دوشنبه 11 مرداد 1400
 
 
   
 
 

جدیرین اخبار

پربازدیدترین

 
کد خبر: 324 تاریخ انتشار: 1394-12-18 تعداد بازدید: 1487 sendارسال به دوستان
ذخیره
printنسخه چاپی
           

چرالعن ونفربن بر...


  چرا لعن و نفرین بر...

 در برخی شبکه های اجتماعی که متاسفانه این روزها به علت عدم کنترل محتوای آنها، تبدیل به پایگاهی برای پخش و اشاعه انواع مطالب ناروا و توهین آمیز علیه اعتقادها و باورهای مذهبی مردم مسلمان کشورمان و نیز ترویج  پوچ گرایی و ارتجاع در تعریف و تمجید از رژیم سفاک طاغوت و حتی حمایت های مرموزانه از استکبار جهانی به عنوان قدرت مطلق جهان شده است ، یکی از کاربران از بیان شعار های انقلابی و دشمن شکن مرگ بر آمریکا و اسرائیل و ... ابراز انزجار و ناراحتی کرده بود. وی متاسفانه گفتن مرگ و لعن و نفرین را بعنوان شاخص انقلاب قلمداد نمود! و ادعا کرد که چگونه با لعن گفتن مدعی هستند که اسلام دین رافت و مهربانی است.

در جواب به این گونه تفکرات گمراه کننده که این روزها با افزایش شبکه های اجتماعی بویژه تلگرام رو به تزاید است، باید اذعان کرد؛ چرا برخی اینگونه مستحیل در تفکرهای روشنفکر ماب شده اند که حتی حاضر نیستند خیانتها و جنایتهای مستکبران و جهانخواران و دولتهای ملعون و فرعون گونه زمان را که برای حفظ منافعشان کمر همت به نابودی اسلام و مسلمانان بسته اند تا بیشتر و زودتر به نیت های شوم و پلید شان نایل آیند بر نمی تابید و یا آن را باور ندارند. چرا صاحبان این تفکر نمی توانند قبول کنند که عامل اکثر بدبختی ها و نابسامانی های موجود در کشورهای به اصطلاح جهان سوم و در حال توسعه همانا سیاستهای مذبوحانه و استعمارگرانه استکبار جهانی و اذنابش است.

اما باید باور کرد که ژست های روشنفکرانه گرفتن افرادی با چنین طرز تفکر های خنثی ، سست و دشمن شاد کن، نه تنها ضامن سلامتی افکار جامعه اسلامی ما نمی تواند باشد بلکه مردم مسلمان و انقلابی ما به یقین بر این باور بوده و هستند که با بیان همین شعارهای انقلابی همچون مرگ برشاه، و مرگ بر آمریکا و شوروی و اسرائیل و صدام و منافقین و فتنه گران، این انقلاب  و نظام اسلامی بدون وابستگی به بیگانه ها به پیروزی رسیده است، و اگر این شعارهای مرگ و لعن که ریشه اصیل قرآنی دارد نبود، انقلاب ما نمی توانست در تمام این مراحل پرخطر به پیروزی برسد.

ذکر این نکته ضروری است که چه کسانی از بیان شعارهای مرگ و لعن و نفرین واهمه دارند؟ آرزوی مرگ کردن بر ظالمان و ستمگران نه تنها نکوهنده نیست، بلکه کاملاً ریشه قرآنی دارد. خداوند متعال با آنکه قدرت مطلق و توانا و پدیدآورنده جهان هستی است و هیچ قدرتی بالاتر از قدرت لایزال خداوند سبحان در جهان نیست وخداوند  قادر مطلقی که هر قدرتی را درهم می شکند و از هستی ساقط می نماید، در قرآن کریم  در سوره بروج برای اخدود طلب مرگ کرده است . خداوند با بیان( قُتلَ اَصحابُ الاُخدُود)، (مرگ براصحاب اخدود و با مشاهده آنها که در خندق سوزانده شدند کشته باد صاحبان آن خندق.)

خداوند سبحان که رحمان و رحیم است و از همه به ما نزدیکتر است در قرآن آرزوی مرگ بر ظالمان کرده است. پس لعن کردن بر ظالمان چه ربطی به رافت و عدم رافت اسلامی دارد؟ مگر خداوند رحمان و رحیم نیست؟

اگر آمریکا دنیا را علیه ما تحریم کرده است تا زندگی ما ایرانیان را فلج و نابود نماید و برخی سردمداران آمریکایی آرزوی خشکانده شدن ریشه مردم ایران را دارند و همه مردم ایران را تندرو و افراطی و تروریست می دانند و اوباما علنی می گوید؛ اگر چاره داشت پیچ و مهره های کارخانه ها و توانمندیها و پشرفتهای هسته ای و علمی ایرانیان را در می آورد. اما نتوانسته است هیچ غلطی بکند، و پس از سالها توطئه چون موفق به اجرای نیات پلیدش نشده است  به اجباربه توافق با ایران تن داده است. آیا برای آمریکا که منطقه را به آتش و خون کشیده است دلسوزی لازم است؟ آیا برای رژیم صهیونیستی که چند دهه است مردم مسلمان فلسطینی را می کشد و آواره می نماید استحقاق لعن و نفرین کردن مغایر با عطوفت و رافت اسلامی است؟ کسانی که چنین تفکری دارند اگر مسلمان هم نباشند، لااقل ایرانی که هستند. آیا هرگز با خود اندیشه نکرده اند که به چه علت سالهاست سردمداران استکبار جهانی با انواع توطئه ها و دسیسه ها به زعم باطل شان در صدد خشکاندن ریشه مردم ایران هستند؟ اما بخاطر هدایت و قدرت رهبری و وحدت پذیری مردم مسلمان و انقلابی ایران، و بالاتر از آن عنایت های قدرت حضرت حق تعالی که نص صریح قرآن کریم است نتواستند موفق شوند و تسلیم حق شدند. البته آنها هم از مرگ بر آمریکا گفتن ایرانیان همانند برخی چهره های واخورده داخلی ناراحت و نگران هستند.

از آنجا که وعده خداوند حق است و همواره پشتیبان مؤمنان است، شیاطین در نهایت موفق نخواهند شد. در سوره مبارکه حج آمده است؛ همانا خداوند از مؤمنان و کسانی که ایمان آورده اند دفاع می کند، البته خداوند هیچ خیانت پیشه ناسپاسی را دوست ندارد. به آنان که جنگ بر آنها تحمیل می شود رخصت جهاد و نبرد داده شد، زیرا به آنها ستم شده و البته خداوند بر یاری آنها کاملاً تواناست.

با وصف این همه جنایتهایی که آمریکا علیه بشریت در جنگ دوم جهانی با بمباران شیمیایی مردم ژاپن تاکنون در جهان علیه آزادیخواهان و نیز مردم مسلمان کشورمان و علیه منافع ملی مان انجام داده است و در 28 مرداد سال 1332 که حکومت مصدق را سرنگون کرد و شاه خائن را مجدد برسرکار آورد و پس از پیروزی انقلاب اسلامی برای شکست انقلاب جنگ خانمانسوز هشت ساله ای را بر مردم کشورمان تحمیل کرد که علاوه بر دهها هزار شهید و جانباز و آزاده و ایثارگر بیش از یک هزار میلیارد خسارت های ناشی از جنگ را بر اقتصاد ایران وارد کرده است اگر چنین دولت خبیث و پلیدی را که به گفته امام راحل مان، آمریکا شیطان بزرگ است و جنایتهای آن بر همه آشکار و مبرهن است؛ چگونه می توان باور کرد عده ای با شناسنامه ایرانی از شعارهای مرگ بر آمریکا ناراحت شوند و لعن و نفرین را شاخص انقلاب اسلامی بدانند؟ حال آنکه این لعن و نفرین همانگونه که بیان گردید ریشه قرانی دارد و این هیچ منافاتی با رأفت و مهربانی اسلامی ندارد. عقل هم باور ندارد که با ظالمان و کفار با مهربانی رفتار کنیم. زیرا قران می فرمایند؛ اشداء علی الکفار رحماء بینهم.

 برخی روشنفکرنماها که فاقد بنیه علمی هستند بهتر است قدری بر اطلاعات قرآنی و اسلامی خودشان بیفزایند و اینگونه از نظام خبیث و جنایتکاری که سالهاست ناجوانمردانه ما را همچنان به دلایل واهی در تحریم نگه داشته است قلم فرسایی و حمایت مستقیم و غیرمستقیم نکنند.

اگر اسلام دین مهربانی و رافت نبود، افرادی که چنین تفکرهای دشمن شادکن را اشاعه می دهند حالا باید درگوشه های زندان روزگار را سپری می کردند.

اگر شعار مرگ بر آمریکا  اثر نداشت، رئیس‌جمهور آمریکا از ملت ایران نمی‌‌خواست که شعار مرگ بر آمریکا  نگویند. وقتی سرکرده مخالفان ایران اسلامی از شعارهای انقلابی مردم ایران ناراحت می شود، پس چه تفاوتی بین شبه روشنفکران داخلی ما با دشمنان ماست؟

قرآن کریم می‌فرمایند: کسانی که کفر ورزیدند و از راه خداوند اعراض کردند و از آن جلوگیری نمودند خداوند عملهای آنان را تباه گردانید. و این کلام خداوند است که فرموده است آنها نمی توانند به شما ضربه بزنند.

کسانی که آگاهانه یا ناآگاهانه در راستای خدمت رسانی به دشمن تلاش دارند شعارهای لعن و نفرین را از زبان ملت انقلابی ما پاک کنند و آن را به فراموشی سوق دهند، به ریشه قرآنی مرگ بر آمریکا اعتقاد ندارند.

در سوره محمّد آیه 8 خداوند سبحان می‌فرمایند: کسانی که کافر شدند و با دین مقابله می‌کنند؛ مرگ بر آنان باد. دراین آیه برای کسانی که کفر ورزیده اند سقوط و سرنگونی بر آنها باد آمده است. امام راحل که سخنانشان بر گرفته از آیات قرآنی بود عقیده داشت که آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند. حال چرا برخی با نام ایرانی سعی دارند این اصل قرآنی و انقلابی را خدشه دار نمایند خدا از نیات آنها با اطلاع است. اینها نمی دانند که عامل سربریدن مسلمانان عرق و سوریه بویژه شیعیان و کشتار مسلمانان یمنی و بحرینی آمریکای جنایتکار است؟ تمام کشتارهایی که در منطقه در جریان است برای جلوگیری از نفوذ انقلاب اسلامی است. آیا ما که عامل این اقتدار هستیم و آمریکا برای محو آن میلیارد ها دلار هزینه می کند ضرورت دارد از شعارهای انقلابی دست برداریم و در راستای نیت های پلید جهانخواران با آنها همصدا شویم؟ مگر این روزها شاهد شهادت مدافعان حرم حضرت زینب (س) توسط عوامل و دست نشانده های آمریکا نیستیم؟

شهدای گرانقدر ما سند گویای مرگ بر امریکا و لعن و نفرین بر ظالمان و زور گویان است که مظلومانه در دفاع از شعارهای اصیل انقلاب اسلامی جانشان را اهدا می کنند. این شعارهای مرگ شعار نیست بلکه واقعیتی جدا نشدنی از تقابل حق و باطل و مظلوم و ظالم است که قرآن نیز برآن صحه گذاشته است. این شعارها مشخص است که بر دل زور گویان رعب انداخته است. همچنان که تمام تلاش دولتمردان آمریکایی زدودن شعار مرگ بر امریکا  و مبارزه با ستمگران و زورمداران از زبان و دلهای مردم انقلابی در ایران و سایر نقاط جهان است تا فرهنگ دفاع از سیاست های استکباری برای قلع و قمع منافع کشورها حاکم گردد. پس با قلمفرسایی های بی مورد که اسلام دین صلح و دوستی و مهربانی است، در گام های دشمن پای نگذاریم و به دفاع از مظلوم که اسلام و قرآن بر آن تاکید دارند عمل کنیم که این راه و روش پیامبران و امامان و بزرگان اسلام دین برحق است.

خداوند در سوره توبه خشنودی روزگار و ترجیح آن بر آخرت را نکوهش کرده است و می فرمایند:آیا بجای آخرت به زندگی دنیا خشنود شده اید؟ پس بدانید که فواید و منافع دنیا در برابر آخرت جز اندکی نیست. اگر حرکت نکنید خداوند شما را به عذابی دردناک عذاب می کند و گروه دیگری را به جای شما می آورد و شما هیچ ضرری به او نتوانید رساند و خدا بر هر چیزی تواناست. مسئولان باید درایت بیشتری داشته باشند و همانگونه که هر خودرویی دارای وسیله بازدارنده ترمزاست تا جان سرنشینان را حفظ نماید، ضمن کنترل شبکه های اجتماعی که این روزها لجام گسیخته به اعتقادهای مذهبی و ارزشهای انقلاب و اسلام می تازند تا خودی نشان دهند. این شبکه ها را قانونمند کنند و نگذارند اذهان عمومی را دچار تشویش نمایند و به لاقیدی سوق دهند.



   نظرات
نام*:
 نظر*:
تصوير امنيتي*:
طراحی شده توسط تیم برنامه نویسی میدا پشتیبانی شرکت شبکه اندیشان (شاناکو)