دوشنبه 11 مرداد 1400
 
 
   
 
 

جدیرین اخبار

پربازدیدترین

 
کد خبر: 339 تاریخ انتشار: 1394-12-27 تعداد بازدید: 2155 sendارسال به دوستان
ذخیره
printنسخه چاپی
           

اخباربابل در اسفند ماه سال 1358


یاد ایّـام                                          اخبار بابل در اسفند ماه سال 1358

                                                       نوشته: صمد صالح طبری

***  نظر به اینکه نگارنده از سال 1358 بعنوان خبرنگار صدا و سیما در سطح شهرستان بابل فعالیت داشتم، در این بخش سعی شده است بدون هیچ گونه تغییری خبرها و گزارشهای ارسالی از سوی اینجانب ازشهرستان بابل به واحد مرکزی خبر صدا و سیمای استان مازندران را برای ثبت در تاریخ  و تجدید خاطره و مرورعلاقه مندان از وضعیت سیاسی، اجتماعی این شهرستان در سی وهفت سال قبل که خالی از لطف نخواهد بود، در نشریه بابل نامه انعکاس دهم. لازم به ذکر است شهرستان بابل درآن ایّام شامل شهر بابل و شهرها و بخشهای امیرکلا، بندپی، بهنمیر، بابلسر و فریدونکنار بود که در خبرها بعنوان شهرستان بابل قید شده است.

                                                                  ******

*** صندوق قرض الحسنه ولی عصر بابل اعلام کرد تاکنون از طرف مردم بابل جمعاً مبلغ 4300000 ريال تا ظهر امروز به شماره حساب 10000 قرض الحسنه واریز شده است. همچنین از طرف نمازگزاران نمازجمعه بابل مبلغ 130 هزارريال کمک نقدی و مقادیر زیادی خوارو بار و پوشاک جمع آوری و به ستاد برگزاری نمازجمعه تحویل داده شده است. از طرف پرسنل نیروی هوایی بابلسر مبلغ 320 هزار ريال کمک نقدی و یک کامیون خواربار و پوشاک برای سیل زدگان خوزستان جمع آوری شده است.   (4/12/58)

*** سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بابل در اطلاعیه ای به مردم بابل هشدار داد توسط عوامل ضدانقلاب توطئه ای در جریان است تا سپاه پاسداران را در مقابل مردم قرار دهد و با پخش شایعات بی اساس در شهر پاسداران را متهم به پاره کردن روزنامه ها و اخلال در تظاهرات کرده است و می کوشند تا افکار عمومی را علیه سپاه برانگیزند و شما باید با هوشیاری از گسترش این شایعات جلوگیری نمائید.   (4/12/58)

*** به گزارش اداره هواشناسی بابلسر هوای استان مازندران در ساعات آینده ابری همراه با بارندگی خواهد بود. هوای امروز بابلسر بین 7 تا 8 درجه، و هوای بابل بین حداقل 5/6 و حداکثر 5/8 درجه بالای صفر در نوسان بوده است که نسبت به روز گذشته 4 درجه سردتر شده است.   (4/12/58)

*** شهردار فریدونکنار استعفاء کرد. به گزارش خبرنگار ما در بابل، شهردار فریدونکنار استعفا کرد. این استعفا مورد قبول فرمانداری بابل قرار گرفت و تا انتخاب شهردار جدید، بخشدار بابلسر سرپرستی شهرداری فریدونکنار را به عهده گرفته است.    (5/12/58)

*** انجمن مددکاری ولی عصر بابل با یک اقدام ضربتی در جمع آوری فقرا و مساکین در سطح شهر با مقرری ماهانه پنج هزار ریال تا پانزده هزار ریال آنان را به کارهای سازنده گمارده است. بودجه این انجمن از طریق خودیاری مردم بابل تامین و پرداخت می شود.   (5/12/58)

*** دکتر سید علی طبری پور سرپرست بنیاد اسلامی خدمات پزشکی امام خمینی بابل در گفتگویی با خبرنگار ما در این شهر اظهار داشت، طرح ایجاد مجتمع پزشکی حضرت ولی عصر بابل که به تصویب امام خمینی رسیده است ساعت 9 صبح روز جمعه 10 اسفندماه با حضور آقای مصحف استاندارمازندران و دکتر دیالمه ریاست بنیاد اسلامی خدمات پزشکی کشور با شرکت گروه های مختلف مردم طی مراسمی در کاخ سابق بابل افتتاح خواهد شد. این مجتمع شامل کلیه خدمات پزشکی بیمارستان مجهز به زایشگاه، بخش جراحی و اورتوپدی چشم و گوش و حلق و بینی و فیزیوتراپی، بخش سرطان، آموزشگاههای مامایی روستایی و بهیاری با ظرفیت 500 تختخواب با امکانات وسیع محدوده کاخ می تواند جوابگوی نیاز مردم در سطح مازندران باشد. سرپرست بنیاد اسلامی بابل در ادامه سخنانش گفت، استاندار مازندران نیز برای گسترش امکانات و تجهیزات این مجتمع قول اختصاص مساعدت یکروز درآمد نفت را داده است. دکتر طبری پور در پایان از مردم بابل خواست که در مراسم افتتاحیه این مجتمع حضور یابند.    (5/12/58)

*** با پایان یافتن مهلت ثبت نام نمایندگان مجلس شورای اسلامی، کار بررسی صلاحیت 20 نفر از کاندیداهای حوزه انتخابیه بابل توسط هیات ویژه ای مرکب از نمایندگان دادگستری، فرمانداری، آموزش و پرورش، اصناف، روحانیت و شورای کشاورزی در فرمانداری بابل آغاز شده است که پس از پایان جلسه بررسی اسامی نهایی کاندیداها اعلام خواهد شد. همچنین 12 نفر  نیز در حوزه بخشداری بابلسر ثبت نام کرده اند که کار بررسی صلاحیت کاندیداها توسط هیات ویژه آغاز شده است.   (5/12/58)

***  کمیته امداد امام خمینی شهرستان بابل از کلیه خانواده های شهدا و مجروحین انقلاب از قائمشهر تا رامسر دعوت به عمل آورد تا برای عزیمت به تهران راس ساعت 7 صبح فردا و شنبه 6 اسفندماه در مسجد علامه بابل حضور یابند.   (5/12/58)

***  مسئولین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شهرستان بابل به دعوت شورای مسجد کاظم بیک فرداشب بعد از نماز مغرب و عشا در مسجد پاسخ گوی مسائل روز خواهند بود.   (5/12/58)

*** توسط کشاورزان روستای زاهدکلا بابل مبلغ 6500 ريال وجه نقد و 200 کیلو برنج برای سیل زدگان خوزستان جمع آوری شده است.    (6/12/58)

*** صندوق قرض الحسنه ولی عصر بابل اعلام کرد نمایندگان کلیه شعب صدگانه صندوق قرض الحسنه مازندران از منطقه گنبد تا چالوس و دهات تا بعه استان که شعب صندوق در آن دایر می باشد، می توانند حداکثر تا ده اسفند ماه برای دریافت پرسشنامه های جدید به صندوق قرض الحسنه یا درمانگاه ولی عصر بابل مراجعه نمایند.   (6/12/58)

*** اداره امور اقتصادی و دارایی بابل از کلیه مؤدیان مالیاتی بابل خواست با اغتنام فرصت ظرف مهلت های مقرر نسبت به مراجعه به حوزه های مالیاتی مربوط و پرداخت مالیات بر درآمد اقدام نمایند تا علاوه بر ادای دین ملی، از مزایا و معافیت ها و تسهیلات مقرر استفاده کنند.    (6/12/58)

***  واحد تبلیغات امور فرهنگی جهادسازندگی بابل اعلام کرد ما هرگونه درگیری و برخورد را در این شرایط حساس به نفع امپریالیسم آمریکا دانسته و تضعیف سپاه پاسداران این نهاد انقلابی را که توطئه عناصر ضدانقلاب وابسته به جهانخواران شرق و غرب می باشد شدیداً تقبیح و محکوم می کنیم.   (6/12/58)

***  شورای شهر بابل طی اطلاعیه ای به اصناف این شهر هشدار داد، پیرو تذکرات مکرر قبلی مجدداً یادآوری می شود که از قراردادن اجناس و جعبه های خالی در پیاده روها وسدمعبر جدّاً خودداری نمایند. در غیر این صورت شورای شهر بابل با قاطعیت در مورد آنان عمل خواهد کرد.   (6/12/58)

*** صبح امروز گروهی از خانواده های شهدا و مجروحین انقلاب منطقه مازندران برای شرکت در کمیسیون هیات پنج نفره بررسی جنایات شاه سابق ضمن تجمع در مسجد علامه بابل با نمایندگان کمیته امداد امام خمینی رهسپار تهران شدند.   (6/12/58)

***  عصر امروز گروه بسیج انجمن اسلامی دانش آموزان بابل به منظور تحکیم بسیج ملی خویش و حضور همیشگی در سنگر اسلام و به عنوان جزیی از ارتش 20 میلیونی درحالی که پلاکاردهایی از رهبر انقلاب در دست داشتند، ضمن تجمع  در دبیرستان امام خمینی بابل در صفوف منظم در خیابانهای شهر اقدام به راهپیمایی کردند.   (6/12/58)

***  روابط عمومی ستاد جهادسازندگی فریدونکنار اعلام کرد پیرو فرمان امام خمینی مبنی بر بسیج عمومی و ایجاد ارتش 20 میلیونی این ستاد تصمیم به تشکیل گروه بسیج ملی گرفته است لذا کلیه علاقه مندان که مایل به شرکت در گروه بسیج می باشند می توانند جهت ثبت نام از امروز تا حداکثر 12اسفندماه به ستاد جهادسازندگی فریدونکنار مراجعه نمایند.   (7/12/58)

***  شب گذشته به مناسبت میلاد با سعادت حضرت امام حسن عسکری (ع) مرکز طبی 22 بهمن بابل طی مراسم خاصی با حضور شهیری فرماندار و دیگر مسئولان شهری افتتاح شد و کار خود را از امروز رسماً آغاز کرد.این مرکز شامل بخشهای واکسیناسیون، دندانپزشکی و کودکان می باشد.   (7/12/58)

*** در یک مسابقه دوستانه فوتبال که روز گذشته در بابلسر برگزار شد دو تیم فوتبال راه آهن بابلسر و شهباز محمودآباد بانتیجه 2-2 مساوی شدند.   (8/12/58)

***  دادگاه انقلاب اسلامی شهرستان بابل اعلام کرد در رابطه با حادثه رستوران ... بابلسر که در دوران انقلاب منجر به قتل شهید جلال فرجی شد، کلیه کسانی که در آن حادثه حضور داشتند و یا اطلاعاتی در این مورد دارند می توانند برای همکاری بیشتر با دادگاه از فردا الی حداکثر چهارشنبه 15 اسفندماه 58 به دادگاه انقلاب اسلامی بابل مراجعه نمایند. ضمناً کلیه کسانی که در آن حادثه مجروح یا مصدوم شدند می توانند شکایت یا رضایت خودشان را ارائه دهند تا قضیه از نظر شرعی و قانونی حتی الامکان روشن گردد.   (8/12/58)   نظرات
نام*:
 نظر*:
تصوير امنيتي*:
طراحی شده توسط تیم برنامه نویسی میدا پشتیبانی شرکت شبکه اندیشان (شاناکو)