرین اخبار

پربازدیدترین

 
کد خبر: 341 تاریخ انتشار: 1395-01-02 تعداد بازدید: 1945 sendارسال به دوستان
ذخیره
printنسخه چاپی
           

سلام بابل نامه353


- کریم مهدی پور هستم؛ مدت دو سال بود که برای آسفالت کوچه سیب باغ به کاسه گر محله و سبزه میدان به شهرداری رفت و آمد داشتم که اخیراً با عنایت شهردار محترم سردار بیژنی این اقدام صورت گرفته است. خواستم از شهردار محترم تشکر کنم.

- مسئولان بابل خیلی ادعا دارند که این شهر پایتخت بهارنارنج است. چند وقت پیش برای خرید یک شیشه مربای بهارنارنج به چند قنادی و بقالی مراجعه کردم و موفق نشدم مربای بهارنارنج را تهیه کنم. اما در نهایت یک شیشه مربای 250 گرمی با نام تجاری... ساخت آمل را در یک مغازه بقالی در پنج شنبه بازار بابل دیدم و خریداری کردم. برایم جالب بود که شهرهای بابل و ساری برسرنام پایتختی بهارنارنج با هم درگیری دارند، اما مربای بهارنارنج را یک شرکت آملی  تهیه می کند و در بابل و ساری و سایر شهرهای استان توزیع می نماید.

- سید درونکلایی هستم، چرا در انتخابات اخیر به طرفداران فتنه اجازه داده اند که بیایند به نفع یک کاندیدای خاص تبلیغات کنند. مگر رهبر انقلاب اسلامی نفرمودند فتنه خط قرمز نظام است . چرا باید عکس یک کاندیدا با مسئولی پخش گردد که همان شخص می گوید وزارتخانه متبوع نباید در انتخابات دخالت کند. مگر آرای مردم حق الناس نبوده است. چرا برخی با هر طریق ممکن  در پی کسب آرا از مردم بودند؟ برخی هم با نقشه قبلی سعی در کسب آرا داشته اند. مگر رای دادن تکلیف نبوده است؟پس اینهمه بازی در آوردن های اخیر برای خدمت به مردم بود یا کسب قدرت ؟

- عده ای سعی دارند پیروزی در انتخابات را در برخی شهرها برای عقده گشایی و ایحاد درگیری و هرج و مرج در کشور تبدیل نمایند. آیا در یک مسابقه ورزشی که یک تیم برتیم دیگری غلبه می کند باید اعضای تیم مقابل را مورد تمسخر قرار دهند. مگر همین گروهی که امروز خود را پیروز انتخابات می داند در دوره های قبلی متحمل شکست نشده بود. پس چرا حالا در این انتخابات دست به حرکتهای بچگانه می زند. ما سربازان کشور و این انقلاب هستیم و هرکس رای آورد باید برای حل مشکلات مردم تلاش بیشتری نماید تا مشکلات مردم کاهش یابد.

- یکی از شخصیتهایی که در هر دوره انتخابات پیام می دهد و مدعی است؛ وقتی مردم کسی را قبول ندارند باید برود. نمی دانم منظور او از این حرف به کیست. اما همین شخص در انتخابات مجلس ششم در تهران نفر سی ام شده بود. وقتی اصلاح طلبان گفتند اعتبارنامه او را تائید نمی کنند وی استعفا داد. در دو دوره متوالی در سال 84 خودش و در سال88 کاندیدای مورد تائید او هم رای نیاورد. یعنی مردم او را نخواستند پس چرا نرفت؟

- این روزها که ایام مناسبی برای درختکاری است به سازمان پارکها و فضای سبز بابل اطلاع دهید تا در خیابانهای بازار و 17 شهریور هم نهال نارنج بکارند. در خیابان بازار چند جای درخت وجود دارد که خالی است از جمله ابتدای خیابان شهریارپوری سابق و نیمای فعلی .

- در بخش خبری تلویزیون مازندران جمعه شب گذشته در حالی که گوینده خبر مربوط به کشتی گیران فرنگی مازندرانی حاضر در اردوی تیم ملی کشورمان را پخش می کرد. تصاویر پخش شده از کشتی آزاد بود که  یک کشتی گیر پای حریف مقابل یعنی زیر یک خم او را در اختیار داشت. چرا در پخش تصویر دقت نمی شود؟

- از چاپ تصاویر قدیمی در نشریه بابل نامه تشکر می کنم واقعاً چند دهه قبل تئاتر در بابل این قدر رونق داشت. پی چرا حالا مسئولان از هنر تئاتر حمایت نمی کنند. بابل دارای استعدادهای فراوانی است که باید به آنها میدان داده شود.

- بنده اگر عکسهای قدیمی برای بابل نامه ارسال کنم آن را به نام خودم چاپ خواهید کرد؟ با تشکر از توجه شما به مسایل میراث فرهنگی دیارمان.

- با توجه به نزدیکی عید نوروز، امیدواریم شهردار محترم آسفالت کوچه ها را در دستور کار قرار دهد تا هم مردم و هم مسافران نوروزی خاطره خوشی از عید داشته باشند.

- ما به نمایندگانی رای دادیم که احساس کردیم می توانند برای ما بهتر کارکنند. اما عده ای غافل که خودشان را کاسه داغتر از آش می دانند در شبکه های اجتماعی سعی دارند با عنوان های شکست خوردگان و بازندگان و امثال این حرفها دارند حرفهای آمریکا و انگلیس را تکرار کنند.

- برخی فکر می کنند باید در هر دوره از انتخابات یک عده خاص حتماً باید برنده یا بازنده انتخابات شوند در حالی که چنین نیست . معمولاً در هر دوره مردم با تشخیص شان عده ای را بعنوان اصلح  انتخاب می کنند و به برخی دیگر رای نمی دهند. در 3 دوره انتخابات مجلس در تهران در مجالس هفتم و هشتم و نهم یک گروه برنده شدند و با رای مردم به مجلس رفتند و حالا عده ای دیگر به مجلس رفتند.

- از مسئولان تیم خونه به خونه که اینهمه دارند برای این تیم هزینه می کنند نام تیم را به خونه به خونه بابل تغییر دهند. چرا تیمهای گل گهر سیرجان و مس رفسنجان با نام تیم شهرشان در لیگ بازی می کنند. اما برخی دلشان نمی خواهد تیم خونه به خونه بابل با این نام در لیگ شرکت نماید. چرا تیمهای ساروی با نام شهرستان ساری در مسابقات حضور می یابند ولی شهرستانها باید نام مازندران داشته باشند. این تیم با هزینه بابلی و در ورزشگاه بابل بازی می کند و باید نامش هم متعلق به بابل باشد. از مسئولان خونه به خونه می خواهیم به مردم توضیح دهند که چه عواملی اصرار دارند نام تیم بابل بر سر تیم خونه به خونه نباشد. باتشکر یاور هاشمی عاشق شهر بهار نارنج بابل

- هر سال در چنین ایامی عده ای دستفروش اقدام به فروش آجیل و سایر مواد غذایی مورد نیاز مردم می کنند. چرا هیچ کس پاسخگوی این مسئله نیست که اگر مشکلی از نظر بهداشتی و قیمت پیش آمد به کجا مراجعه شود درحالی که دستفروشان آدرس ثابتی ندارند.

- سلام، دبیر حاج احمدی هستم خواستم بگویم که دکتر کدیور از پزشکان باسابقه و باتجربه، دارفانی را وداع گفته است. خدا رحمتش کندف آن مرحوم که روحش شاد باد زحمات زیادی به جامعه کرده است و نام و خدمات و یادش هموراه در خاطره ها باقی خواهد ماند.

                                                      نظرات
نام*:
 نظر*:
تصوير امنيتي*:
طراحی شده توسط تیم برنامه نویسی میدا پشتیبانی شرکت شبکه اندیشان (شاناکو)