دوشنبه 11 مرداد 1400
 
 
   
 
 

جدیرین اخبار

پربازدیدترین

 
کد خبر: 331 تاریخ انتشار: 1394-12-26 تعداد بازدید: 1672 sendارسال به دوستان
ذخیره
printنسخه چاپی
           

مجلس انقلابی یا مرعوب


                                                        مجلس انقلابی یا مرعوب

دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری همزمان روز جمعه 7 اسفند یعنی پس فردا در سراسر کشور برگزار خواهد شد. برای انتخاب نمایندگان اصلح ، دقت در رهنمودهاي امام راحل و رهبری یک ضرورت است، که باید مورد توجه اکید مردم قرار گیرد.

شرکت در انتخابات برای کسانی که دل در گروی اسلام و انقلاب دارند واجب و ضروری است. عدم شرکت در انتخابات موجب خوشحالی دشمنان خواهد شد. اما صرفِ شرکت در انتخابات کافی نیست، بلکه باید با شناخت کامل همراه باشد.

شناخت نامزدهای انتخابات باید با شناسایی کامل صورت گیرد تا با بررسی کلیه جوانب، نسبت به انتخاب نامزد مورد علاقه اقدام کرد. بارها مشاهده شده است افرادی برای شرکت در انتخابات با بیان شعارهایی توانسته اند آرای مردم را کسب کنند. اما پس از ورود به مجلس، کاری با مردم نداشته اند و یا به ثروت اندوزی و باند بازی روی آورده و از مردم غافل شده اند. این گونه افراد نمی توانند نمایندگان واقعی مردمی باشند که حماسه های پرشور22 بهمن، 9 دی و 8 سال دفاع مقدس را رقم زده اند.

شرکت در انتخابات از توصیه های اکید امام راحل بوده است. امام خمینی معمار کبیر و بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران در وصیت نامه سیاسی- الهی خودشان به ملت، در این زمینه هشدارهای لازم را داده و فرمودند:

 از امورات مهم،  تعهد وکلای مجلس شورای اسلامی است. ما دیدیم که اسلام و کشور ایران چه صدمات بسیار غم انگیزی از مجلس شورای غیرصالح و منحرف، از بعد از مشروطه تا عصر رژیم جنایتکار پهلوی و از هر زمان بدتر و خطرناکتر در این رژیم تحمیلی فاسد خورد. و چه مصیبت ها و خسارت های جان فرسا از این جنایتکاران بی ارزش و نوکرمآب به کشور و ملت وارد شد. دراین پنجاه سال یک اکثریت قلابی منحرف در مقابل یک اقلیت مظلوم موجب شد که هر چه انگلستان و شوروی، و اخیراً آمریکا خواستند با دست همین منحرفان از خدا بی خبر انجام دهند و کشور را به تباهی و نیستی کشانند. از بعد از مشروطه هیچ گاه تقریباً به موارد مهم قانون اساسی عمل نشد. قبل از رضا خان با تصدی غرب زدگان و مشتی خان و زمین خوران و در زمان رژیم پهلوی به دست آن رژیم سفاک و وابستگان و حلقه به گوشان آن.

اکنون با عنایت پروردگار و ملت عظیم الشان سرنوشت کشور به دست مردم افتاد و وکلاء از خود مردم و با انتخاب خودشان بدون دخالت دولت و خان ها و خان های ولایات به مجلس شورای اسلامی راه یافتند و امید است که با تعهد آنان به اسلام و مصالح کشور جلوگیری از هر انحراف بشود.

وصیت این جانب به ملت در حال و آتیه آن است که با اراده مصمم خود و تعهد خود به احکام اسلام و مصالح کشور در هر دوره از انتخابات، وکلاي دارای تعهد به اسلام و جمهوری اسلامی که غالباً بین متوسطین جامعه و محرومین می باشند و غیرمنحرف از صراط مستقیم به سوی غرب یا شرق و بدون گرایش به مکتب های انحرافی و اشخاص تحصیل کرده و مطلع بر مسائل روز و سیاست های اسلامی به مجلس بفرستند. و به جامعه محترم روحانیت خصوصاً مراجع معظم وصیت می کنم، که خود را در مسائل جامعه خصوصاً مثل انتخاب رئیس جمهور و وکلاء مجلس کنار نکشند و بی تفاوت نباشند.

همه دیدید و نسل آتیه خواهد شنید که دست سیاست بازان پیرو شرق و غرب، روحانیون که اساس مشروطیت را با زحمات و رنج ها بنیان گذاشتند از صحنه خارج کردند و روحانیون نیز بازی سیاست بازان را خورده و دخالت در امور کشور و مسلمین را خارج از مقام خود انگاشتند و صحنه را به دست غرب زدگان سپردند و به سر مشروطیت و قانون اساسی و کشور و اسلام آن آوردند که جبرانش احتیاج به زمان طولانی دارد.

ایشان در بخش دیگری از وصیت نامه خود آورده اند:

و از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصرهای آینده می خواهم که اگر خدای نخواسته عناصر منحرفی با دسیسه و بازی سیاسی وکالت خود را به مردم تحمیل نمودند، مجلس اعتبارنامه آنان را رد کنند و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار و وابسته، به مجلس راه یابد. و وصیت من به ملت شریف آن است که در تمام انتخابات چه انتخابات رئیس جمهور، و چه در نمایندگان مجلس شورای اسلامی و چه انتخاب خبرگان برای تعیین شورای رهبری یا رهبر در صحنه باشند. و اشخاصی که انتخاب می کنند روی ضوابطی باشد که اعتبار می شود. و باید بدانیم که اگر رئیس جمهور و نمایندگان مجلس شایسته و متعهد به اسلام و دلسوز به کشور و ملت باشند بسیاری از مشکلات پیش نمی آید و مشکلاتی اگر باشد رفع می شود.

 

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز در دیدار اخیر با قشرهای مختلف مردم آذربایجان شرقی، ضمن تشکر صمیمانه از ملت بزرگ ایران به دلیل خلق حماسه‌  پرشکوه ۲۲ بهمن امسال، آن را نشانه‌ عزم راسخ و ایستادگی و بیداری مردم دانستند و با تأکید بر اینکه انتخابات ۷ اسفند نیز مظهر بیداری ملت و دفاع از نظام و استقلال و عزت ملی است، گفتند: مردم با حضور همه‌جانبه و آگاهانه و همراه با بصیرت و دانایی در انتخابات، درست عکس خواست دشمن عمل کنند.

ایشان به موضوع انتخابات ۷ اسفند اشاره نمودند و تأکید کردند: دشمن با یک برنامه‌ریزی خاص برای انتخابات، به دنبال تحقق توطئه‌ طراحی‌شده‌ خود است؛ بنابراین باید ملت ایران به‌عنوان صاحبان اصلی کشور از برخی حقایق مطلع شوند تا این نیات پلید محقق نشود.

رهبر انقلاب اسلامی گفتند: از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی طراحی بیگانگان، جلوگیری از برگزاری انتخابات در ایران بود که تلاش‌هایی را هم انجام دادند اما چون مأیوس شدند، در سال‌های اخیر، تمرکز خود را بر زیرسؤال بردن انتخابات قرار داده و می‌خواهند در انتخابات اعمال نفوذ کنند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: طراحی آنها برای انتخابات ۷ اسفند، از تخریب شورای نگهبان و زیرسؤال بردن تصمیم‌های آن آغاز شده است و این شورا یکی از چند مرکز اساسی در نظام اسلامی است که آمریکایی‌ها از ابتدای پیروزی انقلاب، به‌شدت با آن مخالف بودند.

ایشان با تأکید بر اینکه نتیجه‌ زیرسؤال بردن تصمیم‌های شورای نگهبان، القای غیرقانونی بودن انتخابات است، خاطرنشان کردند: هنگامی که غیرقانونی بودن انتخابات القاء شود، بنابراین مجلس شورای اسلامی برآمده از این انتخابات و مصوبات آن غیرقانونی خواهد بود.

رهبر انقلاب اسلامی افزودند: هدف این طراحی زیرکانه، قرار دادن کشور در خلأ قانون و مجلس، در چهار سال آینده است که افکار عمومی باید متوجه این موضوع باشند.

ایشان با تأکید بر اینکه یکی از اهداف جبهه‌ استکبار، از زیرسؤال بردن انتخابات، محروم کردن ملت‌های مسلمان دنیا از پدیده‌ بی‌نظیر، بدیع و جذاب مردم‌سالاری دینی است، به جایگاه بسیار مهم مجلس شورای اسلامی اشاره کردند و افزودند: مجلس با تصویب قوانین، ریل‌گذار حرکت دولت و دستگاه اجرایی است؛ بنابراین انتخاب نمایندگان براساس بصیرت و آگاهی، در نحوه‌ ریل‌گذاری حرکت کشور و جهت‌گیری آن بسیار تأثیرگذار است.

رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: اگر مجلس به‌دنبال رفاه مردم، عدالت اجتماعی، گشایش اقتصادی، پیشرفت علم و فناوری و استقلال و عزت ملی باشد، ریل‌گذاری آن در جهت این هدف‌ها خواهد بود. اما اگر مجلس مرعوب غرب و آمریکا، و به‌دنبال حاکمیت جریان اشرافی‌گری باشد، ریل‌گذاری او در این جهت خواهد بود و کشور را به مسیر بدبختی هدایت خواهد کرد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به کلام امام رحمه‌الله که مجلس را در رأس امور می‌دانستند، گفتند: این در رأس امور بودن به معنای سلسله‌مراتب اجرایی نیست بلکه تأکید بر اهمیت جایگاه مجلس از لحاظ تعیین مسیر و جهت‌گیری حرکت کشور است.

ایشان در ادامه خاطرنشان کردند: اهمیت جایگاه مجلس خبرگان از این جهت است که در تعیین رهبری به‌عنوان تصمیم‌گیر و سیاست‌گذار اصلی کشور، نقش دارد؛ بنابراین انتخاب نمایندگان این مجلس، موضوع بسیار مهمی است.اگر نمایندگان مجلس خبرگان دلبسته‌ به انقلاب، دلباخته‌ به ملت، آگاه از توطئه‌های دشمن و مقاوم در مقابل این توطئه‌ها باشند، در زمان مقتضی، تصمیم‌گیری آنان به یک گونه خواهد بود ولی اگر نمایندگان خبرگان غیر از این باشند، به گونه‌ دیگری عمل خواهند کرد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به تمرکز دستگاه‌های تبلیغاتی جبهه‌ استکبار بر مجلس خبرگان، گفتند: علت تأکید مکرر بر لزوم بصیرت و آگاهی و دانایی مردم در انتخابات، همین موضوع است تا بر خلاف خواسته‌ی دشمن عمل شود.

رهبری انقلاب در سخنرانی ها و رهنمودهایشان ویژگی های یک نماینده اصلح را برای مردم بیان کرده اند که آن را مرور می کنیم:

نامزدی که قصد ورود به مجلس دارد باید اعتقاد به اسلام، انقلاب و نظام اسلامی داشته باشد و سعی برای انجام یک مسوولیت و تعهد برای آن، ملاک عمده برای کسانی است که می خواهند به مجلس بیایند. وکیل آینده مجلس باید به دنبال راه امام و در خط او باشد. خط امام و ارزش ها و  وصیت نامه او را فراموش نکنید. متدین باشد؛ رکن اصلی برای یک نماینده تدین است،زیرا که اعتقاد او به اسلام و اصول و پایه های و عامل بودن به آنها خاطر همه را جمع خواهد کرد که او هیچ گاه خیانت،کار خلاف شرع، سستی یا کوتاهی نخواهد کرد. زبان آمریکا و غرب نباشد؛ مبادا کسانی داخل مجلس بروند که گیرنده های آنها منتظر فرستنده قوی آمریکا و غرب باشد. مبادا کسانی به مجلس بروند که آنتن های خود را آن سمت تنظیم کرده باشند و هر چه از آن جا می آید بگیرند در داخل به زبان دیگری منتشر و منعکس کنند که همه نگرانی از این است. عدم وابستگی به کانون های ثروت و قدرت؛ مردم باید کسانی را انتخاب کنند که به کانون های ثروت و قدرت متصل نباشند. اهل فساد و فتنه گری نباشد؛ اگر کسی فاسد است، نباید وارد مجلس بشود حالا فساد اعم است از فساد مالی و فسادهای گوناگون اخلاقی یا فساد عقیدتی و سیاسی که همه این ها فساد است. کسی که اهل فتنه است، فتنه گری می کند و نظام را تضعیف می کند نباید وارد مجلس شود. اهل دنیا و نام ونشان نباشد؛ اگر دیدید  کسی که دارد پول به مردم می دهد و یا دهن آن ها را برای اینگونه کارها شیرین می کند، بدانید که اینطور آدم ها،آدم های نامناسبی هستند.

 امیدواریم مردم هوشیارما به دور از تعلقات دنیوی و گروهی، مصلحت نظام اسلامی را در نظر بگیرند و با تأسی از رهنمودهای امام و رهبری بر خلاف خواسته دشمن و بدور از شعارهای کلیشه ای به نمایندگان انقلابی رای دهند زیرا نماینده ای که مرعوب آمریکا و قدرتهای شیطانی شود مملکت را نیز بدبخت می کند.

    نظرات
نام*:
 نظر*:
تصوير امنيتي*:
طراحی شده توسط تیم برنامه نویسی میدا پشتیبانی شرکت شبکه اندیشان (شاناکو)