دوشنبه 11 مرداد 1400
 
 
   
 
 

جدیرین اخبار

پربازدیدترین

 
کد خبر: 304 تاریخ انتشار: 1394-12-08 تعداد بازدید: 1398 sendارسال به دوستان
ذخیره
printنسخه چاپی
           

سلام بابل نامه شماره346


 

                                                                          ****

- کریم مهدی پور هستم مدت دو سال است که برای آسفالت کوچه پلنگ فرهنگ 7 در مسیر شهرداری و شورای شهر سرگردان هستم. با اینکه از شورا برای بازدید هم آمده اند نمی دانم برای مرمت آسفالت یک کوچه که در دویست متری شهرداری قرار دارد چرا اینقدر تعلل می کنند.

- حدود 2 ماه است که شورای شهر، سردار بیژنی را  برای سمت شهردار بابل تعیین کرده است. اما مشخص نیست چرا وزارت کشور برای صدور حکم تا این مدت تاخیر داشته است . اگر ایشان توان اداره شهرداری  را دارد باید زودتر حکم سردار صادر شود. در غیر اینصورت چرا وقت مردم را می گیرند .

- بساری از کاندیداها فقط برای معروف شدن در انتخابات ثبت نام کرده اند. درحالیکه می دانند توان این کار را ندارند. انتخابات پول زیادی می خواهد و حتی باید بیش از حقوق چهارساله ای که یک نماینده  در مجلس دریافت می کند باید هزینه تبلیغات و شناسایی خودش بنماید. پس بهتر است آنهایی که توان مالی ندارند کناره گیری کنند تا افراد اصلح وارد عرصه رقابتها شوند.

-  در پی لوله گذاری خیابان شهید نواب صفوی، این خیابان وضعیت مناسبی ندارد از شهرداری تقاضا داریم برای مرمت آن اقدام اساسی نماید .

- دو سنگ تاریخی  و یک منبر قدیمی در مسجدجامع از مدتها قبل مفقود گردیده است. از مسئولان تقاضا داریم برای حفظ سرمایه های تاریخی مراتب را مورد رسیدگی قرار دهند. شما هم گزارشی در این زمینه تهیه کنید. علی حسن پور هستم متشکر.

- بنده یک بازنشسته تامین اجتماعی هستم. و روز دریافت حقوق بنده 16 هر ماه بود، که  از آبان ماه تا کنون وضعیت حقوق دریافتی ما بسیار بغرنج شده است.  و آن را هر ماه 3 روز  به تاخیر انداخته اند که مشکلاتی برای امثال ما بوجود آورده است . در ماههای بعدی نوزدهم ، سپس بیست و دوم و حالا هم روز 26 دی ماه پرداخت کرده اند . با توجه به هزینه بالای زندگی و معیشت بازنشستگان و تورم بالای موجود، از تامین اجتماعی می خواهیم  وضع حقوقی مان را به همان روال سابق بازگردانند و ما را از نگرانی نجات دهند .

- در خیابان شهید آیت الله سعیدی از چند ماه قبل قرار بود پیاده راه احداث نمایند. مدتی گذشت جلوی این کار گرفته شد . مدتی طول کشید تا وسط این خیابان جدول گذاری برای هدایت آب ایجاد کردند . اما حال قسمت جوی آب و جدولهای به کار رفته شده را برداشتند. در قسمت ضلع شمالی نیز که قسمتی برای عبور خودروها در وضعیت اضطراری در نظر گرفته شده بود. اما آسفالت این قسمت را کندند و قرار شد سنگ فرش شود. یعنی بدون برنامه ریزی موجب این اتلاف وقت و افزایش هزینه ها گردید . در صورت وقوع حادثه یا آتش سوزی عملیات امداد چگونه توسط ماموران انجام گیرد؟ بنده در خیابان علم الهدی رشت دیدم که شهرداری ضلع شمالی این خیابان را برای حوادث و مواقع اضطراری به صورت آسفالته نگهداشته است.

-  وقتی مسئولان کشور حمله به سفارت عربستان را محکوم کردند رژیم آل سعود این را بهانه ای قرار داد برای تهاجم گسترده سیاسی  علیه ایران . این نشان می دهد که رژیم وهابی چقدر عناد و دشمنی با ایران دارد . حتی با پایین آوردن قیمت نفت آل سعود حاضر است  به خودش هم ضربه بزند تا به ایران خسارت وارد نماید . او دلش به آمریکا خوش است . حال آنکه آمریکا در شرایط جنگی مزدوران را رها می کند و رژیم شاه و صدام از نمونه های بارز آن هستند .

- در حالی که سریال معمای شاه قصد دارد با امکانات موجود کشور جنایت و خیانت های رژیم منحوس پهلوی را بر ای آیندگان به تصویر بکشد برخی عناصر شاه دوست و فرصت طلب ناجوانمردانه خیانت های رضا خان قلدر را نادیده می گیرند و در شبکه های اجتماعی به عناد علیه جمهوری اسلامی، ولی درتمجید از طاغوت سخن می گویند . آیا کسی هست که سیاست ها ومطالب گروه ها و افراد در شبکه های اجتماعی را رصد نماید .

- بنده هفته قبل تذکری در باره استفاده ار نامهای طاغوتی در نشریه داده بودم که خوشبختانه با درایت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بابل این نقیصه برطرف شد. خواستم از مسئولان تشکر کنم که به ارزشهای اسلامی توجه دارند.

- حدود 16 سال است که جاده کمربند ی بابل  در دست اقدام و احداث است اما هر قدر که مسئولان وعده می دهند به این وعده ها عمل نمی شود. چرا؟

- زمانی بود که بابل در کشتی حرف اول  را در استان می زد اما حال  چه شده است که آثاری از آن افتخارات گذشته دیگر تکرار نمی شود ؟

- حالت رکود اقتصادی با کاهش قیمت نفت به زیر 30 دلار بیشتر بر مشکلات اقتصادی ما افزوده است . بهتر است مسئولان فکری برای اجرای اقتصاد مقاومتی نمایند و با اجرای منویات رهبری در آینده دچار مشکل نشویم . البته برجام آنچنان که باید نمی تواند مشکلات ما را برطرف نماید. تکیه بر نیروهای خودی بهتر از تکیه بر آمریکای مکّار و حیله گراست.

- چند سینمای بابل را پشت سرهم تخریب کردند. بعد چند آثار تاریخی را هم خراب کردند. و حالا هم می خواهند مجتمع تاریخی  سلمان را نابود کنند. واقعاً در بابل چه می گذرد. حیف نیست که شهری با این اعتبار به وضعیت فعلی دچار گردد؟

    نظرات
نام*:
 نظر*:
تصوير امنيتي*:
طراحی شده توسط تیم برنامه نویسی میدا پشتیبانی شرکت شبکه اندیشان (شاناکو)