دوشنبه 11 مرداد 1400
 
 
   
 
 

جدیرین اخبار

پربازدیدترین

 
کد خبر: 312 تاریخ انتشار: 1394-12-12 تعداد بازدید: 1530 sendارسال به دوستان
ذخیره
printنسخه چاپی
           

اخباربابل در بهمن ماه سال 1358


یاد ایّـام                                          اخبار بابل در بهمن ماه سال 1358

                                                       نوشته: صمد صالح طبری

***  نظر به اینکه نگارنده از سال 1358 بعنوان خبرنگار صدا و سیما در سطح شهرستان بابل فعالیت داشتم، در این بخش سعی شده است بدون هیچ گونه تغییری خبرها و گزارشهای ارسالی از سوی اینجانب ازشهرستان بابل به واحد مرکزی خبر صدا و سیمای استان مازندران را برای ثبت در تاریخ  و تجدید خاطره  و مرورعلاقه مندان از وضعیت سیاسی،اجتماعی این شهرستان در سی و شش سال قبل که خالی از لطف نخواهد بود، در نشریه بابل نامه انعکاس دهم. لازم به ذکر است شهرستان بابل درآن ایّام شامل شهر بابل و شهرها و بخشهای امیرکلا، بندپی، بهنمیر، بابلسر و فریدونکنار بود. که در خبرها بعنوان شهرستان بابل قید شده است.

                                                                  ******

***  دادگاه انقلاب اسلامی شهرستان بابل اعلام کرد.... رباخوار معروف بابل با حکم دادستانی انقلاب بازداشت شد. لذا کسانی که علیه نامبرده شکایت و یا شهادتی دارند تقاضا می شود شکایات خود را کتباً به دادسرای انقلاب اسلامی شهرستان بابل تسلیم نمایند.   (10/11/58)

***  ظهرامروز نماز وحدت به امامت حجت الاسلام هادی روحانی امام جمعه بابل با شرکت گروه کثیری از مردم فریدونکنار در مسجد امام سجاد این شهر اقامه شد. پیش از اقامه نماز، حجت الاسلام روحانی طی سخنانی مردم را به وحدت و یکپارچگی دعوت کرد و در پایان مراسم دعا و نیایش به شکرانه سلامتی رهبر انقلاب امام خمینی به عمل آمد.   (10/11/58)

***  ازطرف انجمن هنرجویان مسلمان هنرستان ساختمان بابل نمایشگاه عکس جنایات امپریالیسم از امروز به مدت یک هفته از ساعت 3 تا6 عصر برای بازدید علاقمندان در سالن این هنرستان دایر است.   (10/11/58)

*** هیئت متحده مسجد قهاریه اعلام کرد جهت بازسازی و تعمیرات این مسجد که چندروز قبل دچار حریق شده بود، حسابی به شماره 600 قرض الحسنه بابل افتتاح گردید تا کلیه علاقمندان بتوانند کمکهای نقدی خود را به این شماره در صندوق قرض الحسنه بابل واریز نمایند.   (10/11/58)

*** ظرف دو روز گذشته مراسم دعا و نیایش به شکرانه سلامتی رهبر انقلاب امام خمینی در مسجد صادقیان و مهدیه امیرکلا بابل برگزار شد.   (11/11/58)

***  شهرداری بابل اعلام کرد کارنصب تابلوی خیابانهای بابل با اسامی جدید به پایان رسیده است و کلیه ادارات و سازمانها، اصناف و مردم بابل موظفند در مراسلات پستی خود از نامهای جدید استفاده نمایند.  (11/11/58)

*** اسماعیل رضوانیان شهردار بابل در گفتگویی با خبرنگار ما در این شهر در مورد آبگیربودن و مشکلات شهر بابل در مواقع بارندگی اظهار داشت: در جلسه ای که با حضور مهندس مطوف معاونت عمرانی استاندار و مهندسین دفتر فنی و نمایندگان شورای شهر و شهرداری بابل در محل استانداری مازندران در ساری تشکیل شد به عنوان اجرای طرح ضربتی در پیشرفت کار، قرار براین شد که در قسمتهای آبگیرشهر برای زهکشی خیابانها کانال ایجاد شود، تا آبهای زائد به طرف رودخانه های اطراف شهر هدایت شود.  (11/11/58)

***  نمازجمعه در بابل به امامت حجت الاسلام هادی روحانی با شرکت هزاران تن از مردم مسلمان و متعهد بابل در دانشکده فنی صمدیه لباف این شهر اقامه شد. در خطبه اول حجت الاسلام روحانی به تفصیل درباره جنایات و فجایع آمریکا در رژیم منفور پهلوی سخن گفت و اضافه کرد: تنها سلاح ما در نبرد با آن رژیم سفاک فقط سلاح وحدت ویکپارچگی امت تحت رهبری امام خمینی بود که توانست دست قدرتهای امپریالیستی شرق و غرب را از ایران کوتاه نماید و آنان را به وحشت و توطئه علیه انقلاب اصیل و مردمی ما برانگیخته است و شما ملت قهرمان به پاس این نعمت بزرگ برای پیشبرد هر چه سریعتر انقلاب به پیروزی نهایی و خشکاندن ریشه های دشمن شرق و غرب، همبستگی و وحدت کلمه خود را حفظ کنید. در خطبه دوم امام جمعه بابل ضمن اشاره به مشکلات روزمره شهری گفت: وظیفه هر مسلمان است که به همنوعانش یاری دهد و از اجحاف و زورگویی بپرهیزد ولی متاسفانه عده ای تحت لوای اسلام دست به احتکار و گرانفروشی ارزاق و اجناس ضروری می زنند که نتیجه اش فقط به ضرر مردم مستضعف است و این بی اعتنایی به خون پاک شهیدان و کمک به ضد انقلاب است.   (13/11/58)

***  در اولین بازی از مرحله دوم مسابقات بسکتبال قهرمانی استان مازندران تیم بسکتبال بابل در یک بازی فشرده و حساس تیم بسکتبال گرگان را با نتیجه 80 بر79 شکست داد. این بازی در حضور بیش از دوهزار تماشاگر و به داوری حمزه علی پور در سالن تختی بابل برگزار شد.   (13/11/58)

***  عصر روز گذشته یکدوره مسابقه تشویقی دو و میدانی به نام کاپ هجرت و به مسافت 5کیلومتر از خزرشهر تا بابلسر با شرکت بیش از 70 تن انجام شده که طی آن به نفرات اول تا نهم این مسابقه جوایزی داده شد که بدین شرح می باشند: امامقلی پیشکار، حسن حسینجانزاده، خلیل میرزاده، عباس یوسف زاده، داوود رحیمیان، رحمان دنان، تیمور صالحیان، سلمان دلروز و سیدقاسم رضوانی.   (14/11/58)

*** از طرف گروه تئاتر مجمع خیراندیشان بابلسر نمایشنامه نبرد تا پیروزی به مناسبت جشنهای سالگرد پیروزی انقلاب در روزهای دوشنبه 15 بهمن ساعت 5/4 عصر برای خواهران و عصر جمعه ساعت 5/4 وروزهای 19 بهمن و 22 بهمن برای عموم مردم در سالن خانه پیشاهنگی بابلسر به روی صحنه می آورد.   (13/11/58)

***  عصر روزگذشته در یک مسابقه بوکس دوستانه که بین تیمهای مشت زنی بابل و باشگاه شفق تهران با حضور بیش از چهارهزار تماشاگر در سالن تختی بابل برگزار شد تیم مشت زنی بابل با 6 برد و 4 باخت و یک مساوی تیم باشگاه شفق تهران را شکست داد. نفرات تیم پیروز بابل در این مسابقه رضا رحیمی، ابراهیم جانی کلایی، حسن خدامی، شاپور طبرستانی، خسرواکبرنژاد و قاسم آغاسی پور بودند.   (13/11/58)

***  شورای کارمندان شهرداری بابل طی تلگرامی به ابوالحسن بنی صدر نخستین رئیس جمهور ایران ضمن عرض تبریک، پشتیبانی خود را از بنی صدر در ساختن ایرانی آزاد و آباد اعلام داشت.   (13/11/58)

***  از طرف انجمن اسلامی دانشجویان دانشکده فنی صمدیه لباف بابل به مناسبت جشنهای سالگرد انقلاب فیلم شهادت که نمایشگر مبارزات مردم ایران از سال 32 تا بهمن 57 می باشد، از فردا تا 22 بهمن ماه صبح و عصر در سالن آمفی تئاتر دانشکده فنی صمدلباف بابل برای علاقمندان به نمایش گذاشته خواهد شد. ضمناً در همین مدت نمایشگاه عکسهای دوران انقلاب نیز برای بازدید عموم دایر است.   (14/11/58)

*** مسابقات والیبال قهرمانی مدارس راهنمایی تحصیلی بابل به پایان رسید و تیم مدرسه زاهدکلا برای چهارمین سال متوالی به مقام قهرمانی بابل دست یافت. تیمهای پیشاهنگ و سرهنگی کلاگرمحله دوم و سوم شدند. در این مسابقات 13 تیم شرکت داشتند به مدت14 روز در سالن تختی بابل با هم مبارزه کردند.   (14/11/58)

*** عصر امروز گروهی از اهالی بابل ضمن تجمع در دبیرستان امام خمینی، در حالی که عکسهایی از رهبر انقلاب امام خمینی در دست داشتند در خیابانهای بابل اقدام به راهپیمایی کردند و طی آن پشتیبانی خود را از حجت الاسلام حسینی دادستان انقلاب اسلامی شهرستان بابل اعلام داشتند.   (14/11/58)

***  به مناسبت هفته جشنهای پیروزی انقلاب، پیش از ظهر امروز از طرف انجمن اسلامی دانش آموزان بابل مجلس جشن باشکوهی با شرکت بیش از پنج هزارتن از فرهنگیان و دانش آموزان مدارس بابل در استادیوم تختی این شهر برگزار شد. ابتدا مراسم سرودخوانی و نیایش برای سلامتی امام بوسیله چند تن از دانش آموزان اجرا شد و در پایان آقای زمانی پیرامون پیروزی های انقلاب و اهداف آن سخنرانی کرد. به همین مناسبت امروز مدارس بابل تعطیل بود.  (17/11/58)

 ***  جامعه روحانیت شهرستان بابل طی تلگرامی به سیدابوالحسن بنی صدر نخستین رئیس جمهوری ایران ضمن عرض تبریک پشتیبانی کامل خود را از آقای بنی صدر اعلام داشت.   (17/11/58)

***  ولی زاده سرپرست شورای کشاورزی شهرستان بابل طی گفتگویی با خبرنگار ما در این شهر آمار فعالیتهای انجام شده شده زیرنظر این شورا در 2 ماه گذشته را بدین شرح بیان کرد: واگذاری امتیاز فروش تیلر و سایر ادوات و ماشین آلات کشاورزی به اتحادیه های تعاونی و روستایی، افزایش پرداخت مساعده به کشاورزان،  توزیع کودشیمیایی موردنیاز به کشاورزان عضو و غیرعضو شرکتهای تعاونی ، ایجاد فروشگاههای تعاونی در سطح روستاهای فاقد فروشگاه ، تقویت روستائیان خردپا و تشویق آنها به امورکشاورزی و دامداری و تولید هرجه بیشتر و جلوگیری از مهاجرت آنان به شهرها ، شورای کشاورزی بابل همچنین اقدام به تنظیم پرسشنامه هایی جهت بررسی و رفع مشکلات کشاورزی به کلیه شوراهای کشاورزی منطقه ارجاع نموده است و برای نمایندگان عضو نیز کارت عضویت صادر نموده است.   (17/11/58)

***  کمیته امداد خمینی بابل اعلام کرد کلیه خانواده های شهدای منطقه وابسته به دفتر کمیته امداد بابل از قائم شهر تا شهسوار جهت شرکت در مراسم جشنهای سالگرد پیروزی انقلاب و پانزدهمین قرن هجرت صبح جمعه 19 بهمن به دفتر این کمیته در بابل خیابان بازار مسجد علامه مراجعه،  تا وسایل حرکت آنان به تهران مهیا شود. ساعت حرکت 9 صبح روز شنبه 20 بهمن به اتفاق نماینده این دفتر خواهد بود. لازم به ذکر است که خانواده شهدا و مجروحین انقلاب دو قطعه عکس جهت دریافت کارت شناسایی همراه داشته باشند.   (17/11/58)

*** به مناسبت بزرگداشت هفته جشنهای انقلاب روز گذشته پرسنل و جوانمردان به اتفاق فرماندهان خود جمیع ناحیه ژاندارمری بابل ضمن بازدید از بیمارستان شهید یحیی نژاد بابل بین بیماران شاخه های گل و شیرینی تقسیم نمودند. همچنین مقارن ظهر امروز نیز جوانمردان و پرسنل ژاندارمری بابل به اتفاق فرماندهان خود در آرامگاه معتمدی این شهر حضور یافتند و با نثار حلقه های گل بر مزار شهدای انقلاب یاد شهیدان این شهر را گرامی داشتند.   (18/11/58)

***  در جلسه ای که روز گذشته با شرکت اعضای شورای شهر بابل تشکیل شد در مورد تقلیل حق الامتیاز انشعاب آب در شهر بابل تصمیماتی بدین شرح اتخاذ شد: حق الامتیاز انشعاب آب برای انشعابات 2/1 اینچ تا 300 متر عرصه و 140 متر اعیانی هر متر زمین 15 ریال و هر متر زیر ساختمان 60 ریال دریافت شود. تبصره: برای زمینها و ساختمانهای بیش از مساحت مذکور جهت هر متر زمین مازاد 50 ریال و هر متر ساختمان مازاد 200 ریال علاوه بر مبالغ تعیین شده در فوق دریافت خواهد شد.   (18/11/58)

*** سرپرست اداره اوقاف بابل اعلام کرد به مناسبت سالگرد جشنهای انقلاب از طرف این سازمان کمکهایی به افراد و خانواده های بی بضاعت به این شرح داده شده است. سیصد دست کت و شلوار برای افراد بی بضاعت، کمک هزینه تحصیلی به 50 محصل ، کمک هزینه زندگی به 50 تن از مستمندان. همچنین بیش از یک تن برنج نیز ازطرف بنیاد امام خمینی و با همکاری این اداره بین مستضعفین تقسیم شده است.   (21/11/58)

*** پیش از ظهر  دیروز در نخستین سالگرد انقلاب دهها هزارتن از مردم بابل همراه با پرسنل ژاندارمری، شهربانی، سپاه پاسداران و گروه بسیج ملی در حالی که تصاویری از رهبر انقلاب امام خمینی و شهدای انقلاب در دست داشتند با راهپیمایی و رژه باشکوه دیروز که در زیرباران انجام شد یکباردیگر با رهبر امت خمینی بت شکن تجدید میثاق کردند. راهپیمایان سپس در دانشکده فنی صمدیه لباف بابل، گردآمدند. در این مراسم ابتدا آیاتی از کلام الله مجید قرائت شد و پس ازسخنرانی آقای صفاری، با صدور قطعنامه ای این مراسم باشکوه پایان یافت. نظیر این مراسم نیز در امیرکلا برگزار شد، هزاران تن از مردم امیرکلا با شرکت در راهپیمایی سالگرد پیروزی انقلاب را گرامی داشتند.   (23/11/58)

*** فرمانداری بابل اعلام کرد داوطلبان نمایندگی مجلس شواری اسلامی می توانند به منظور اعلام داوطلبی خود از امروز تا روز پنجشنبه 25 بهمن ماه از ساعت 9 صبح تا 2 بعدازظهر با ارائه عین شناسنامه عکس دار و دو برگ فتوکپی شناسنامه و چهارقطعه عکس 4×3 به فرمانداری بابل مراجعه و نسبت به تنظیم و تکمیل پرسشنامه و دریافت برگ معرفی نامه مربوط اقدام نمایند.   (23/11/58)   نظرات
نام*:
 نظر*:
تصوير امنيتي*:
طراحی شده توسط تیم برنامه نویسی میدا پشتیبانی شرکت شبکه اندیشان (شاناکو)