دوشنبه 11 مرداد 1400
 
 
   
 
 

جدیرین اخبار

پربازدیدترین

 
کد خبر: 334 تاریخ انتشار: 1394-12-27 تعداد بازدید: 1717 sendارسال به دوستان
ذخیره
printنسخه چاپی
           

حفظ عزت وهویت ملی


 

                                                         حفظ عزّت و هویت ملّی

با اعلام نتایج انتخابات روز 7 اسفند ماه و ریختن بیش از 70 میلیون رای در صندوق ها در دو انتخابات برگزار شده ، منتخبان مردم در مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی مشخص شدند.  برخی نیز برای ورود به مجلس شورای اسلامی باید در دور دوم در اردیبشت ماه 95 باهم رقابت کنند، تا در 7 خرداد ماه آینده وارد مجلس دهم شوند.

آنچه که اکنون مهم است صرف نظر از نامها و گروهها، برنده این انتخابات همچون همیشه مردم و رهبری و بازنده آن مخالفان و دشمنان ایران اسلامی هستند. معمولاً در هر دوره  پس از برگزاری انتخابات  ریاست جمهوری و تغییر دولتها، ترکیب نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز توسط مردم دستخوش تغییراتی می شود. زیرا همین مردم هستند که رئیس دولت را انتخاب می کنند، و در فاصله دوسال بعد با برگزاری انتخابات مجلس روند تغییر نمایندگان را انجام می دهند، که این موضوع جدیدی نیست. حتی در دوره های قبل نیز هاشمی رفسنجانی و حسن روحانی در ترکیب نمایندگان مجلس شورای اسلامی قرار نگرفتند و حذف شدند. در انتخابات مجلس ششم در دوران اصلاحات نیز ترکیب مجلس دگرگون گردید و بیش از 200 نفراز نمایندگان مجلس در سراسر کشور از طرفداران اصلاحات توسط مردم انتخاب شده بودند. پس از آن نوبت اصولگرایان بود که در دوره های هفتم و هشتم  و نهم مجلس اکثریت قاطع مجلس را بدست آورند. اما این وضعیت در انتخابات مجلس دهم  فقط  در انتخابات تهران رخ داد و تمام نامزدهای اصلاح طلب وارد مجلس شدند. به طور معمول در هر انتخابات مجلس حدود دو سوم، یعنی 70 درصد نمایندگان مجلس تغییر می یابند. این دور تسلسل همچنان سیر طبیعی خود را طی می کند.

حضور حماسی مردم و شرکت حدود 33 میلیون نفر یعنی بیش از 60 درصد از واجدان شرایط شرکت در این انتخابات در نوع خود در جهان که معمولاً مشارکتها در اکثر کشورهای جهان  زیر 50 درصد می باشد،  کم نظیر است . اما آنچه که باید مورد توجه مسئولان قرار گیرد این است که نباید به مشارکت این 33 میلیون نفر قانع شد. زیرا براساس اعلام برگزار کنندگان انتخابات، آمار واجدان شرایط شرکت در این دوره از انتخابات  در کشور بیش از 54 میلیون و 915 هزار نفر بوده است. لذا باید بررسی کرد؛ چه عواملی موجب شده است تا  21 میلیون جمعیت باقی مانده  واجد شرایط  که می توانستند این حماسه حضور را پررنگ تر نمایند، در این انتخابات شرکت نکردند! باید تمهیداتی فراهم گردد تا 40 درصدی که به دلایلی در این انتخابات حضور نداشتند در انتخابات آتی مشارکت نمایند.   

همین امر در مازندران و شهرستان بابل نیز مصداق دارد. در سطح استان مازندران از دو میلیون و دویست و سی و پنج هزار نفر واجد شرایط شرکت در انتخابات، یک میلیون و ششصد هزار نفر  یعنی حدود 72 درصد در صحنه حضور داشتند که در حوزه انتخابیه شهرستان بابل این رقم از بین حدود 361 هزار نفر واجد شرایط در انتخابات،  256 هزار نفر یعنی بیش از 70 درصد در 6 بخش و 7 شهر و روستاهای این شهرستان در عرصه انتخابات مشارکت کردند و به نامزدهای مورد علاقه شان رای دادند.

 همانگونه که هرقدر حضور مردم در عرصه انتخابات افزایش یابد، موجب افزایش اقتدار و شکوه و عظمت نظام می شود. از طرف دیگر این حضور موجب مأیوس شدن دشمنان این نظام خواهد شد. بفرموده رهبری  نتیجه حضور در انتخابات، عزت و استقلال ملی است  و ما دشمنانی داریم که چشم طمع دوخته اند و انتخابات باید به گونه ای باشد که دشمن را مأیوس و ناامید کند.

دشمنان همواره در نزدیکی برگزاری انتخابات در رسانه های استکباری سعی می کنند با القای فاصله گرفتن و دوری مردم از نظام  از عظمت این شکوه حضور بکاهند، تا عده کمتری پای صندوق های اخذ آرا حضور یابند. لذا هرقدر این مشارکت پررنگ تر شود موجب یأس و سرخوردگی دشمان خواهد شد.

بر اساس آمارهای موجود رسانه ای، کمترین میزان مشارکت مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی 52 درصد و بالاترین آن مربوط به مجلس پنجم با 71 درصد بوده است. میزان مشارکت به صورت میانگین در 9 دوره انتخابات مجلس نیز حدود 60 درصد می باشد.

در جریان برگزاری چهار دوره انتخابات مجلس خبرگان نیز میزان مشارکت بین 41 تا 77 درصد بوده است. بفرموده امام راحل میزان رای ملت است و کسانی که در هر دو مجلس خبرگان و شورای اسلامی موفق به کسب آرای مردم شدند باید خودشان را مرهون و مدیون رای دهندگان بدانند و این امانت را پاس دارند و در راه حل مشکلات و وضع قانون های سودمند برای مردم  و کشور گام بردارند.

از طرفی این انتخابات نشان داد؛ کسانی که هربار با رای نیاوردن در برخی انتخابات، آسمان و ریسمان را به هم می بافتند و با دلایل واهی و غیرمنطقی ادعای تقلب  و شبیه در آرا را مطرح می کردند، حال چون خودشان را برنده این مبارزه سیاسی می دیدند نتوانستند ادعای تقلب و گم شدن آرا را در جامعه مطرح کنند.

 همان جریانی که با رمز تقلب فتنه 88 را رقم زد و شور و شعور انتخاباتی بیش از 40 میلیون رای دهنده و مشارکت 80 درصدی مردم را که در جهان کم نظیر بود، متاسفانه نادیده گرفتند و در کف خیابان فتنه گری کردند تا بتوانند نتیجه را برگردانند که رهبری از آرای مردم صیانت کردند. نتیجه انتخابات ریاست جمهوری در گذشته کذب بودن ادعای تقلب در انتخابات را رد می کند. چنانکه در زمان برگزاری انتخابات در دوران ریاست جمهوری هاشمی با مواضعی غیر از مواضع فعلی سیاسی، خاتمی انتخاب می شود. در دوران ریاست جمهوری خاتمی نیز از جناح مقابل یعنی احمدی نژاد به پیروزی می رسد. و در دوران ریاست جمهوری احمدی نژاد نیز حسن روحانی به ریاست جمهوری می رسد. اکنون نیز که دولت فعلی را ترکیبی از اصلاح طلبان و اعتدالیون تشکیل می دهند و خود برگزار کننده این انتخابات بود و  دکتر روحانی  هم  چندی پیش به صورت واضح اعلام کرده بود که دوست دارد اعتدالی ها به مجلس بروند، اما براساس گزارشهای منتشر شده از بین اعلام مواضع سیاسی نامزدهای انتخاباتی تاکنون (زمان نگارش مقاله) نامزدهایی که با مواضع اعلام شده قبلی در زمان انتخابات وارد مجلس شدند به غیر از حوزه تهران، بیشتر از اصولگرایان هستند . که این نشان از این واقعیت روشن دارد که در شیوه برگزاری انتخابات در ایران که افراد متعددی در شعب اخذ رای حضور دارند، تقلب جایی ندارد و ممکن است برخی تخلف های کوچک صورت گیرد که نمی شود نام آن را تقلب و تغییر دهنده نتیجه انتخابات قلمداد کرد.  

این مهم  می تواند عبرت آموز باشد که نتیجه انتخابات برای برگزارکننده های آن یعنی دولت جمهوری اسلامی بفرموده رهبری حق الناس است و این تهمت ها برای نظام اسلامی روا نیست و هرگز با گذشت سالها از دروغ ننگین و فریب افکارعمومی مبنی بر وقوع تقلب در انتخابات 88 و یا شبهه در نتیجه انتخابات 84 را مردم قبول نمی کنند. تاکید دائم مقام معظم رهبری بر حق الناس بودن آرای مردم در انتخابات، مبتنی بر همین واقعیت است  که باید به نتیجه انتخابات احترام گذاشت. و آنچه که مهم است اساس و میزان رای مردم است، زیرا در گذشته برخی بخاطر تردیدها و دلایل واهی و تبلیغات مسموم رسانه ها بیگانه و معاندان نظام، کمتر در انتخابات مشارکت داشتند. اما وقتی آثار حضور و شرکت در انتخابات را مشاهده کردند میزان مشارکت ها افزایش قابل توجهی نیافته است و دیگر باور نمی کنند که مثلاً نام امر بنویسند اما نام زید بخوانند، و یا نتیجه انتخابات از قبل مشخص است و نظایر آن.

همانگونه که تلاشهای مذبوحانه دشمنان اسلام و ایران در گذشته برای شرکت نکردن مردم در انتخابات میسر واقع نشده بود. در این دوره تغییر رویه دادند و با گسترش شبکه های اجتماعی سعی بسیاری داشتند تا بتوانند برخی از عناصر تاثیر گذار نظام و یاران امام و رهبری را از رفتن به مجلس خبرگان باز دارند تا راحت تر به اهداف  شوم شان نایل آیند که در این حرکت رذیلانه  و دون، متاسفانه عده ای خود فروخته  و از عناصر مغرض و کینه توز سیاسی داخلی نیز سردمداران روباه پیر را مساعدت و یاری دادند. اما در مجموع نتوانستند به تمام آنچه که امید کامل بسته بودند برسند و خود و طرفداران داخلی شان شرمنده مردم انقلابی ایران شدند که گول انها را نخوردند.

رهبر معظم انقلاب در باره اهمیت انتخابات می فرمایند؛ انتخابات وقتی همگانی شد و وقتی همه شرکت کردند، کشور عزّت پیدا می کند، نظام جمهوری اسلامی عزّت پیدا می کند، کشور بیمه می شود، نظام جمهوری اسلامی بیمه میشود. انتخابات، بیعت تازه‌ای با آن هدفهای عالی است؛ این معنای انتخابات است. لذا برای همه‌ مردم فریضه میشود که در این حادثه‌  بزرگ شرکت کنند.

رهبر انقلاب در تشریح ترفندهای دشمنان فرمودند: بدخواهان ملت ایران برای انتخابات به ایجاد دوقطبی های دروغین روی آورده اند . این برتری یا عدم برتری در انتخابات به معنای دو قطبی شدن ملت و ایجاد دو دستگی در جامعه و دشمنی و عناد مردم با یکدیگر نیست و القای وجود این دوقطبی در ایران دروغ است.

ایشان افزودند: منشاء اصلی دوقطبی سازی های دروغین، در خارج از کشور است، اما متاسفانه برخی اوقات در داخل نیز تکرار می شود. آیت الله خامنه ای تاکید کردند: ملت ایران مجلسی می خواهد که متدیّن، متعهد، شجاع ، فریب نخور، مقاوم در مقابل زیاده خواهی ها و طمع ورزی های استکبار، مدافع عزت و استقلال ملی، علاقه مند واقعی به پیشرفت کشور، معتقد به حرکت علمی استعدادهای جوان، معتقد به اقتصاد درون زا، آشنا با درد مردم و مصمم به حل مشکلات مردم باشد و مرعوب آمریکا نشود و به وظایف قانونی خود عمل کند. آحاد ملت ایران به دنبال چنین مجلسی هستند و نه مجلس طرفدار فلان شخص یا فلان شخص دیگر.

رهبر معظم انقلاب اسلامی  پس از شمارش آرای پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان  و دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی  یکشنبه گذشته در پیامی از حضور مردم در انتخابات تشکر کردند  و وظایف مجلس را مهم و سنگین اعلام نمودند؛ ایشان در این پیام فرمودند:

اینجانب وظیفه‌ی خود می‌دانم که از این لبیک عمومی به فراخوان نظام اسلامی سپاسگزاری کنم و پاداش و هدایت الهی برای مردمی که این جمعه‌ی پر کار و پر شکوه را آفریدند مسألت نمایم. به مسئولان کشور چه انتخاب‌شوندگان برای مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان و چه دارندگان مناصب اجرایی در قوای دیگر و چه دیگر مسئولان در سازمانها و نهادها، یادآور میشوم که سپاسگزاری شایسته را در خدمت صادقانه به مردم و کشور و نظام اسلامی محقق سازند؛ ساده‌زیستی، پاکدستی، حضور پیوسته در جایگاه مسئولیت، ترجیح منافع ملی بر خواسته‌های شخصی و جناحی، ایستادگی شجاعانه در برابر مداخلات بیگانه، واکنش انقلابی به نقشه‌های بدخواهان و خائنان، منش جهادی در اندیشه و عمل، و در یک جمله: کار برای خدا و در راه خدمت به خلق خدا را، برنامه دائمی خویش در دوران این مسئولیت بدانند و به هیچ قیمت از آن تخطی نکنند. روزگار بسیار حساس کنونی، حساسیت و هوشیاری و عزم راسخ همگان بویژه شما مسئولان را می‌طلبد. پیشرفت کشور هدف اساسی است. پیشرفت صوری و منهای استقلال و عزّت ملی، پذیرفته نیست. پیشرفت، بمعنی حل شدن در هاضمه‌ی استکبار جهانی نیست. و حفظ عزّت و هویت ملی جز با پیشرفت همه‌جانبه و درونزا دست‌یافتنی نیست. مجلس آینده درباره‌ی این سرفصلهای مهم، وظائف سنگینی برعهده خواهد داشت و امید است که نصاب پاسخگوئی در برابر خدا و مردم را همگان در آن مشاهده کنند.

امید است حال که انتخابات با موفقیت پایان یافته است زمینه  برای کار و تلاش بیشتر برای نمایندگان مردم مهیا گردد تا مردم بتوانند از حسن انتخاب شان در تعیین نمایندگان تازه نفس با مساعدت دولت کریمه در ارتقاء امور جاری و رفاهی و معیشتی بهره مند شوند.   نظرات
نام*:
 نظر*:
تصوير امنيتي*:
طراحی شده توسط تیم برنامه نویسی میدا پشتیبانی شرکت شبکه اندیشان (شاناکو)