دوشنبه 11 مرداد 1400
 
 
   
 
 

جدیرین اخبار

پربازدیدترین

 
کد خبر: 333 تاریخ انتشار: 1394-12-26 تعداد بازدید: 1653 sendارسال به دوستان
ذخیره
printنسخه چاپی
           

اخباربابل در اسفند ماه سال 1358


یاد ایّـام                                          اخبار بابل در اسفند ماه سال 1358

                                                       نوشته: صمد صالح طبری

***  نظر به اینکه نگارنده از سال 1358 بعنوان خبرنگار صدا و سیما در سطح شهرستان بابل فعالیت داشتم، در این بخش سعی شده است بدون هیچ گونه تغییری خبرها و گزارشهای ارسالی از سوی اینجانب ازشهرستان بابل به واحد مرکزی خبر صدا و سیمای استان مازندران را برای ثبت در تاریخ  و تجدید خاطره و مرورعلاقه مندان از وضعیت سیاسی، اجتماعی این شهرستان در سی وهفت سال قبل که خالی از لطف نخواهد بود، در نشریه بابل نامه انعکاس دهم. لازم به ذکر است شهرستان بابل درآن ایّام شامل شهر بابل و شهرها و بخشهای امیرکلا، بندپی، بهنمیر، بابلسر و فریدونکنار بود که در خبرها بعنوان شهرستان بابل قید شده است.

                                                                  ******

- از طرف کشاورزان روستای ملاکلا محمودآباد مبلغ سی هزارریال به شماره چهارده هزار بانک صادرات محمودآباد واریز و حدود 1500 کیلو برنج و مقادیر زیادی پوشاک و خواربار برای کمک به سیل زدگان خوزستان جمع آوری شده است. صندوق قرض الحسنه فریدونکنار حسابی به شماره 220 در این بانک افتتاح نموده و آماده دریافت اعانات نقدی از همشهریان برای سیل زدگان خوزستان می باشد. (1/12/58)

- در حالی که حال مزاجی امام امت رو به بهبودی است طی دو شب گذشته مراسم دعا و نیایش برای سلامتی کامل امام خمینی رهبر انقلاب اسلامی ایران در مسجد روستای درزیکلای بابل با حضور گروه زیادی از اهالی برگزار شد وطی آن آقای گت آقاجان حسینی پیرامون پیروزیهای انقلاب اسلامی ایران و حفظ دستاوردهای آن سخنرانی کرد.  (2/12/58)

- در ادامه کمکهای مردم بابل، از طرف کشاورزان روستای درزیکلای بابل مبلغ 9200 ریال کمک نقدی و مقادیر خواربار و برنج برای سیل زدگان خوزستان جمع آوری شده است. از سوی کشاورزان روستای کریم کلا بابل مبلغ43700 ريال کمک نقدی و حدود 450 کیلو برنج از طرف اهالی روستای فرم فریدونکنار مبلغ 42000ريال از طرف مردم بابلسر 850000ريال کمکهای نقدی و مقادیر زیادی خواربار و البسه برای کمک به سیل زدگان خوزستان جمع آوری و ارسال شده است.  (2/12/58)

- عصر روز گذشته به مناسبت گرامیداشت یاد شهدای حوادث اخیر گنبدکاووس مجلس یادبودی از طرف انجمن ولی عصر بهنمیر بابلسر با شرکت گروهی از اهالی منطقه در مسجد جامع بهنمیر برگزار شد. در این مراسم حجت الاسلام درزیان ضمن گرامیداشت یاد شهدا پیرامون فلسفه شهادت در اسلام سخنرانی کرد.    (2/12/58)

- از طرف گروه تئاتر مجمع خیراندیشان بابلسر نمایشنامه نبرد تا پیروزی به نگارش و کارگردانی محسن رامش به مدت یک روز در سالن آمفی تئاتر خانه پیشاهنگی بابل به روی صحنه آورده شد.   (2/12/58)

- به مناسبت آغاز پانزدهمین قرن هجرت و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران یکدوره مسابقه قرائت قرآن برای انتخاب بهترین قاری قرآن در بابلسر زیرنظر آموزش و پرورش این شهر در سطح مدارس ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان در خانه پیشاهنگی بابلسر انجام شد ودر پایان نفرات اول ودوم هر رشته بدین شرح معرفی شدند:

در سطح مدارس ابتدایی پسرانه؛ محمدجوادمولایی و سیدعلی سیدیان- دخترانه ابتدایی؛ معصومه کشوری و هایده پورعبادی- مدارس راهنمایی پسرانه؛ سعید روح اللهی و حسن ابراهیم زاده- راهنمایی دخترانه؛ زهرا رضوی و صغرا طهماسبی نژاد- دبیرستان پسرانه؛ حمیدرضا روح اللهی و حسینعلی فرج الله پور- دبیرستان دخترانه؛ ناهید روح اللهی و فرخ فاضل امیرحسینی.

- به گزارش اداره هواشناسی بابلسر هوای استان مازندران در ساعات آینده ابری همراه با مه صبحگاهی خواهد بود. هوای امروز بابلسر 5 تا 5/8 درجه ، رامسر بین 4 تا 9 درجه، گرگان 3 تا 10 درجه، هوای بابل حداقل 3 و حداکثر 8 درجه بالای صفر در نوسان بوده است، که نسبت به روز گذشته 3 درجه سردتر شده است. میزان بارندگی شب گذشته در گرگان 2/4 میلیمتر، بابلسر 8 ، رامسر 3 و در بابل 22 میلیمتر گزارش شده است.   (2/12/58)

- نمازجمعه در بابل به امامت حجت الاسلام هادی روحانی در دانشکده فنی صمدیه لباف این شهر اقامه شد. قبل از اقامه نمازجمعه، آقای علی اکبر شهیری فرماندار بابل پیرامون مسائل روزمره شهری توضیحاتی داد و افزود: در برخورد با کمبودها بادید انقلابی مواجه شوید و پیام پیامبر اکرم (ص) را در خصوص جهاداکبر در برخورد با مشکلات مدنظر داشته باشید. سپس امام جمعه بابل در خطبه اول گفت: دین اسلام کاملترین دین دنیا و بهترین آئین زندگی شناخته شده است، حتی دانشمندان و محققان غیرمسلمان نیز به این واقعیت معترفند و تنها اسلام است که می تواند حقوق حقه را به مردم مسلمان و غیرمسلمان بازگرداند و دست ابرقدرتهای شرق و غرب را از کشور کوتاه و ایرانی مستقل و آزاد در پناه قرآن به سوی کمال رهنمون می سازد. در خطبه دوم امام جمعه بابل از همکاری مردم در کمک رسانی به سیل زدگان خوزستان تشکر کرد و ضمن محکوم کردن حوادث روزهای اخیر استان، مردم را به تشکل و یگانگی در این موقعیت حساس دعوت کرد و در پایان به گرانفروشان و محتکران ارزاق و مایحتاج عمومی هشدار داد که دست از این عمل غیرانسانی و غیراسلامی بردارند.    (4/12/58)

- فرمانداری و شورای شهر بابل طی تلگرامی که برای شورای انقلاب و وزارت کشور ارسال داشت به نحوه تقسیم بندی و تقلیل عده نمایندگان مجلس شورای اسلامی اعتراض کرد در این تلگرام آمده است: با توجه به آخرین آمار موجود جمعیت شهرستان بابل حدود 398 هزار نفر می باشد که با استناد به قانون اساسی جمهوری اسلامی، این شهرستان باید سه نماینده در مجلس داشته باشد همچنین از لحاظ جغرافیایی نیز بخش بندپی و بخش بابلسر جدا از یکدیگر بوده  و شهر بابل و بخش مرکزی بین آنها واقع است و یک نماینده مشترک برای بخش بابلسر و بخش بندپی منطقی بنظر نمی رسد.   (4/12/58)   نظرات
نام*:
 نظر*:
تصوير امنيتي*:
طراحی شده توسط تیم برنامه نویسی میدا پشتیبانی شرکت شبکه اندیشان (شاناکو)