دوشنبه 11 مرداد 1400
 
 
   
 
 

جدیرین اخبار

پربازدیدترین

 
کد خبر: 313 تاریخ انتشار: 1394-12-12 تعداد بازدید: 1449 sendارسال به دوستان
ذخیره
printنسخه چاپی
           

سلام بابل نامه شماره348


                                                                          ****

- شفیع زاده هستم، چندسالی است که می بینیم بابل حتی از بابلسر هم عقب افتاده است که این بخاطر ساخت و ساز سرمایه داران تهرانی در بابلسر است. اما بابل چنین امکاناتی ندارد و باید مسئولان خیلی تلاش نمایند.

- دهه فجر از راه رسید اما آنچه که ما را دچار فقر فرهنگی و هنری کرده است و در این ایام قابل لمس است نداشتن فیلم های مطرح از وضعیت انقلاب است. این فیلمسازی در دهه اول انقلاب بیشتر بود، اما به مرور کاهش یافته است. وزارت ارشاد می تواند تحرک بیشتری به فیلمسازان بدهد تا با انرژی خاصی به ساختن فیلم هایی در مورد انقلاب و جنایات رژیم مزدور پهلوی روی بیاورند، ما فیلم خوب و ماندنی کم داریم. فیلمهایی همچون ترن، سناتور، تشریفات و شیلات هنوز هم خاطره انگیزند.

- در جامعه اسلامی ما باید بیش از این تلاش شود تا خانواده ها توقع مالی شان را تعدیل کنند تا جوانان بتوانند به راحتی ازدواج کنند. سن ازدواج بالا رفته است و همانگونه خواسته برخی نیز همچنان بالا می باشد. ثواب دارد اگر دو جوان را به خانه بخت فرستادن و این سنت پیامبر و ائمه اطهار است که برای ازدواج شرایط را  آسان بگیرند و از توقعات برای ازدواج های تشریفاتی و گران قیمت اجتناب ورزیده شود.

- سلام امیدوارم با ورود سردار بیژنی و عهده دارشدن سکان شهرداری بابل، ایشان بتواند وضعیت ناامیدوار بابل را به امید بنشاند و انشاالله بابل را از این وضع نامطلوب نجات دهد.

- حاج آقا روحانی بخوبی در مراسم معارفه شهردار بابل اذعان کرده بود که برخی از شهرها از نامهای بزرگ برخوردارند اما چیزی در آن شهرها وقتی وارد می شوید، مشاهده نمی کنید. همانگونه به صورت برعکس شهرهایی بی نام  و نشان ، ولی خیلی زیبا را می بینید. امام جمعه بابل توضیح خیلی خوبی با این مثال درباره شهر بابل عنوان کردند.

- دکتر قشقایی سخنرانی خوبی درباره شهر بابل در مراسم تودیع و معارفه شهرداران  قبلی و جدید بابل بیان نمود. یعنی هیچ جای ایران بارفروش ده و بارفروش نبوده است. اما چرا باید حالا این شهر به این وضعیت دچار شده باشد و سایر شهرها از ما جلو بزنند.

- بنده انتظار نداشتم که مراسم تودیع و معارفه اینقدر تجملاتی باشد و مجری از تهران و میوه و شیرینی فراوان و... برای این مراسم اگر ساده تر انجام می شد بیشتر بر دلها می نشست. استقبال خوبی هم از شهردار شده بود که امیدواریم سردار بیژنی بتواند به خواسته های مردم بخوبی برسد و عقب ماندگیهای شهر مظلوم بابل را جبران نماید.

- ناصر هستم، بنده معتقدم اگر همین قدر شهردار جدید موفق گردد آسفالت کوچه های شهر را به انجام برساند، کار مهمی صورت پذیرفته است و ممنون دار ایشان خواهیم بود. بسیاری از کوچه های شهر آسفالت نامناسبی دارند واتومبیل ها دچار خسارت می شوند.

- جمعیت زیادی در مراسم معارفه آقای بیژنی شرکت داشتند که در معارفه سایر شهردارها چنین نبوده است. تشریفاتی که برای این مراسم انجام شد زیاد بود و این با روحیه سردار سازگاری نداشته است. وجود اینهمه گل و میوه و شیرینی و فرش قرمز لازم نبود. مراسم هرقدر ساده باشد بیشتر ماندگاری دارد.

- در برخی شبکه های اجتماعی برخی عناصر فرصت طلب باعکس دزدی، و ارسال آن برای سایر کانال ها آن را به نام خود معرفی می کنند و تمام زحمات و تلاشهایی که یک عکاس کشیده است  به راحتی به یغما می برند. اینگونه حرکتهای زشت هیچ تفاوتی باسرقت از یک مغازه یا خانه مردم ندارد و به آن سرقت فرهنگی می گویند. لااقل نام منبع را در زیر عکس ذکر نمائید تا نام شما به عنوان سارق فرهنگی بدنام نشود. بویژه سرقت عکس از افراد سرشناس که اکنون در آن شکل و شمایل در عکس نیستند یا در قید حیات نیستند این خیلی بدتر از سرقت عکس از مکانهای تاریخی و دیدنی است.

- روزهای اخیر هوای خیلی و سرد و سوزناک شده بود که شاید برای نهالهای نارنجی که در سطح شهر کاشته اند ضرر داشته باشد و موجب خشک شدن آنها شود.

- در حاشیه شهر نهالهای زیادی کاشته شده است. اما در داخل شهر ما مشکل داریم، بویژه برخی مغازه داران عمداً درختان نارنج را قطع می کنند. چرا با این افراد خاطی که خود را محق می دانند و پیاده رو را جزو املاک شخصی شان فرض کرده اند برخورد نمی شود. چرا مغازه دار باید نهال یا درخت نارنج را قطع نماید.

- از شهردار جدید انتظار داریم با جذب سرمایه گذاران برای رفاه شهروندان مظلوم بابل گام های موثری بردارد. خیلی خجالت می کشیم که بابل با این سرمایه و امکانات بالقوه که دارد چنین وضعی پیدا کرده است.

- چرا به وضعیت شبکه های اجتماعی رسیدگی نمی شود، هرکس هرچه دلش بخواهد می نویسد و پخش می کند. از هر کس بخواهند دفاع می کنند و به هرکس بخواهند انتقاد و ناسزا می گویند. سن و سال چنین افرادی هم  پایین است و مخرب عمل می کنند. لذا باید ضوابطی در نظر گرفته شود تا حرمتها حفظ گردد و ضد ارزش جایگزین خوبیها نشود.

- هنوز مشخص نیست وضعیت موزه و خانه خلیلیان به کجا انجامیده است. اما اینگونه که مشخص است اوقاف در هر دو مورد بخاطر قدرتی که دارد پیروز است و میراث محکوم به شکست است، اگرچه زورش را بزند. ضعف مدیریت و ضعف مالی همه دست به دست هم دادند تا بابل به چنین وضعیت بغرنجی دچار گردد. قبل از آن را چه می گوئید، حمام میرزا یوسف ، پل محمدحسن خان، امامزاده هفت تن، تکیه روستای معلم کلا و بعداً ساختمان مجتمع سلمان که همه آثار با ارزش و ثبتی بودند نتوانستند آنها را حفظش نمایند. مسجد جامع را چه می گوئید آیا اینجا هم اوقاف مقصر است؟ خانه راشدی چی؟ به قول حاج آقا روحانی این خانه خلیلیان که سالها وجود داشت و حالا که آن را خراب می کنند سر و کله میراث باید پیدا می شود؟  سنگهای کتیبه ای با 3 قرن قدمت در مسجد جامع را شکستند و ریز کردند کتیبه ها را شکستند! همه را نابود کردند، آیا باز هم اوقاف مقصر است یا میراث؟   نظرات
نام*:
 نظر*:
تصوير امنيتي*:
طراحی شده توسط تیم برنامه نویسی میدا پشتیبانی شرکت شبکه اندیشان (شاناکو)