دوشنبه 11 مرداد 1400
 
 
   
 
 

جدیرین اخبار

پربازدیدترین

 
کد خبر: 311 تاریخ انتشار: 1394-12-11 تعداد بازدید: 1566 sendارسال به دوستان
ذخیره
printنسخه چاپی
           

تطهیر خبیث ترین حکام تاریخ ایران


سخن نخست

                                         تطهیرخبیث‌ترین حکّام تاریخ ایران!!

در دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی ایران  و در آستانه  سی و هفتمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران قرار داریم. انقلابی عقیدتی و پرشور که با رهبری و هدایت امام راحل و روحانیت، و هوشیاری مردم انقلابی تومارهای رژیم ننگین شاهنشاهی درنوردیده شد.

درحالی که در ایام خجسته استقرار نظام جمهوری اسلامی ایران قرار داریم، متاسفانه دشمنان آگاه و دوستان نادان به صورت زیرکانه ای در صدد تطهیر رژیم سفاک و وابسته پهلوی هستند، و نسل جوان و نوجوان جامعه را  که هرگز آن ایام و جنایتهای شاه خائن را درک نکرده اند به گمراهی سوق می دهند. وفاداران رژیم منحوس و دست نشانده شاهنشاهی به سادگی در شبکه های اجتماعی از شاه خائن و نوکر اجنبی که به دستور اربابان خود کشور را اداره می کرد حتی بعنوان خادم یاد می کنند. بدون آنکه درک صحیح و مستدلی از این مقایسه نامقدس داشته باشند. آن وابستگی به اجانب و عزتی که امروز جمهوری اسلامی نصیب ملت ایران کرد کجا؟

امام خمینی (ره) پرچمدار مبارزه با شاه خائن در پیامی خطاب به نمایندگان مجلس برای بررسی جنایات 50 ساله رژیم شاهنشاهی در ایران فرمودند؛ اکنون که نمایندگان بعضی از ملتها و احزاب سیاسی برای رسیدگی به جرایم دولت امریکا و وابستگان آن از آن جمله محمدرضا شاه مخلوع به ایران، این کشور غارت زدۀ مظلوم آمده‏اند با تشکر از زحمات آنان باید تذکر دهم که ملت و دولت ایران قادر نیستند که جمیع اسناد جرایم پنجاه سالۀ رژیم سابق و جرایم بیش از سی سال دولت امریکا را به شما نمایندگان محترم عرضه دارند.

چطور ممکن است اسناد قتلها و شکنجه‏های وحشیانه و زندانهای رژیم سفاک گذشته را در طول پنجاه سال از سراسر کشور جمع‏آوری کنند؟ و چگونه می‏توانند اسناد و اسامی شهدای مسجد گوهرشاد و قتل عامهای مکرر در طول سلطنت غاصبانۀ محمدرضا، و از 15 خرداد 42 تا زمان سقوط رژیم را خصوصاً در دو ـ سه سال اخیر را جمع‏آوری کرده و عرضه نمایند؟ و چطور می‏توانند تمام قراردادهای تحمیلی از طرف دولتمردان آمریکا توسط شاه خائن علیه ملت مظلوم ایران را مفصلاً ارائه دهند؟ و چطور ممکن است قبرستانهای شهدای ما را که در سراسر ایران بر اثر کشتارهای دسته‏جمعی بوجود آمده است ارائه دهند؟ و چگونه ممکن است معلولین از 15 خرداد 42 تا سالهای اخیر را که در شهرهای سراسر کشور متفرقند به شما ارائه دهند؟ آنچه دولت می‏تواند ارائه دهد اسناد بسیار ناچیزی است که عمال دولت آمریکا نرسیده‏اند تا آنها را محو کنند و اسنادی است که حتی بعد از سقوط شاه در ـ به اصطلاح ـ سفارت آمریکا موجود است. با آنکه اکثر اسناد مهم به دست کارمندان این ـ به اصطلاح ـ سفارتخانه پودر شده است که امکان استفاده از آنها دیگر نیست؛ ولی آنچه به دست آمده است دخالت امریکا را در کشور ما ثابت می‏کند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای نیز در دیدار مردم قم در 17 دی 93 نسبت به فعالیت‌ها و اقدامات برخی از انگیزه‌های معاند و معارض با نظام اسلامی که می کوشند روزهای بزرگ تاریخ ملت ایران و همچنین چهره‌ زشت حکومت پهلوی را به فراموشی بسپارند، هشدار دادند و به ۵ خصوصیت از کارنامه‌ سیاه رژیم پهلوی اشاره کردند:

دیکتاتورىِ سیاه و خفقان عجیب علیه مردم  با شدت و قساوت کامل زندانهای مخوف و شکنجه‌ها و فشارهاى عجیب جسمى و روحى علیه منتقدان ، وابستگی ذلت‌آمیز به قدرت‌های خارجی و تحقیر ملت ایران ، سرکارآمدن و برکناری رضاخان توسط انگلیسی‌ها، سرسپردگی محمدرضا به آمریکایی‌ها، گرفتاری در انواع فسادها و بدترین دست‌اندازی‌ها، فساد جنسى شرم‌آور و فساد مالى درعالی‌ترین سطوح حکومت، ترویج اعتیاد و مواد مخدر صنعتی توسط عناصر اصلی حکومت از قبیل یکی از خواهران شاه، بی‌اعتنائی به مردم و به حساب نیاوردن آنان ، فقدان انتخابات آزاد و انتصاب مزدوران رژیم به‌جای نمایندگان مردم، بی‌خبری مردم از مسائل کشور، ترویج خودکم‌بینى ملّى و بزرگنمایى غربى، بی‌اعتنائی به پیشرفت علمی، عادت دادن ذائقه‌ مردم به واردات باپول نفت، نابود کردن کشاورزی و صنایع ملی و وابسته کردن کشور.

این رژیمى که ملّت با آن گلاویز شد، چه بود؟ چه کسى بود؟ این خیلى مهم است. چند خصوصیّت را من عرض میکنم؛ چون عرض کردم امروز انگیزه‌ها وجود دارد براى تحریف، یعنى سعى می کنند چهره‌ خبیث‌ترین و زشت‌ترین و سیاه‌روترین عناصر حُکّام تاریخىِ اواخر این ملّت را به شکلى آرایش کنند که حقیقت براى مردم مکشوف نشود و نفهمند با این انقلاب چه کردند:

یکى از خصوصیّات آن رژیم فاسد، دیکتاتورىِ سیاه و خفقان عجیب علیه مردم، با قساوت‌آمیزترین روشها بود که ممکن است در جاهاى دیگرى از کشورها هم وجود داشته باشد. در اینجا خود ما از نزدیک مشاهده کردیم که چه می کردند و چه رفتارى داشتند با آحاد مردم؛ هم در دوران رضاخان که گذشتگان ما، بزرگ‌ترهاى ما آن را دیده بودند و براى ما نقل کردند، هم در دوران اخیر، که خود ماها، آحاد مردم، در میدان بودیم.

 جوانها البتّه آن دوران را ندیدند. حرفهاى فراوان و موثّق وجود دارد از آنچه اینها با مردم، با مبارزین و با کسانى که انتقاد داشتند - ولو انتقادهاى اندک - داشتند انجام میدادند؛ رفتارهایى که اینها میکردند، آن شکنجه‌ها، آن فشارهاى عجیب و غریبِ جسمى و روحى، آن زندانهاى مخوف، که امروز برخى از نشانه‌هاى آنها هست که افراد می روند مى‌بینند تعجّب می کنند. یکى از کارها این بود، اینها با قدرت زور و استبداد و فشار بر مردم، حکومت خودشان را ادامه میدادند؛ و همین کسانى که امروز دَم از حقوق بشر می زنند و این ادّعاهاى رسوا را مرتّب، پى‌درپى تکرار می کنند، با همه‌ وجود طرفدار اینها بودند؛ نمی شود هم گفت خبر نداشتند، چرا! دستگاه جهنّمى ساواک را خود صهیونیست‌ها و خود آمریکایى‌ها و سیاى آمریکا به‌وجود آورده بودند، روشها را آنها بهشان یاد داده بودند، چطور ممکن بود خبر نداشته باشند. حالا که اخیراً معلوم شد خود اینها هم دچار یک‌چنین مشکلات عظیمى هستند؛ این افشاگرى‌هایى که در این اواخر انجام گرفت نسبت به رفتار سازمانهاى جاسوسى آمریکا با مخالفین و معاندین، اینها کجا، سخن از آزادى بیان و لیبرالیسم و دموکراسى و اعتناى به حرف مردم کجا! اصلاً عالم عجیبى است! در کشور ما، آن رژیم خبیث، یکى از خصوصیّاتش این بود: شدّت‌عمل، قساوت کامل نسبت به هرکسى که اندک‌اعتراضى به آنها داشت و مطّلع می شدند.

خصوصیّت بعدی، وابستگى ذلّت‌آمیزى بود که اینها به قدرتهاى خارجى داشتند. حالا در این کتابهایى که براى تبرئه و بى‌گناه نشان دادن رژیم خبیث پهلوى می نویسند، این را منکر می شوند، که ‌البتّه‌ قابل انکار نیست. رضاخان به دستور انگلیسى‌ها آمد، به دستور انگلیسى‌ها هم رفت؛ بمجرّد اینکه انگلیسى‌ها پیغام دادند که باید برود، بعد از هفده هجده سال سلطنت، ناچار رفت‌؛ یعنى پشتیبان دیگرى نداشت؛ آنها او را آورده بودند، حالا هم لازم می دانستند او برود، رفت؛ به دستور انگلیسى‌ها آمد، به دستور انگلیسى‌ها رفت. بعد هم که محمّدرضا را انگلیسى‌ها سرِ کار آوردند تا آخر دهه‌ ۲۰، از اوایل دهه‌ ۳۰ آمریکایى‌ها وارد میدان شدند، همه‌ امور را قبضه کردند و در اختیار گرفتند؛ سیاستها سیاستهاى آمریکا بود؛ آنچه منافع آمریکا ایجاب می کند، چه در رفتار داخلى، چه در رفتار منطقه‌اى، چه در رفتار بین‌المللى؛ عیناً آنچه آنها لازم میدانستند؛ یعنى یک تحقیر عظیم ملّت ایران. این یکى از خصوصیّات آن رژیم خبیث این بود. اینکه شما مى‌بینید آمریکایى‌ها با چه لجى، با چه دشمنى و بغضى به ملّت ایران و به انقلاب اسلامى و به نظام اسلامى نگاه میکنند؛ به‌خاطر این است. اینها یک چنین دورانى را گذراندند؛ چنین کشورى، چنین نظامى از دست آنها رفته است؛ لذا دشمنى آنها با انقلاب تمام‌شدنى نیست.

خصوصیّت دیگر این رژیم خبیث، فساد بود. انواع فساد، از فسادهاى جنسى بگیرید که مبتلابه تقریباً همه‌ دربارى‌ها و دوروبرى‌ها و مانند اینها بود که دیگر حالا داستانهایش شرم‌آور است. آن روز خیلى از آحاد مردم هم می دانستند، اگرچه جرأت نمی کردند بر زبان بیاورند. گاهى از قلم خارجى‌ها درمی رفت، چیزهایى را می گفتند فساد جنسى، فساد مالى، نه فقط در سطوح متوسّط که هر وقتى ممکن است پیش بیاید؛ نخیر، در عالى‌ترین سطوح کشور. از طرف شخص محمّدرضا و دوروبرى‌هایش، بالاترین فسادهاى مالى، بزرگ‌ترین رشوه‌ها، بدترین دست‌اندازى‌ها، خباثت‌آلودترین فشارها بر منابع مالى ملّت به‌وجود مى‌آمد. براى خودشان ثروت درست می کردند به قیمت فقیر کردن مردم و بیچاره کردن مردم. فساد، فساد جنسى، فساد مالى، اعتیاد، ترویج اعتیاد و ترویج موادّ مخدّر صنعتى به ‌وسیله‌ عناصر اصلى حکومت آن روز در ایران به‌وجود آمد و اتّفاق افتاد. یکى از خواهرهاى محمّدرضا را در فرودگاه سوئیس با چمدان پر از هروئین، پلیس سوئیس دستگیر کرد! خبر آن در همه‌ دنیا پیچید، منتها زود ماست‌مالى کردند؛ خب مربوط به خودشان بود؛ قضیّه را برطرف کردند، گره را باز کردند؛ یک‌چنین وضعیّتى بود.

بى‌اعتنائى به مردم؛ ازجمله‌ خصوصیّات مهمّ رژیم طاغوت بى‌اعتنائى به مردم بود؛ مردم به‌هیچ‌قیمت به‌حساب نمى‌آمدند. ما در دوران عمرمان، در دوران جوانى در رژیم گذشته، یک بار هم نه در انتخاباتى شرکت کرده بودیم، نه از مردم کوچه و بازار معمولى مى‌شنیدیم که شرکت کنند؛ انتخاباتى وجود نداشت. در یک برهه‌اى خیلى صریح، در یک برهه‌اى کمتر صریح، دخالتهاى آنها بود؛ یک مشت مزدور را می بردند، مى‌نشاندند آنجا و به‌ وسیله‌ آنها در مجلس شورا و مجلس سنا کار خودشان را انجام می دادند. مردم اصلاً نمی دانستند چه کسى در رأس کار است؛ اصلاً رابطه‌ بین مردم و حکومت قطع بود. آگاهى مردم، اطّلاع مردم از مسائل کشور، از مسائل سیاسى که شما امروز مى‌بینید، این درست نقطه‌  مقابل آن چیزى است که آن روز وجود داشت؛ رژیم خبیث بکل منقطع بود با آحاد مردم.

بى‌اعتنائى به پیشرفت علمى، ترویج خودکم‌بینى ملّى و بزرگنمایى غربى؛ حالا کار علمى که پیشرفت نمی کرد، حرکت علمى به معناى واقعى کلمه که اصلاً وجود نداشت، در رسانه‌ها ذائقه‌ مردم را به واردات عادت دادند که این عادت متأسّفانه تا امروز باقى است. عادات طولانى‌مدّتى که براى مردم به‌وجود مى‌آید، به‌آسانى از بین نمی رود. اینها به جاى کشاندن کشور به سمت احیاى تولیدات داخلى و منابع حقیقى یک ملّت، مردم را با پول نفت عادت دادند به واردات؛ ذائقه‌ مردم را عوض کردند؛ کشاورزى کشور را نابود کردند، صنایع واقعى و ملّى کشور را از بین بردند، کاملاً کشور را وابسته کردند به خارج و به دشمنان این ملّت. ملّت را تحقیر کردند، توانایى‌هاى ملّت را دستِ‌کم گرفتند، به زبان آوردند، فرهنگ غربى را بزرگنمایى کردند؛ یک رژیم هفت‌جوشِ خبیثِ جامعِ همه‌ بدى‌ها. خب، مردم هم احساس می کردند؛ ملّت ایران ملّت باهوشى است، حقایق را می فهمند، احساس می کنند، منتها یک دستى لازم است، یک صداى رسایى لازم است، یک دل مؤمنى لازم است که دیگران را وارد به میدان مبارزه کند؛ مبارزات گوشه و کنار بود، اینکه مردم بیایند وارد میدان بشوند، این کار یک مرد الهى بود که خداى متعال این مرد الهى را به مردم داد؛ امام بزرگوار ما همان فریادى شد که همه‌ خواسته‌هاى مردم را در خود جمع داشت؛ مردم هم پاسخ گفتند، اجابت کردند، جان دادند، فداکارى کردند، وارد میدان شدند؛ ملّت با چنین رژیمى گلاویز شد و پیروز شد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار مردم قم در 19 دی امسال با اشاره به دو حادثه‌  نهضت ملی شدن صنعت نفت و قیام مشروطیت گفتند: در نهضت ملی، خواست مردم، یک خواست حداقلی و عبارت از کوتاه شدن دست انگلیس از سرمایه‌ ملی نفت بود و در قیام مشروطیت نیز خواست مردم، حداقلی، و عبارت از محدود شدن اختیارات و قدرت مطلقه‌ پادشاه بود.

ایشان افزودند: این دو حادثه با اینکه دارای اهدافی حداقلی بودند و مردم هم در صحنه حضور داشتند شکست خوردند. ولی انقلاب اسلامی ایران با آنکه دارای یک هدفِ حداکثری، یعنی استقلال همه‌جانبه و سرنگونی حکومت پادشاهی و استبدادی بود، به پیروزی رسید و ماندگار شد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تأکید کردند: اگر جوانان به تحلیل درستی از این واقعیت برسند دیگر تلاش برخی برای نشاندن بذر ترس و رعب و ناامیدی در دل مردم به نتیجه نخواهد رسید و راه صحیح آینده‌ کشور مشخص خواهد شد.

ایشان همچنین به تغییر مسیر انقلاب‌های فرانسه و شوروی و از بین رفتن آن انقلاب‌ها اشاره و خاطرنشان کردند: انقلاب اسلامی ایران تنها انقلابی است که توانسته است ماندگاری خود را براساس اصول و آرمان‌های اولیه حفظ کند.

رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه اصلی‌ترین هدف مراکز فکر و اندیشه در دنیای استکبار، از بین بردن عناصر ماندگاری انقلاب است، افزودند: تمام تلاش دشمنان در طول سال‌های گذشته اعم از جنگ تحمیلی، محاصره‌ اقتصادی و تحریم‌های گسترده‌ اخیر، با هدف از بین بردن ماندگاری انقلاب اسلامی بوده است که البته در هر دوره، ابتکارات جدید هم انجام می‌دهند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، خاطرنشان کردند: آمریکایی ها در سال ۸۸ به‌دنبال آن بودند که تجربه‌ موفق خود در چند کشور را به بهانه‌ انتخابات در ایران نیز اجرا کنند و با برجسته‌سازی اقلیتی که رأی نیاورده بود و با حمایت مالی و سیاسی از آنها نتیجه‌ انتخابات را به هم بزنند اما انقلاب و کودتای رنگی آنها در ایران با حضور مردم، شکست خورد.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به حمایت رئیس‌جمهور آمریکا از مخالفان نظام و انقلاب در حوادث سال ۸۸، خاطرنشان کردند: دولت آمریکا تا آنجا که توانست از آن حوادث حمایت کرد ولی حضور به‌موقع مردم در صحنه، نقشه‌ آنان را نقش بر آب کرد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، گفتند: آمریکایی‌ها اکنون می‌گویند دوره‌ بعد از مذاکرات هسته‌ای، دوره‌ سخت‌گیری بر ایران است به‌گونه‌ای که گویا قبل از این بر ایران سخت نمی‌گرفته‌اند، اما جوانان، مردم و مسئولان آگاهانه، هوشیارانه، امیدوارانه و با مقاومت و توکل بر خدا و تکیه بر نقاط قوت کشور، در مقابل دشمنان می‌ایستند و این، بسیار مهم است.

آیا پخش صحنه های عادی زندگی یک دیکتاتور همچون راه رفتن، تفریح کردن، عکس گرفتن در آرامگاه شاهان،آبگوشت خوردن یک دیکتاتور و تمجید از دست نشانده اربابان غربی که او را ژاندارم خاورمیانه قلمداد می کردند در شبکه های اجتماعی که در دسترس همگان نیست، نوعی خیانت به خون مطهر شهدا و توهین به آرای اکثریت مطلق مردم نیست که به جمهوری اسلامی رای دادند؟ تطهیر خبیث ترین حکّام تاریخ ایران چیزی از حقیقت های موجود و شرارتهای رژیم سفاک پهلوی نمی کاهد. لذا گردانندگان و کاربران برخی شبکه های اجتماعی بجای تطهیر طاغوت، قدری درعملکردشان تعقل نمایند وعقل و منطق را فدای احساس های کاذب نکنند.    نظرات
نام*:
 نظر*:
تصوير امنيتي*:
طراحی شده توسط تیم برنامه نویسی میدا پشتیبانی شرکت شبکه اندیشان (شاناکو)