دوشنبه 11 مرداد 1400
 
 
   
 
 

جدیرین اخبار

پربازدیدترین

 
کد خبر: 314 تاریخ انتشار: 1394-12-12 تعداد بازدید: 1484 sendارسال به دوستان
ذخیره
printنسخه چاپی
           

تاکید امام منحرف نشدن از اسلام ومصالح کشور


                                      تاکید امام؛ منحرف نشدن از اسلام و مصالح کشور

در آستانه سی و هفتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی (ره) قرار داریم. انقلابی که بفرموده معمار و بنیانگذار انقلاب و نظام اسلامی، برگرفته از نهضت سالار و سرور شهیدان عالم حضرت امام حسین(ع) بود که کاخ مستکبران جهان را به لرزه درآورد. این انقلاب ثمره فداکاری صدها هزار شهید و ایثارگر و جانبازی است که برای برافراشتن پرچم انقلاب اسلامی جان و مالشان را نثار آن کرده اند. این انقلاب از منحصر بفردترین انقلابهای جهان بود که رهبری امام و وحدت مردم و ایمان به اسلام ازعوامل پیروزی انقلاب اسلامی بود.

امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی این پیروزی را نتیجه تائیدات غیبی الهی می دانست که به صورت تحفه الهی و هدیه غیبی از سوی خداوند منان بر این ملت مظلوم غارت زده عنایت شده است.

به یادآوریم که در دوران طاغوت چه بر این مردم و این مملکت اسلامی گذشت. چه خیانتها و جنایتهایی بر حق مردم روا داشته می شد تا منافع دشمنان اسلام و در راس آن استکبار جهانی و صهیونیستها تامین و برآورده شود.

 امام راحل نیز بر این موضوع در وصیت نامه سیاسی الهی خود بر آن صحه گذاشته است، آنجا که می فرمایند؛

ما می‌دانیم  که این انقلاب بزرگ که دست جهانخواران و ستمگران را از ایران بزرگ کوتاه کرد، با تأییدات غیبی الهی پیروز گردید. اگر نبود دست توانای خداوند امکان نداشت یک جمعیت 36 میلیونی با آن تبلیغات ضدّ اسلامی و ضد روحانی خصوص در این صد سال اخیر و با آن تفرقه افکنی های بی حساب قلم داران و زبان مُزدان در مطبوعات و سخنرانی ها و مجالس و محافل ضد‌اسلامی و ضد‌ملی به صورت ملیت، و آنهمه شعرها و بذله گویی ها، و آنهمه مراکز عیاشی و فحشا و قمار و مسکرات و مواد مخدره که همه و همه برای کشیدن نسل جوان فعال که باید در راه پیشرفت و تعالی و ترقی میهن عزیز خود فعالیت نمایند، به فساد و بی‌تفاوتی در پیشامدهای خائنانه، که به دست شاه فاسد و پدر بی‌فرهنگش و دولتها و مجالس فرمایشی که از طرف سفارتخانه‌های قدرتمندان بر ملت تحمیل می‌شد، و از همه بدتر وضع دانشگاهها و دبیرستانها و مراکز آموزشی که مقدرات کشور به دست آنان سپرده می‌شد، با به کار گرفتن معلمان و استادان غرب زده یا شرق زده صد‌درصد مخالف اسلام و فرهنگ اسلامی بلکه ملی صحیح، با نام «ملیت» و «ملی گرایی»، گرچه در بین آنان مردانی متعهد و دلسوز بودند، لکن با اقلیت فاحش آنان و در تنگنا قراردادنشان کار مثبتی نمی‌توانستند انجام دهند و با اینهمه و دهها مسائل دیگر، از آن جمله به انزوا و عزلت کشیدن روحانیان و با قدرت تبلیغات به انحراف فکری کشیدن بسیاری از آنان، ممکن نبود این ملت با این وضعیت یکپارچه قیام کنند و در سرتاسر کشور با ایده واحد و فریاد «الله اکبر» و فداکاری های حیرت‌آور و معجزه آسا تمام قدرتهای داخل و خارج را کنار زده و خود مقدرات کشور را به دست گیرد. بنابراین شک نباید کرد که انقلاب اسلامی ایران از همه انقلابها جدا است: هم در پیدایش و هم در کیفیت مبارزه و هم در انگیزه انقلاب و قیام. و تردید نیست که این یک تحفه الهی و هدیه غیبی بوده که از جانب خداوند منان بر این ملت مظلوم غارت زده عنایت شده است .

اسلام و حکومت اسلامی پدیده الهی است که با به کاربستن آن سعادت فرزندان خود را در دنیا و آخرت به بالاترین وجه تأمین می‌کند و قدرت آن دارد که قلم سرخ بر ستمگری ها و چپاولگری ها و فسادها و تجاوزها بکشد و انسانها را به کمال مطلوب خود برساند. و مکتبی است که برخلاف مکتبهای غیرتوحیدی، در تمام شئون فردی و اجتماعی و مادی و معنوی و فرهنگی و سیاسی و نظامی و اقتصادی دخالت و نظارت دارد و از هیچ نکته، ولو بسیار ناچیز که در تربیت انسان و جامعه و پیشرفت مادی و معنوی نقش دارد فروگذار ننموده است؛ و موانع و مشکلات سر راه تکامل را  در اجتماع و فرد گوشزد نموده و به رفع آنها کوشیده است. اینک که به توفیق و تأیید خداوند، جمهوری اسلامی با دست توانای ملت متعهد پایه‌ریزی  شده، و آنچه در این حکومت اسلامی مطرح است اسلام و احکام مترقی آن است، برملت عظیم الشأن ایران است که درتحقق محتوای آن به جمیع ابعاد و حفظ و حراست آن بکوشند که حفظ اسلام در رأس تمام واجبات است، که انبیای عظام از‌ آدم ـ علیه السلام‌ـ  تا خاتم النبیین ـ صلی الله علیه وآله وسلم‌ـ در راه آن کوشش و فداکاری جانفرسا نموده‌اند و هیچ مانعی آنان را از این فریضه بزرگ باز نداشته؛ و همچنین پس از آنان اصحاب متعهد و ائمه اسلام ـ علیهم صلوات الله ـ با کوششهای توان فرسا تا حد نثار خون خود در حفظ آن  کوشیده‌اند. و امروز بر ملت ایران، خصوصاً، و بر جمیع مسلمانان، عموماً،  واجب است این امانت الهی را که در ایران به طور رسمی اعلام شده و در مدتی کوتاه نتایج عظیمی به بار آورده، با تمام توان حفظ نموده و در راه ایجاد مقتضیات بقای آن و رفع موانع و مشکلات آن کوشش نمایند. و امید است که پرتو نور آن بر تمام کشورهای اسلامی تابیدن گرفته و تمام دولتها و ملتها با یکدیگر تفاهم در این امر حیاتی  نمایند، و دست ابرقدرتهای عالم خوار و جنایتکاران تاریخ را تا ابد از سر مظلومان و ستمدیدگان جهان کوتاه نمایند.

 

از ویژگی‏های بارز انقلاب مردم ایران، همانگونه که اشاره شد، خدا محوری بودن آن است. و امام نیز همواره بر آن تاکید می ورزید. در وصیت‏نامه  بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران، در این‏باره آمده است: ما می‏دانیم که این انقلاب بزرگ که دست جهان‏خواران و ستمگران را از ایران بزرگ کوتاه کرد، با تأییدات الهی پیروز گردید.

مردمی بودن از دیگر ویژگی های انقلاب اسلامی ایران است. در این انقلاب، بیشتر مردم به صحنه آمدند و خواستار سرنگونی رژیم شاهنشاهی و برقراری نظام اسلامی شدند. اکثر قشرهای مختلف جامعه از دانشگاهی، پزشک، مهندس ، روحانی، معلم ، بازاری، روستایی ، کارگر، کشاورز، دانش آموز و ... همه و همه در این انقلاب سهیم بودند.

در سایر انقلاب‏ها، عنصر اصلی مبارزه با دولتها، احزاب یا نیروهای مسلح  هستند که یک نظام را سرنگون می کنند. و مردم  نیز از آنها  حمایت می کنند. اما در انقلاب اسلامی ایران، همه مردم نقش داشتند و درشهرهای مختلف کشور گوش بفرمان امام  خمینی (ره) به مبارزه علیه رژیم پهلوی برخاستند.

نقش دین، و علما را نیز نمی توان در این پیروزی نادیده گرفت . مردم بخاطر اعتمادی که به اسلام و روحانیت دارند در تظاهرات گسترده علیه نظام وابسته پهلوی پشت سر روحانیت در اعتراض های گسترده خیابانی شرکت می کردند و آثار همین راهپیمایی ها بود که مردم را متحد و منسجم تر نمود و در نهایت به شدت پشتوانه نظام شاهنشاهی را متزلزل و تهی کرده بود.

امام یک مرجع تقلید دینی بود، که پایگاه وسیع مردمی داشت. ایشان که  قیام  الهی خود را با توکل بر خدا از 15 خرداد 42 از قم آغاز کرده بود با شجاعتی که داشت توانست سرانجام  با یاری مردم در 22 بهمن 57 به پیروزی برسد. که این پیروزی بزرگ تداعی گر همان پیروزی خون بر شمشیر بود. زیرا دین و مذهب نقش اساسی و بارزی در کشاندن مردم به عرصه های انقلاب داشت و شعارهایی که در تظاهرات ضد رژیم بر زبان مردم جاری می شد حالت مرثیه خوانی داشت که  فرهنگ شهادت و ایثار و گذشت را در مردم تقویت می کرد که این ویژگی ها موجب نزدیکی بیشتر قلوب می شد. به طوری که بزرگترین راهپیمایی ها و همبستگی مردم نیز، در ماه محرم و عاشورای 57 رقم زده شد. که اکثر کارشناسان  سیاسی از محرم 57 بعنوان نقطه عطفی در سقوط شاه پیش بینی کرده بودند.

امام روحیه ظلم ستیزی داشت و حتی در دوران خفقان نیز بی محابا به استکبار ظالم حمله می کرد و آمریکا را عامل  اصلی بدبختی و فساد، و پشتیبان مهم رژیم شاه معرفی می کرد؛

نقشه ايـن بود كه جوانان يا در خدمت دولتهاى اجانب باشند و اخيرا خصـوصا در خدمت آمريكا و يا يك افرادى باشند كه بـى تفاوت باشند. ايـن مراكزى كه براى عيـش و عشرت جـوانها تهيه كردنـد و ايـن مغازه هاى زيادى كه براى فروش عروسكها و فرآورده هاى خارجـى كه به وجـود آوردنـد و ايـن دكانهاى مشروب فروشـى، اينها به يك طبع خـودش واقع نشـده است. اينها روى يك بـرنـامه اى بــود كه آنقدرى كه مى توانند در دانشگاهها جوانها را از بيـن ببرند و به خط آنها بكنند. آنقدرى كه در آنجا نمـى شـود، يعنـى مراكز فحش، بى تفاوتشان كنند و راجع به كشـور خـودشان بـى تفاوت باشنـد. هـر كارى مـى خـواهند بكنند، (شاه و آمريكا) بكننـد، آنها جـوانان كارى نداشته باشند.

امام خمینی (ره) از كيد بزرگ استعمار ياد مـى كنند و براى جـوانان نيز رهنمـودهايـى دارنـد كه آنها را از غلطيدن در ايـن گرداب عظيـم هلاكت آور حفظ نمايد. ايشان همـواره مكتب اسلام و حكـومت اسلامى را نجات دهنده مـردم مـى دانستنـد و از جـوانان نيز مـى خـواستنـد با مطـالعه و شناخت اسلام و تـاريخ صـدر اسلام و شناخت حكـومت امـام علـى(ع)، تهذيب نفـس و فـداكـارى، اتحـاد و هشيـارى، التزام به احكام اسلام، افشاى جنايات شاه و اعتـراض به آنها، بيـدار كـردن مردم، پـرهيز از اختلاف و از اجتناب آراى شخصـى در تفسير قـرآن، تبـرى از قشرهاى غير اسلامـى و جـديت در تحصيل علـم ، خـود را بـراى مبارزه مكتبـى و درازمـدت با امـريكا و رژيـم مستبـد شاه تجهيز نمايند.

امام در وصیت نامه الهی سیاسی شان راههای معقول و سازنده را برای مسئولان و گروه های مختلف ترسیم کرده اند و همه موظف به پایبندی به اصول انقلابی و اجرای فرمانها و رهنمودهای ایشان هستند؛

اکنون وصیت من به مجلس شورای اسلامی در حال و آینده و رئیس جمهور و رؤسای جمهور ما‌بعد و به شورای نگهبان و شورای قضایی و دولت در هر زمان، آن است که نگذارند این دستگاههای خبری و مطبوعات و مجله‌ها از اسلام و مصالح کشور منحرف شوند. و باید همه بدانیم که آزادی به شکل غربی آن، که موجب تباهی جوانان و دختران و پسران می‌شود، از نظر اسلام و عقل محکوم است. و تبلیغات و مقالات و سخنرانیها و کتب و مجلات برخلاف اسلام و عفت عمومی و مصالح کشور حرام است. و بر همه ما و همه مسلمانان جلوگیری از آنها واجب است. و از آزادیهای مخرب باید جلوگیری شود. و از آنچه در نظر شرع حرام و آنچه برخلاف مسیر ملت و کشور اسلامی و مخالف با حیثیت جمهوری اسلامی است، به طور قاطع اگر جلوگیری نشود، همه مسئول می‌باشند. و مردم و جوانان حزب‌اللهی اگر برخورد به یکی از امور مذکور نمودند به دستگاههای مربوطه رجوع کنند و اگر آنان کوتاهی نمودند، خودشان مکلف به جلوگیری هستند . خداوند تعالی مددکار همه باشد.

نصیحت و وصیت من به گروهها و گروهکها و اشخاصی که در ضدیت با ملت و جمهوری اسلامی و اسلام فعالیت می‌کنند، اول به سران آنان در خارج و داخل، آن است که تجربه طولانی به هر راهی که اقدام کردید و به هر توطئه‌ای که دست زدید و به هر کشور و مقامی که توسل پیدا کردید به شماها که خود را عالم و عاقل می‌دانید باید آموخته باشند که مسیر یک ملت فداکار را نمی‌شود با دست زدن به ترور و انفجار و بمب و دروغ پردازیهای بی‌سر و پا و غیر حساب شده منحرف کرد، و هرگز هیچ حکومت و دولتی را نمی‌توان با این شیوه‌های غیر انسانی و غیر منطقی ساقط نمود، بویژه ملتی مثل ایران را که از بچه‌های خردسالش تا پیرزنها و پیرمردهای بزرگسالش، در راه هدف و جمهوری اسلامی و قرآن و مذهب جانفشانی و فداکاری می‌کنند. در پایان ضمن گرامیداشت سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی  ویاد و نام امام راحل،  بر شهیدان و ایثارگران که با استقامت و از خودگذشتگی شان این نظام را در مقابل توطئه های دشمنان اسلام  وایران مصون نگاه داشته اند دورود می فرستیم. باید  در هر شغل و حرفه ، وپست و منصبی که هستیم برای خدا کار کنیم تا مشکلات مردم حل گردد. پرهیز از گروه گرایی و تجمل گرایی خواست مردم انقلابی است . امیدواریم مسئولان نیز قدر این ملت صبور و حق شناس را بشناسند و از خدمتگزاری خالصانه به ولی نعمت های انقلاب دریغ نورزند.

    نظرات
نام*:
 نظر*:
تصوير امنيتي*:
طراحی شده توسط تیم برنامه نویسی میدا پشتیبانی شرکت شبکه اندیشان (شاناکو)