دوشنبه 11 مرداد 1400
 
 
   
 
 

جدیرین اخبار

پربازدیدترین

 
کد خبر: 327 تاریخ انتشار: 1394-12-19 تعداد بازدید: 1583 sendارسال به دوستان
ذخیره
printنسخه چاپی
           

سلام بابل نامه350


                                                                           ******

- سلام و خدا قوت بر نشریه بابل نامه که صدای مردم بابل می باشد. مطلبی را به نمایندگی از جمعی از ورزشکاران قدیم بابلی بازگو خواهم کرد که موجب دلخوری مردم بابل شده است و آن اینکه تمام تیمهای ساروی از پسوند ساری در مسابقات استفاده می کنند نه مازندران، ولی بقیه شهرها را وادار می کنند که از پسوند مازندران استفاده کنند، در حالیکه با مقاومت و پایداری می توان نام بابل را طنین انداز کرد. لذا از شما درخواست داریم که با مسئولین باشگاه خونه به خونه و شخص آقای حسن زاده صحبت کنید و پیام مردم بابل را انتقال دهید تا نام بابل را به پسوند تیم فوتبال خونه به خونه برگردانند. زیرا پارسال نام تیم خونه به خونه بابل بود ولی امسال نمی دانم به چه دلیلی شده خونه به خونه مازندران؟ شاید به علت فشار یا دلایل دیگر باشد. در حالیکه تیم در بابل بازی می کند نه در ساری و آمل و نکا و... خواهشمند است پیگیری نمائید. به امید برگرداندن نام بابل به جای مازندران به تیمهای بابلی خصوصاً تیم خونه به خونه. کوچک شما: یاور هاشمی عاشق شهر بهار نارنج بابل.

- شهردار جدید کار سختی در پیش دارد و نیاز دارد تا از امکانات موجود و همت سرمایه گذاران بیشترین بهره برداری را بنماید تا به سرنوشت شهردار قبلی دچار نگردد. جوّ شهر هنوز تغییر نکرده است و مردم انتظار دارند شهردار فعالیتهای انقلابی خویش را سریعتر اجرایی نماید. (پورعلی)

- بابت اجرای طرح های ترافیکی و روان تر شدن عبور و مرورها، بهتر است ابتدا روی هر طرح نظرهای کارشناسی انجام شود. سپس طرح ها انجام شود تا مشکلاتی برای مسئولان و شهروندان عزیز رخ ندهد. (علیزاده)

- برخی شبکه های اجتماعی به گونه ای به مسائل کشورشان می نگرند که پنداری خودشان بچه این آب و خاک نیستند و یا از قاره دیگری به ایران آمده اند.بیگانه پرستی چه سودی برای آنها دارد که اینهمه از مردم و مسئولان و زمین و زمانه انتقاد می کنند. مگر اینها ایرانی نیستند؟ اگر راست می گویند بجای کامنت گذاشتن در گروه های بی نام و نشان، بیایند کشورشان را درست کنند. با تایپ چند جمله کارها درست نمی شود بنده هم می توانم اظهار فضل نمایم. پس هرکس در هر پست و شغلی که هست باید تلاش نماید تا ثمره آن را مردم ببینند. (حسینی)

- با گذشت 37 سال از انقلاب برخی هنوز خجالت می کشند یا شاید احساس شرم می کنند از اسامی جدید و انقلابی استفاده کنند نکته ای که خیلی جالب بود برایم، چندشب قبل یکی از اعضای شورای شهر از میدان ولایت به عنوان میدان هلال احمر یاد کرده بود و هنوز هم در یکی از کانالهای این نوشته موجود است که بسیار جای تامل دارد. (مهدی پور)

- بنده از مسئولان فرهنگی انتظار دارم به وضعیت نابسامان شبکه های اجتماعی پایان دهند. هر چند مردم در 22 بهمن به گردانندگان برخی از این شبکه های مغرض یا معاند پاسخ دندانشکنی دادند اما باید این شبکه ها را قانونمند کرد تا اینقدر برای بیگانگان و مزدوران رژیم قبلی بازار گرمی نکنند.

 - خواستم از مطالب خوب فرهنگی که در چند هفته قبل در نشریه انعکاس داده اید تشکر کنم. مثلاً همین مطالب بابل در سال 1358 یکی از کارهای خوبی است که تاکنون در بابل نامه انجام شده است و من در نشریات دیگر ندیدم. لذا آن را ادامه دهید که خیلی جالب و خاطره انگیز است.

- مصاحبه شما با آقای شهیری فرماندار سابق بابل به نظرم نکات جدیدی داشت. بنده نمی دانستم که اولین اعتراضات خیابانی در شمال ایران سه روز پس از حادثه 19 دی سال 56 درقم، در شهر بابل انجام گردید. آنرا در سایت تان بگذارید تا دیگران هم از آن بهره مند شوند سایت شما فعال نیست و آن را به روز کنید.

- در خیابان بازار و میدان 17 شهریور نیاز به نهالهای نارنج است که ما این کمبود را احساس می کنیم. اما هر روز شاهد کاشت نهالهایی در گوشه و کنار شهر هستیم و این نهال ها در برخی نقاط بخاطر نبودن پیاده رو با حرکت خودروها بر روی آن نابود می شوند.آیا بهتر نیست حفاظ محکمی برای نگهداری و رشد نهالها در نظر گرفته شود تا زمینه رشد و محکم شدن ساقه های نهال نارنج فراهم گردد؟ با نابودی نهالها سرمایه های بیت المال به هدر می رود.

- چندبار شما هم نوشتید و ما هم گفتیم که مسیر راهپیمایی بابل را در روز 22 بهمن و روز قدس تغییر ندهند که ظاهراً گوش شنوایی نیست. معمولاً نظر مردم برخی اوقات به صرفه نیست و تشخیص همان تشخیص مسئولان است . وقتی راهپیمایی از مقابل مسجد گلشن در مرکز شهر شروع می شد این مسیر خاطره انگیز برای مردم بویژه افراد مسن این مزیت را داشت که یک مسیر اضافی را از شمال و شرق و مرکز شهر تا میدان ولایت طی نکنند. در شرایط فعلی ما که خانه مان پیرعلم است باید از شرق و مرکز شهر پیاده به مبدا راهپیمایی برویم، یا در بین راه به راهپیمایان ملحق شویم که در چنین مواردی مسئولان شهر که در ابتدای صف راهپیمایی قراردارند خود به خود در وسط  جمعیت تازه ملحق شده به صفوف قبلی قرار می گیرند. چون جمعیت تازه وارد صفهای جدیدی را در ابتدای راهپیمایان قبلی تشکیل می دهند و فقط راه می روند و نظم خاصی بین اینها حاکم نیست.( حسن پور)

- من خواستم از مسئولان شهرستان بابل خواهش کنم که سفری به آمل و قائم شهر و ساری داشته باشند تا پیشرفتهای آن شهرها را از نزدیک ببینند. بنده به عنوان یک بابلی از عقب ماندن شهرم خیلی شرمنده می شوم که می بینم بابل تفریحگاه ندارد، خیابانهای خوب و جدید ندارد، آسفالت خوب ندارد. پارک خوب هم ندارد. چرا آب بندان 3 قلوی حیدرکلا که در میان کمربندی شرقی و کمربندی دوم شرقی قراردارد، تبدیل به تفرجگاه نمی شود. این همه امکانات در شهر وجود دارد. اما همتی لازم است تا از آن بهره وری شود زیرا مردم به این تفرجگاه ها نیاز دارند. چرا باید مردم بابل به سایر نقاط استان برویم.

- مسئولان بهتر است کمی هم به فکر شهر ما باشند تا کی باید منتظر باشیم تا کمربندی جنوبی بابل احداث گردد. در حالی که هر بار مسئولان خبر از افتتاح این جاده تا هفته دولت و دهه مبارک فجر میدهند در عمل هیچ وقت شاهد تحقق این شعارها تاکنون نبودیم. دهه فجر امسال هم گذشت حالا می گویند تا پایان سال 94 یک لاین افتتاح می شود. اما وقتی سال تمام شد دوباره باز هم می گویند در هفته دولت سال 95 افتتاح خواهد شد. اما ما تا آن را نبینیم، هرگز باور نمی کنیم. هنوز بخش عمده ای از آسفالت و احداث جاده و پلها باقی است و بعید است با وضعیت فعلی امسال به پایان برسد.

- سازمان پارکها و فضای سبز بجای اینهمه هزینه کردن برای برگزاری جشنواره بهتر بود بخشی ازاین هزینه ها را صرف کاشت نهالهای مثمر در پارکها و خیابانهای شهر می کرد تا علاوه بر ایجاد زیبایی، مردم ازمزایای آن بهره برداری و استفاده غذایی نمایند. نمایش چند گل و گیاه  که پس از مدتی از بین می رود، چه مشکلی از فضای سبز بابل را برطرف می کند. (فرج پور)   نظرات
نام*:
 نظر*:
تصوير امنيتي*:
طراحی شده توسط تیم برنامه نویسی میدا پشتیبانی شرکت شبکه اندیشان (شاناکو)