دوشنبه 11 مرداد 1400
 
 
   
 
 

جدیرین اخبار

پربازدیدترین

 
کد خبر: 328 تاریخ انتشار: 1394-12-26 تعداد بازدید: 1606 sendارسال به دوستان
ذخیره
printنسخه چاپی
           

سلام بابل نامه351


- آسفالت هایی که برای لکه گیری معابر انجام  می شود فاقد کارایی لازم است و پس از پخش شدن بر روی زمین دانه دانه می شده و همچون شن و ریگ پراکنده میگردد و ایجاد چاله های مجدد می نماید. لااقل از قیر بیشتر و مواد مرغوبتری استفاده نمایند تا سرمایه های مردم به هدر نرود. اکبری

- برخی هواداران کاندیداها مقررات و قانون را زیر پا می گذارند و در نقاطی که نباید پوستر بچسبانند برعکس در همان نقاط اقدام به چسباندن عکس های کاندیدای مورد علاقه شان می کنند. چگونه چنین نماینده ای که توجه به قانون ندارد و به طرفدارانش تذکر رعایت قانون را نمیدهد و چهره شهر مان ا زشت کرده است می خواهد قانونگذار خوبی در مجلس شود؟ پرویز

- با توجه به نقشه های علنی دشمن مبنی بر رای دادن به برخی عناصر و رای ندادن به برخی چهره های انقلابی و تعیین  مواضع رهبری که مردم عکس خواسته دشمن عمل کنند، امیدواریم مردم انقلابی  شعور خودشان را بروز دهند و گول توطئه های دشمن را نخورند و آنچه خواست رهبری است عمل نمایند و این توطئه ها را نقش برآب نمایند. زیرا همین دشمنان م از ابتای انقلاب بر م تحریم و محصره اقتصادی و جنگ را تحمیل کردند حالا چه منافعی دارند که رسما می گویند به فلانی رای دهید؟ آنها قبلاً از مردم می خواستند که در هیچ  انتخاباتی رای ندهند. اما حالا می گویند به کسانی که منافع آنها را تامین می کند رای دهند. حسن پور

- بازهم عده ای سعی دارند نگذارند شهر پیشرفت کند. اینهمه نامه نگاری و  دشنام و لفاظی فکر نمی کنم به صلاح شهر و شهروندان باشد، چرا بزرگان شهر و مدعی العموم در چنین مواردی که وقت و سرمایه شهر به هدر می رود دخالت نمی کنند تا وضعیت را سرو سامان دهند.

- بنده پیاده راه خیابان علم الهدی در رشت حد فاصل میدانهای شهرداری و 22 بهمن را دیدم در ضلع شمالی این خیابان معبری آسفالته برای تردد اضطراری خودروهای آتش نشانی ، پلیس و آمبولانس در نظر گرفته اند که اقدام خوبی است. در بابل هم ابتدا چنین به نظر می آمد، اما پس از مدتی از شروع طرح، قسمت آسفالته خیابان شهید آیت الله سعیدی را خراب کردند و آن را هم تبدیل به سنگفرش کردند. با توجه به اینکه قسمت سنگفرش بخاطر عدم زیرسازی  مقاوم توان عبور خودروهای سنگین را ندارد نمی تواند قابل اعتماد برای عبور ماشین های سنگین آبپاش آتش نشانی باشد، لذا باید این قسمت را مسدود کرد و در مواقع اضطراری باز نمود.

- اقدام شهرداری در ایجاد پیاده راه اقدام خوبی بود، و در مرکز بازار نیاز به استراحتگاهی بود که بخوبی انجام گردید، ممنون . حالا هم یکروز پارکینگ خودروها می شود و روز بعد با داربست مسدود می شود. اگر قرار بود این خیابان تبدیل به پارکینگ گردد پس چرا برای پیاده راه هزینه شده است؟ باید با قاطعیت برای همیشه جلوی رانندگان متخلف را گرفت و با جریمه از ورودشان به پیاده راه و تعرض به حقوق شهروندی نهی کرد. باتشکر ابراهیم زاده

- پیاده راه خیابان شهید آیت الله سعیدی می تواند محلی برای تفرج و انجام ویژه برنامه های فرهنگی و مناسبتی گردد. به شرط آنکه مردم در حفظ و نگهداری آن تلاش نمایند وآن را تمیز نگه دارند. همانگونه که کسی دوست ندارد منزلش کثیف باشد در شهر نیز باید شهروندان چنین نظری داشته باشند.

- هفته گذشته مطالبی درباره تیم خونه به خونه توسط یکی از شهروندان نوشته بودید که به نظرم مسئولان باشگاه مقصر هستند. یعنی وقتی تیم متعلق به شهر بابل است چرا باید نام مازندران برروی آن باشد. مانند تیم های گل گهرسیرجان و مس رفسنجان را داریم که نام همان شهر برروی تیمهاست، چرا باید در مازندران چنین باشد؟

- هنوز شهردار کارش را آغاز نکرده است که او را درگیر مسائل حاشیه ای کرده اند اما شخص شهردار باید با درایت از این تنگنا بگذرد و اعتنایی به حواشی نکند چون کارهای شهر لنگ خواهد زد.

- بیکاری و گرانی حرف اول را در بین خانواده ها می زند. اما مسئولان هر روز جلوی دوربینهای تلویزیون ظاهر می شوند و  از کاهش تورم و خروج از رکود می گویند. اما باور ما همانگونه که رئیس جمهور نیز در نشستهای انتخاباتی بیان کرده بود سفره و جیب مردم است نه آمار دولتی که همور از کاهش تورم می گویند.

- پنجشنبه گذشته دو چهره سیاسی در بخش خبری ساعت ده و نیم شب شبکه دو با هم مناظره می کردند که یکی از آنها که قبلاً استاندار مازندران هم بود، ادعا کرده بود تمام حرفهای دولت قبلی دروغ بود و 700 میلیارد پول حیف و میل شده است. من فکر می کنم این آقا دارد به عقل مردم هم توهین میکند. اگر چنین بود چرا و چگونه همان دولت بدون منت به ما یارانه می داد و اینهمه مسکن مهر ایجاد کرد و ما در تحریم کامل هم بودیم. اما این دولت برای دادن یارانه که حق مردم است تا از محل گران شدن حامل های انرژی پرداخت نماید هرماهه با اکراه پول یارانه را می دهد و حالا با تاخیر یک ماه تاکنون  حق یارانه یکماه را نیز پرداخت نکرده است. یکی از چهره های سیاسی مثال خوبی در این مناظره عنوان کرده بود او گفت دولت قبلی سیب زمینی مازاد را مجانی به مردم داده بود، اما این دولت برای عدم کاهش قیمت، هزاران تن سیب زمینی را دفن کرد تا ارزان به دست مردم نرسد!

- از بابت اینکه عنوان شد چرا تیمهای ساروی با نام ساری در مسابقات شرکت می کنند و تیمهای شهرستانی در استان با نام مازندران، به نظر بنده مسئولان تیمهای شهرستانی خودشان مقصر هستند. چون وقتی سرمایه گذار شهرستانی تیم می دهد باید این اختیار را داشته باشد تا نام تیم شهرش را حفظ کند.

- از اینکه تیم خونه به خونه بابل قرار است به عنوان سه تیم برتر به لیگ برتر برود چند مشکل وجود دارد. ابتدا باید ظرفیت ورزشگاه افزایش داده شود که با توجه به قرار گرفتن ورزشگاه شهدای 7 تیر بابل در داخل شهر این افزایش ظرفیت مقدور نمی باشد، و از طرف دیگر می توان در زمین مجتمع ورزشی حیدرکلا  ورزشگاه جدیدی را با ظرفیت 15 تا 20 هزار نفره احداث کرد. مسئله بعدی نام این تیم است که باید به نام خونه به خونه بابل تغییر داده شود.

- کوچه ها و خیابان های شهر بهترین نقاط برای شروع  کارهای شهردار جدید است یعنی اگر شهردار جدید بخواهد این معابر را آسفالت و سروسامان دهد آنهم در آستانه تعطیلات سال نو که مسافران و بابلی های دور از وطن به خانه هایشان بر می گردند اقدام بسیار نیکویی است که می تواند چهره شهر را عوض کند.

- به شهردار انقلابی و پرتلاش خیر مقدم عرض می کنیم و از ایشان می خواهیم کار خودشان را با قدرت آغاز کنند و توجهی به حاشیه سازی ها که معمولاً فکر و ذکر مسئولان را به خود مشغول میکند دوری گزیند. شهردار همانگونه که در مراسم معارفه عنوان گردید ، باید به فکر عمران و آبادی شهر باشد.   نظرات
نام*:
 نظر*:
تصوير امنيتي*:
طراحی شده توسط تیم برنامه نویسی میدا پشتیبانی شرکت شبکه اندیشان (شاناکو)