دوشنبه 11 مرداد 1400
 
 
   
 
 

جدیرین اخبار

پربازدیدترین

 
کد خبر: 310 تاریخ انتشار: 1394-12-11 تعداد بازدید: 1397 sendارسال به دوستان
ذخیره
printنسخه چاپی
           

سلام بابل نامه347


                                                                          ****

- سلام خدا قوت ، رهبری فرمودند به نهادهای قانونی اهانت نشود اگر چه آنها اشتباه کنند زیرا موجب هرج و مرج و بی احترامی به سایر نهادهای کشور خواهد شد. برخی از هواداران گروهها و افرادی که احراز صلاحیت نشده اند در حال جوسازی علیه نظام و انتخابات آتی هستند.امیدواریم اینها به دیگران تهمت نزنند و اخلاق اسلامی را رعایت کنند.اکبرپور هستم.

- در بحبوحه انتخابات برخی کاندیداها وعده های امیدوار کننده ولی غیر قانونی  به مردم می دهند. لذا نامزدهای انتخاباتی با مردم صادقانه باید برخورد کنند و مردم ما هوشیار باشند و به شعارهای غیر قانونی توجه نکنند.یک نماینده در حد قانون می تواند عمل کند و شعارهای غیر قانونی را مردم تشخیص خواهند داد.

- در برخی از شبکه های اجتماعی که مشخص نیست کنترل می شوند یا خیر، عده ای احساساتی ادای روشنفکرانه در می آورند و حرفهای بی ربطی می زنند. چرا اقدام نمی شود تا هرکس هرچه دلش خواست ننویسد. اکثر اینها طرفدار نظام نیستند و حتی تعصب قومی و شهری هم ندارند. مثلاً یکی می گوید؛ یک شهرستان باید به چند شهرستان کوچکتر تقسیم گردد تا پیشرفت حاصل شود که ترویج این فکر نوعی تفرقه  ایجاد کردن در شهرستان است. زیرا تقسیمات کشوری در حیطه مسئولیت دولت است نه اشخاص مسئله دار و بی تعصب.

- در شهر هر چند وقت  مسئولان یک طرح ترافیکی را اجرا می کنند. اما پس از مدتی این طرحها رنگ می بازند و طرح دیگری جایگزین می شود. بدون اینکه علت این طرحها را بدانیم مشخص است که کارشناسی شده نیست مانند خیابان بیمارستان و حالا هم خیابان سبزه میدان و ترافیک همیشگی میدان شهید کشوری که بخاطر نبودن چراغ قرمز آزاردهنده است. اما در میدان مرحوم هادی نوروزی که بتازگی احداث شده است با نصب چراغ راهنمایی شاهد حرکت معقول و روان در تقاطع کمربندی جدید دوم هستیم که کار خوبی است.

- سخنان اخیر رهبری در چهارشنبه گذشته نشان دهنده خیلی از مسائل مهمی بود که این روزها در سطح مطبوعات و سایت ها و شبکه های اجتماعی مشاهده می کنیم.بویژه برخی غرب زده که درصدد بزک کردن چهره آمریکا هستند. لازم است تا افراد دلسوز را از چهره های وابسته به بیگانگان که با دلسوزی قصد فریب جامعه را دارند تشخیص بدهیم و غفلت نورزیم.

- در مسائل آثار باستانی آنچه که مهم است دیرینه بودن و ماندگاری آثار است که از قرنها پیش تاکنون سالم و پایدار مانده است.اما برخی افراد نادان و کج فهم فکر می کنند این آثار را باید با شخصیتهای بد یا خوب افراد درتاریخ سنجید، که این کوته نظرها سخت در اشتباه هستند.مگر اینهمه آثار ثبتی که در جهان و ایران عزیز ما وجود دارد فقط به انسانهای خوب و شایسته تعلق دارد؟ حتی آثار فرعون و هیتلر هم که از مستبدان بودند امروز جزو آثار تاریخی و ماندگار محسوب می شوند و از این آثار نگهداری شده و نشانه دفاع از خلق و خوی آنها نیست.

- امروز منبر قدیمی و تاریخی مسجد جامع را با وانت به گنجینه انتقال دادند. من نسبت به این حرکت اعتراض دارم چرا که وسایل موجود در مساجد با نیت وقف در اختیار مساجد و اماکن متبرک قرار دارند و نمی توان اموال وقف مسجد را به جای دیگر انتقال داد یا آن را مصرف کرد.

- این روزها هر جا می رویم صحبت از انتخابات است.مردم نباید گول شعارها را بخورند. گوش بفرمان رهبری باشند تا سیاست های استکبار جهانی در ایران ناکام بماند.آمریکا هیچوقت دلش برای مردم ایران نمی سوزد.اگر چنین بود سی و شش سال ما را در تحریم اقتصادی قرار نمی داد و جنگ بر ما تحمیل نمی کرد. جای تأسف دارد که برخی جریانهای سیاسی هنوز هم سنگ آمریکا را به دل می زنند.

- آقا شما از آسفالت کوچه های بابل این شهر بدون شهردار بنویسید که چگونه موجب بروز خسارت به خودروهای ما شده است.از چاله گذشته اند به گودال های عمیق کوچه ها بنگرید که عرصه را بر مردم تنگ نموده است. چرا باید تمام این گرفتاری ها برای شهر بابل باشد.حدود دو ماه است که شهردار نداریم کسی هم به فکر مرمت آسفالت کوچه های شهر نیست.اخیراً هم خیابان نواب تا شهدا و از گلشن تا دارالشفا نیز به خاطر اجرای طرح فاضلاب کننده کاری شده است و وضعیت آسفالت این خیابانها بدتر از گذشته شده است. انشاالله شهردار جدید می آید و به این نابسامانی ها خاتمه خواهد داد.

- بنده یکی ازدوستداران شهر بابل هستم مطالب نشریه شما را هم هر هفته مطالعه می کنم شما درد این شهر را دارید و دلتان هم خیلی می سوزد.چرا مسئولان نباید دلسوز این شهر باشند، مگر ازدولت حقوق نمی گیرند؟پس چرا تلاش شان را بیشتر نمی کنند.آیا این وضعیت شهر قابل قبول است؟هر روز یک اتفاق تازه در این شهر رخ می دهد خانه های تاریخی راشدی و خلیلیان را خراب می کنند.یک روز دستور تخلیه و قلع و قمع موزه شهر صادر می شود تا آن را تعطیل نمایند. یک روز دیگر خبر می رسد کتیبه های مسجد جامع مفقود شده است. حمام میرزا یوسف و امامزاده هفت تن وحسینیه معلم کلا را چه کسانی تخریب کردند و چرا با عوامل تخریب آنها برخورد آنچنانی که در قانون آمده است نشده یا نمی شود. من واقعاً دارم دیوانه می شوم.

- وقتی خبر مفقود شدن آثار تاریخی مسجد جامع را خواندم خیلی ناراحت شدم. بی اختیار فکر مفقود شدن کتیبه های حمام میرزا یوسف و مسجد کاظم بیک نیز افتادم که به چه سرنوشتی دچار شدند.سنگ تاریخی یا کتیبه مسجد چهارسوق نیز در وضعیت مشابهی از کتیبه های مسجد جامع قرار دارند.اگر تعلل شود با این تساهل و تسامح موجود شاهد مفقود شدن کتیبه مسجد چهار سوق یا سقوط آن از طاقچه ای که کتیبه بر آن قرار دارد نیز باید باشیم.چرا سازمان میراث فرهنگی نسبت به انتقال این آثار به موزه بابل اقدام نمی کند؟ وقتی متولیان برخی مساجد و اوقاف مسئولیتی در قبال حفظ و حراست از آثار تاریخی ندارند آیا بهتر نیست با یک صورتجلسه همانگونه که پنجره های مشبک چوبی خانه تاریخی خلیلیان به موزه انتقال یافت  ، سایر آثار تاریخی رها شده در سطح شهر نیز جمع آوری و برای حفظ به موزه منتقل شوند. تا از سرقت و مفقود شدن و آسیب دیدگی مصون بمانند.

- یکی از خوانندگان دائمی بابل نامه هستم نشریه شما خیلی درباره بابل و آثار تاریخی موجود در این شهر و ارتقا شهرستان از نظر رشد و توسعه می نویسد.آیا این دغدغه شما را مسئولان هم دارند؟آیا آنها اهل مطالعه این نشریه هستند؟و اگر هستند چرا باید شاهد مسائل مختلفی هر از چند گاه در این شهر تاریخی و فرهنگی باشیم. برای ما خیلی جای سئوال دارد.

- امروز شنیدم که قرار است تا روز پنجشنبه شهردار بابل معرفی شود از ایشان بخواهید تا مسائل مهم مردم را بیشتر مورد توجه قرار دهد و با جذب سرمایه گذاران کمبودهای تفریحی شهر را مرتفع نماید. مهدی پور

- شهرداری در سبزه میدان اقدام به کشیدن جدول در وسط خیابان تا میدان کارگر کرده است و موجب راهبندان و کندی بیشتر در این مسیر گردید. مشکل این خیابان جدول نبوده است بلکه پارک دوبله خودروها بویزه تاکسی ها می باشد که باید اعمال قانون شوند نه اینکه با نصب جدول موجب کندی حرکت ماشینها گردند. علیزاده

- شما در باره کوچه پلنگ نوشتید ولی بیایید کوچه پشت مسجد طبری پور و پاساژ تفرشی و محله سجادیه را نگاه کنید ببینید چه خبره. از اهالی محله هستم.

- از تعاونی های بابل می خواهیم نسبت به دایر کردن سرویس سواری به استان سمنان اقدام نمایند. آیا شورای شهر نباید به فکر رفاه شهروندان باشد. به کجا باید مراجعه کنیم؟  اکثر سواری ها از سمنان به قائمشهر و ساری می روند و مسافران بابل را در میدان امام قائمشهر پیاده می کنند. آقاجانی   نظرات
نام*:
 نظر*:
تصوير امنيتي*:
طراحی شده توسط تیم برنامه نویسی میدا پشتیبانی شرکت شبکه اندیشان (شاناکو)