دوشنبه 11 مرداد 1400
 
 
   
 
 

جدیرین اخبار

پربازدیدترین

 
کد خبر: 321 تاریخ انتشار: 1394-12-17 تعداد بازدید: 1511 sendارسال به دوستان
ذخیره
printنسخه چاپی
           

سلام بابل نامه شماره349


                                                                          ****

- بنده خواستم از اقدام انقلابی و ضروری شهردار بابل مبنی بر تبدیل شهرداری به باغ ملی و انتقال خودروهای کارکنان شهرداری از محوطه باغ ملی به پارکینگ سبزه میدان تشکر کنم.

- از شهردار می خواهیم سری به خیابان شهید نواب صفوی و کوچه های شاهکلا و کاسگرمحله هم بزنند تا وضعیت آسفالت کوچه های مرکز شهر را رؤیت نمایند. این آسفالتها خیلی خراب است و صدمات زیادی به خودروها وارد می نماید.

- جدول گذاری خیابان کشاورز هم یک معضل شده است آیا این نوع کارها کارشناسی شده است یا فقط برای رفع تکلیف و اینکه طرحی اجرایی شود انجام می شود. زعفرانی

- هنوز باگذشت چندسال از احداث پل روگذر میدان شهید کشوری، چهارراه نواب به محله کاظم بیگی بازگشایی نشده است و کسانی که با خودرو می خواهند وارد این منطقه شوند باید در ترافیک این چهارراه و میدان گرفتار بمانند. مشخص است که پل روگذر هم نتوانسته ترافیک کمربندی شرقی و خیابانهای اطراف را کاهش دهد و هنوز هم چهاراه نواب با گاردریل مسدود شده است. این وضعیت تا کی می خواهد استمرار داشته باشد.

- اکثر تاکسی های شهدا- شهید کشوری از توقف در میدان کشوری خودداری می کنند و مسافرانی که قصد دارند از این میدان به مرکز شهر بروند به اجبار باید به چهارراه نواب بروند و از آنجا با تاکسی هایی که برای خودشان ایستگاه جدیدی دایر کرده اند  به چهارراه شهدا بروند. در حالیکه مبدا و مقصد این تاکسی ها از شهدا به شهید کشوری و بالعکس می باشد. رانندگان تاکسی عملاً بخاطر دوری راه و مسدود بودن چهارراه نواب ، مسیر خودشان را کاهش می دهند. بسیاری اوقات دیده می شود که تاکسی ها پس از تخلیه مسافران در میدان شهید کشوری بجای دورزدن و قرار گرفتن در ایستگاه اصلی، به طرف میدان کارگر عزیمت می کنند.

- کسانی که اوباشگری و شرارت می کنند باید در اسرع وقت محاکمه شوند و به سزای اعمالشان برسند. در دوره طاغوت این افراد برای خودشان اعتباری داشتند اما در نظام اسلامی دیگر نباید شاهد چنین شرورهایی باشیم.

- بنده از خوانندگان دائمی نشریه هستم مطالب خواندنی زیادی در نشریه بابل نامه وجود دارد که جای تشکر از تلاشهای شما دارد. ای کاش در شبکه های اجتماعی نظیر چنین مطالب ارزشمندی که درباره بابل وجود دارد استفاده می شد. اما میدانم که مسئولان هیچ گونه کمکی به شما نمی کنند تا با فراغت بیشتری بتوانید فعالیت کنید و اسیر مشکلات مالی نشوید .

- اینکه برخی مسئولان بابل برای برگزاری انواع جشنواره ها پول دارند ولی برای تالیف کتاب و مساعدت به نویسندگان و محققان و نشریات محلی، می گویند آهی در بساط ندارند همچون جوکی است که انسان را متحیّر می کند. چگونه برای پخش تلویزیونی جشنواره بهارنارنج که ثمره ای برای مردم ندارد دهها میلیون تومان اختصاص داده می شود و برای جشنواره های گل و گیاه و بهارنارنج و آواها و نواها با صرف میلیونها تومان هزینه بودجه مصوب می گردد اما هیچ مصوبه ای برای نشریات و مؤلفان و نویسندگان و عکاسان و... در نظر گرفته نمی شود. مگر فرهنگ و هنر مختص به جشنواره و خوانندگان است؟ از شهردار انقلابی بابل انتظار داریم به این وضعیت سروسامان دهند تا شاهد ارتقا واقعی فرهنگ بابل در زمینه های گوناگون باشیم.

- از مطالب ارزنده و جامع بابل در دوران شکوهمند انقلاب اسلامی ایران استفاده کردیم خداوند به شما اجر عنایت فرماید.

- رهبری فرمودند حنجره ای که بخواهد در کشور تفرقه ایجاد کند عامل دشمن است، حالا هرکس می خواهد باشد. جالب اینکه این روزها برخی جاه طلب برای امیال شخصی شان و کسب وجهه برای جذب آرای خاکستری دائم به شورای نگهبان حمله می کنند درحالیکه خودشان توسط هیمن شورا تائید شده اند.

- امیدواریم شهردار جدید بتواند عقب ماندگی های موجود را کاهش دهد. بابل خیلی از گذشته بزرگ و تابناکش فاصله گرفته است. شهرهای کم اهمیت تر و کوچکتر از بابل خیلی از ما جلو افتاده اند.

- جریانات سوریه نشان دادکه شیعیان در هرکشوری که باشند انقلابی و مصمم هستند. شهرهای نُبُل و الزهرا که حدود 4 سال در محاصره سنگین نیروهای کافر داعشی بودند مقاومت کردند و هرگز تسلیم کفار نشدند و سرانجام با آزادسازی این شهرها توسط نیروهای ارتش سوریه و حزب الله موفق شدند محاصره را بشکنند و درس خوبی به آمریکا و عربستان و قطر و ترکیه بدهند تا در کشورهای دیگر دخالت نکنند. حسن پور هستم با تشکر از شما

- بسیار جای تاسف است که خانم های ایرانی عکسهای بی حجاب و زننده ای از خودشان را در شبکه های اجتماعی عرضه می کنند. این خیلی زشت است که شخصی برای خودنمایی اسرار خانوادگی خودش را هم برای تمام بینندگان به نمایش بگذارد. باید ضوابطی در این زمینه در نظر گرفته شود تا اساس خانواده ها متلاشی نگردد. دشمنان قصد دارند با ترویج بی اخلاقی ها در کشورمان مشکلات خانوادگی ایجاد کنند.  باتشکر مهدی زاده

- این توجهی که به فوتبال می شود اگر یک دهم آن به کشتی گیران، وزنه برداران و تکواندوکاران می شد ما می توانستیم در المپیک مدالهای بیشتری کسب کنیم. در شنا و دو و میدانی بیشترین مدالها تقسیم می شود. اما ما در این رشته ها ورزشکاران زیادی نداریم که بتوانند برای کشورمان مدال کسب کنند زیرا توجهی به آنها نمی شد. اگر قرارداد یک بازیکن فوتبال لیگ برتری را با سایر ورزشکاران مقایسه کنید متوجه این نابرابری ها خواهیم شد. این تیم ها همه دولتی هستند و هزینه های میلیاردی برای فوتبالیست ها می شود. چرا دولت وقتی می گوید پول یارانه نداریم به همه مردم بدهیم اما میلیارد ها تومان به باشگاهها و فوتبالیستها داده می شود؟

- کارگرانی که کنار برج دیدبانی مستقر هستند دائم در خطر تصادف با خودروهای عبوری هستند. برخی هم از حاشیه برج بعنوان توالت عمومی استفاده می کنند و چهره زشتی به این سمبل به اصطلاح شهر داده اند. بهتر است کارگران را به منطقه قاضی کتی و پارک ساحلی که دارای نیمکت و سرویسهای بهداشتی است، انتقال دهند تا علاوه بر حفظ جان کارگران شاهد صحنه های زشت توالت عمومی در ملاء عام نباشیم.

- سلام از سنگ پل کوچه شهید صبوری زنگ می زنم و از افراد این کوچه هستم که دارای مشکلاتی است و حالا بخاطر خانه خلیلیان این کوچه اشتهار یافته است. ما از نظر تردد آتش نشانی و آمبولانس در مضیقه هستیم و کسی هم نیست که به داد ما برسد. خبری هم از همسایه ها بگیرند. دیوار این خانه قدیمی در حال ریزش است، نشریه شما هم برخی اوقات در باره این خانه چیزهایی می نویسد. بخاطر گردشگری هم شده به مسائل میراث فرهنگی رسیدگی شود. در محله برج بن پشت شهرداری سابق خانه ای قدیمی و سفالی است پس از پارکینگ که سالهاست متروکه شده و درخت انجیر در آمده است. برای رضای خدا مسئولان رسیدگی کنند. متشکرم   نظرات
نام*:
 نظر*:
تصوير امنيتي*:
طراحی شده توسط تیم برنامه نویسی میدا پشتیبانی شرکت شبکه اندیشان (شاناکو)