دوشنبه 11 مرداد 1400
 
 
   
 
 

جدیرین اخبار

پربازدیدترین

 
کد خبر: 318 تاریخ انتشار: 1394-12-17 تعداد بازدید: 1533 sendارسال به دوستان
ذخیره
printنسخه چاپی
           

اخباربابل در بهمن ماه سال 1358


یاد ایّـام                                          اخبار بابل در بهمن ماه سال 1358

                                                       نوشته: صمد صالح طبری

***  نظر به اینکه نگارنده از سال 1358 بعنوان خبرنگار صدا و سیما در سطح شهرستان بابل فعالیت داشتم، در این بخش سعی شده است بدون هیچ گونه تغییری خبرها و گزارشهای ارسالی از سوی اینجانب ازشهرستان بابل به واحد مرکزی خبر صدا و سیمای استان مازندران را برای ثبت در تاریخ  و تجدید خاطره  و مرورعلاقه مندان از وضعیت سیاسی،اجتماعی این شهرستان در سی و شش سال قبل که خالی از لطف نخواهد بود، در نشریه بابل نامه انعکاس دهم. لازم به ذکر است شهرستان بابل درآن ایّام شامل شهر بابل و شهرها و بخشهای امیرکلا، بندپی، بهنمیر، بابلسر و فریدونکنار بود. که در خبرها بعنوان شهرستان بابل قید شده است.

                                                                  ******

*** تیم والیبال بابل که برای انجام یک دیدار دوستانه به رشت سفر کرده بود، تیم والیبال رشت قهرمان استان گیلان را در ورزشگاه سجودی این شهر با نتیجه 3 بر 2 شکست داد.  (23/11/58)

*** ازطرف انجمن دانشجویان مسلمان بابل نمایشگاه عکس و پوستر از جنایات آمریکا در ایران از امروز به مدت 2 روز صبح و عصر برای بازدید علاقمندان دایر شده است، محل نمایشگاه خیابان امام خمینی بابل می باشد.  (24/11/58)

*** ازطرف انجمن اسلامی دانشسرای راهنمایی بابل نمایشنامه ایستگاه نوشته سعید سلطانپور و به کارگردانی بهروز مرتضی نیا به مدت 3 روز در سالن آمفی تئاتر دانشسرای راهنمایی تحصیلی با خویش بابل بروی صحنه آورده شد.   (24/11/58)

*** گروه کشاورزی جهادسازندگی مستقر در بابلسر ظرف 5 ماه گذشته با کمک و خودیاری روستائیان محل کار دیسک زنی و شیار و تسطیح و بذرپاشی و کودپاشی بیش از 332 هکتار از اراضی مزرئعی بایرو مورد اختلاف اهالی روستاها و بخشهای اطراف بابلسر را انجام داده است. این گروه همچنین در مواردی روستائیان را در مورد احیای دامداری سنتی راهنمایی و ارشاد نموده است.(24/11/58)

*** گروه فرهنگی جهادسازندگی بابلسر علاوه بر کلاسهای آموزشی و تقویتی درسی جهت آگاهی روستائیان برای شناخت اسلام و قرآن وبررسی مسائل روز کلاسهایی در 20 روستای اطراف بابلسر دایر نموده است و بیش از 2375 جلد کتاب به کتابخانه عمومی و مدارس روستاهای اطراف بهنمیر و کله بست و بابلسر تحویل داده است.   (24/11/58)

*** امروز به مناسبت هفتمین روز شهادت دیپلمه وظیفه مُطلّب ذبیح نتاج خراسانی که به دست مزدوران بیگانه در سرپل ذهاب به شهادت رسیده است، مجلس یادبود با شکوهی با شرکت گروه کثیری از طبقات مختلف مردم بر مزارش در روستای خراسان محله بابل برگزار شد و طی آن چندتن از سخنرانان ضمن گرامیداشت یاد این شهید، پیرامون فلسفه شهادت در اسلام سخن گفتند.   (25/11/58)

*** سرپرست شورای شهربابل طی گفتگویی با گزارشگر ما در این شهر اعلام کرد: به کوشش شورای شهر بابل خانه جوانان سابق این شهر تبدیل به مرکز طبی 22 بهمن شده است و از روز 16 اسفند ماه روز میلاد با سعادت امام حسن عسکری افتتاح و شروع به کار خواهد نمود. همچنین یک واحد مسکونی متعلق به .... که از طرف شورای شهر بابل ضبط و توقیف شده بود به صورت مهدکودک درآمده است که هفته آینده بهره برداری از آن آغاز خواهد شد.    (25/11/58)

*** ستاد مبارزه با گرانفروشی شهرستان بابل نرخ انواع نان در شهر بابل را به این شرح اعلام کرد: نان بربری و سنگک هر کیلو 22 ریال ، نان تافتون هر کیلو 26 ریال، نان لواش هر کیلو 32 ریال. این ستاد از خریداران نان خواست در صورت تخلف فروشندگان نان، مراتب را به تلفن 3400 ستاد مبارزه با گرانفروشی بابل اطلاع دهند.    (25/11/58)

*** جامعه روحانیت بابل اعلام کرد به منظور کمک به سیل زدگان خوزستان حسابی به شماره ده هزار در صندوق قرض الحسنه بابل افتتاح نموده است.   (25/11/58)

*** امام جمعه بابل در خطبه اول نماز پیرامون قانون اساسی و انتخابات مجلس شورای اسلامی سخن گفت و افزود: کسانی را برای نمایندگی در مجلس انتخاب کنید که به قوانین اسلام و قانون اساسی معتقد و متعهد و در خط امام باشد تا بتواند حقوق حقه مردم مستضعف را ادا کند. چون نمایندگان مجلس زبان گویای قانون اساسی اند و شما باید در انتخاب اشخاص میزان ارزش علمی و فرهنگی را در نظر داشته باشید و پس از مطالعه پیرامون شخصیت اشخاص آنان را به وکالت انتخاب نمائید. در خطبه دوم امام جمعه بابل در باره قهر طبیعت در استان خوزستان سخن گفت و از مردم خواست کمکهای نقدی و جنسی خود را به محلهای تعیین شده تحویل دهند.   (27/11/58)

*** صنف خبازان بابل اعلام کرد مبلغ یکصدهزار ریال برای کمک به سیل زدگان خوزستان به صندوق کمکهای مردم بابل واریز نموده است.   (27/11/58)

*** مسابقات والیبال جام انقلاب که با شرکت تیمهای گرگان ، نوشهر، سمنان، لاهیجان، بابل و آمل در سالن تختی بابل جریان داشت، شب گذشته به پایان رسید و تیم والیبال آمل با پیروزی 3 بر1 بر تیم بابل قهرمان جام انقلاب شد.   (27/11/58)

*** مسابقات والیبال قهرمانی روستاهای بابل به نام جام انقلاب با شرکت 6 تیم از روستاهای بابل در زمین ورزشی مدرسه راهنمایی اطاقسرا برگزار شد و در پایان تیمهای اطاقسرا، پایین گتاب و مرزبال مقام های اول تا سوم این مسابقات را به دست آوردند.    (27/11/58)

*** شورای شهر بابل طی اطلاعیه ای از مردم خواست تا برای کمک به سیل زدگان خوزستان کمک های نقدی خود را به شماره حساب ده هزار قرض الحسنه و کمک های غیرنقدی خود را به مسجد کاظم بیک بابل تحویل دهند. همچنین انجمن اسلامی ولی عصر بخش بهنمیر نیز اعلام کرد آماده جمع آوری اعانات نقدی و غیرنقدی همشهریان برای سیل زدگان خوزستان می باشد.   (28/11/58)

*** شهرداری بابل اعلام کرد چون مهلت قانونی پرداخت عوارض نوسازی در محدوده شهر تا پایان اسفندماه می باشد از کلیه مالکانی که تاکنون نسبت به پرداخت عوارض مزبور در سال جاری اقدام ننموده اند، تقاضا می شود برای احتراز از جرائم دیرکرد و شامل گردیدن ده درصدجایزه خوش حسابی اقدام نمایند. همچنین شهرداری بابل به بدهکاران عوارض نوسازی سالهای گذشته نیز یادآوری کرد درصورت عدم واریز آن شهرداری ناچار است عملیات اجرایی را که قسمتی از آن برطبق قانون شامل قطع برق خواهد بود، درباره این مؤدیان به مرحله اجرا درمی آورد.  (28/11/58)

***  فرمانداری بابل از کلیه فارغ التحصیلان بیکار بابل و بخشهای تابعه شهرستان بابل دعوت بعمل آورد تا جهت هماهنگی و تشکّل در جلسه ای که با شرکت و حضور فرماندار در روز چهارشنبه اول اسفندماه در سالن تختی بابل برگزار می شود با در دست داشتن فتوکپی مدرک تحصیلی در سالن تختی حضور یابند.   (28/11/58)   نظرات
نام*:
 نظر*:
تصوير امنيتي*:
طراحی شده توسط تیم برنامه نویسی میدا پشتیبانی شرکت شبکه اندیشان (شاناکو)