دوشنبه 11 مرداد 1400
 
 
   
 
 

جدیرین اخبار

پربازدیدترین

 
کد خبر: 303 تاریخ انتشار: 1394-12-08 تعداد بازدید: 1386 sendارسال به دوستان
ذخیره
printنسخه چاپی
           

اخباربابل در دی ماه سال 1358


  یاد ایّـام                                          اخبار بابل در دی ماه سال 1358

                                                       نوشته: صمد صالح طبری

***  نظر به اینکه نگارنده از سال 1358 بعنوان خبرنگار صدا و سیما در سطح شهرستان بابل فعالیت داشتم، در این بخش سعی شده است بدون هیچ گونه تغییری خبرها و گزارشهای ارسالی از سوی اینجانب ازشهرستان بابل به واحد مرکزی خبر صدا و سیمای استان مازندران را برای ثبت در تاریخ  و تجدید خاطره  و مرورعلاقه مندان از وضعیت سیاسی،اجتماعی این شهرستان در سی و شش سال قبل که خالی از لطف نخواهد بود، در نشریه بابل نامه انعکاس دهم. لازم به ذکر است شهرستان بابل درآن ایّام شامل شهر بابل و شهرها و بخشهای امیرکلا، بندپی، بهنمیر، بابلسر و فریدونکنار بود. که در خبرها بعنوان شهرستان بابل قید شده است.

                                                                         ******

*** دیروز نماز جمعه در بابل به امامت حجت الاسلام هادی روحانی نماینده امام خمینی با شرکت هزاران تن از مردم مسلمان و متعهد بابل در دانشکده فنی صمدیه لباف این شهر اقامه شد. در خطبه اول آقای روحانی ضمن اشاره به نقش روحانیت در نهضت های ملی گذشته از توطئه های دشمنان انقلاب پرده برداشت و گفت: امپریالیسم آمریکا چون دریافته که از اتحاد متشکل و توانای ملت ایران شکست خورده است می خواهد با جدایی روحانیت از مردم بین صفوف متشکل شما شکاف ایجاد کند. و این وظیفه شماست که با اتحاد و همبستگی خود توطئه ها را خنثی نمائید. در خطبه دوم حجت الاسلام روحانی به تفصیل درباره نماز جمعه و اهمیت آن در زندگی اجتماعی مردم سخن گفت و در پایان مسلمین را به وحدت و یکپارچگی دعوت کرد. (22/10/58)

*** پیش از ظهر امروز اولین جلسه شورای کشاورزی بابل با شرکت اعضای شورای مرکزی و گروهی از کشاورزان منطقه در سالن تختی بابل تشکیل شد. در این جلسه ابتدا اقدامات انجام شده به وسیله این شورا قرائت شد. آن گاه پیرامون مشکلات و نارسایی های موجود در منطقه بحث و تبادل نظر شد.  ( 22/10/58)

*** دور مقدماتی بازیهای والیبال جام مرآت بازیکن سابق والیبال مازندران در بابل به پایان رسید و چهار تیم مازیار، شهید صالحی، دلیران و بهنمیر به مرحله نیمه نهایی این مسابقات راه یافتند. فینال این مسابقات عصر دوشنبه 24 دی ماه جاری در سالن تختی بابل برگزار خواهد شد.  (22/10/58)

***  شورای شهر بابل، کارمندان شهرداری و ستاد مبارزه با گرانفروشی این شهرطی اطلاعیه های جداگانه ای ، پشتیبانی خود را از سخنرانی حجت الاسلام موسوی خوئینی ها مبنی بر تصفیه عناصر ناصالح کاندیداهای ریاست جمهوری اعلام داشته و خواستار معرفی افراد صدیق و مؤمن به انقلاب اسلامی برای ریاست جمهوری از صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران شدند.

 ( 23/10/58)

*** خانه پیشاهنگی بابل تصمیم به تشکیل یکدوره کلاس فشرده تعلیم مربی برای تدریس کلاسهای سواد آموزی نموده است. علاقه مندان می توانند جهت ثبت نام و شرکت در این کلاسها به خانه پیشاهنگی بابل مراجعه نمایند. همچنین خانه پیشاهنگی بابل اعلام کرد کلیه آموزشگاهها و کلاسهای سواد آموزی جهت تکمیل کادر مربیگری خود میتوانند به خانه پیشاهنگی بابل مراجعه کنند.  (24/10/58)

***  فیلم راه خدا، فرازی از زندگی مجاهد نستوه آیت الله طالقانی از طرف دفتر مشترک فیلم بابل از فردا شب به مدت 3 شب در سالن پیشاهنگی بابل برای علاقمندان به معرض نمایش گذاشته می شود.  (24/10/58)

***  ریزش باران شدیدی که از شب گذشته در بابل شروع به باریدن کرد، همچنان ادامه دارد و آب اکثر خیابانهای مرکزی و جنوبی شهر را در برگرفته است. به گزارش اداره هواشناسی بابلسر مقدار ریزش باران در باران در بابل و بابلسر 37 میلیمتر، ومیزان حرارت هوا در شبانه روز گذشته بین 6/5 تا 9 درجه بالای صفر در نوسان بوده است.  (24/10/58)

***  آموزش و پرورش بابل اعلام کرد کلیه قبول شدگان آزمون کتبی استخدام خدمتگزاران جهت شرکت در مصاحبه باید راس ساعت 3 بعد از ظهر فردا سه شنبه در محل آموزش و پرورش بابل حضور بهم رسانند.  ( 24/10/58)

***  صبح امروز آقای شهیری فرماندار بابل طی گفتگویی اختصاصی با خبرنگار ما در بابل اظهار داشت: طرح و برنامه ریزی ایجاد یک مجتمع آموزشی و دانشکده کشاورزی و دامپروری به پایان رسید و تا چند روز دیگر مشخصات آن اعلام خواهد شد. محل احداث دانشکده کشاورزی در بخش بندپی بابل خواهد بود.  (25/10/58)

***  شورای شهر بابل اعلام کرد پیرو اطلاعیه های قبلی از صاحبان خانه های خالی درخواست شده بود که منازل خالی خود را به اجاره واگذارند. معهذا با پایان یافتن مهلت مذکور مشاهده شده است که عده ای به احتکار خانه های خالی پرداختند. لذا شورای شهر بابل در صورت برخورد با احتکار کنندگان خانه های خالی با قاطعیت کامل رفتار خواهد کرد. شورای شهر بابل همچنین یک منزل مسکونی خالی متعلق به .... را صبح امروز به اجاره مستضعفین واگذار کرده است.  (25/10/58)

***  آقای فرقانی رئیس دادگستری بابل طی گفتگویی با خبرنگار مادر بابل اظهار داشت: کلیه شعب دادگاههای شهرستان بابل و شوراهای داوری به موجب لایحه قانونی تشکیل دادگاههای عمومی منحل و به جای آنها از تاریخ 24 دی ماه دیروز دادگاه عمومی مدنی و دادگاه عمومی جزایی و یک شعبه دادگاه صلح شروع به کار کردند. همچنین شوراهای داوری بابل نیز منحل و کلیه پرونده های حوزه شورا طبق قانون جدید به دادگاه صلح بابل ارجاع شده است.  (25/10/58)

***  عصر روز گذشته در جلسه ای که با حضور شهیری فرماندار بابل و با شرکت نمایندگان ادارات کشاورزی، سپاه پاسداری ، سازمان تعاون روستایی، جهاد سازندگی و جامعه روحانیت این شهرستان در سالن فرمانداری بابل جهت بررسی وضع کشاورزی منطقه و اتخاذ تصمیم برای مبارزه با کرم ساقه خوار تشکیل گردید. و نمایندگان به بحث پیرامون مسائل یاد شده پرداختند و از جامعه روحانیت خواسته شده است که کشاورزان را به همکاری بیشتر با مامورین اداره کشاورزی تشویق نمایند و از کشاورزان منطقه بابل نیز خواسته شده است که تا اول اسفند ماه زمین را آب بندی و زیر کشت ببرند.  (25/10/58)

***  صبح امروز در کمیسیونی که در فرمانداری بابل تشکیل شد رای گیری برای انتخاب اعضای انجمن نظارت برای انتخابات رفراندوم ریاست جمهوری در بابل به عمل آورد و 7 تن به عنوان اعضای اصلی و 7 نفر به عنوان اعضای علی البدل انتخاب و معرفی شدند.  (25/10/58)

***  به دنبال ریزش بارندگی شدید دور روز اخیر بابل علاوه بر مشکلاتی که در امور عبور و مرور ایجاد کرد باعث تعطیل شدن تعدادی از مدارس این شهر شد ، که با کوشش مامورین شهرداری آب مدارس تخلیه و فعالیتهای آموزشی خود را آغاز کردند. هم اکنون فقط دبستان نوشیروانی بابل به علت آبگرفتگی تعطیل می باشد.  ( 25/10/58)

***  مسابقات والیبال جام مرآت بازیکن سابق والیبال مازندران که با شرکت 9 تیم از محلات و باشگاههای بابل به مدت 10 روز در سالن تختی بابل جریان داشت شب گذشته به پایان رسید و تیمهای والیبال مازیار، دلیران و صالحی و بهنمیر مقام های اول تا چهارم این مسابقات را به دست آوردند. ضمناً تیم والیبال علی گلشن نیز بنده کاپ اخلاق این مسابقات گردید. (25/10/58)

*** به گزارش اداره هواشناسی بابلسر، هوای کرانه های دریای مازندران در ساعات آینده ابری  همراه با بارندگی های پراکنده و مه آلود خواهد بود. به موجب این گزارش هوای بابل و بابلسر حداقل 2 و حداکثر 6 درجه بالای صفر بوده است که نسبت به روز گذشته 3 درجه سردتر شده است. مقدار بارندگی در 24 ساعت گذشته 8/11 میلیمتر و میزان رطوبت هوا بین 70 تا 93 درصد نوسان بوده است.  (25/10/58)

***  دادسرای انقلاب اسلامی بابل از شهروندان محترم تقاضا کرد: 1- کلیه منازل مسکونی که در حال حاضر به شکل خالی در آمده فوراً به شورای شهر بابل اطلاع دهند تا در مورد آنها تصمیمات لازم اتخاذ گردد. 2- به منظور احیای اراضی و مساکن موقوفه کسانی که مشخصات و مدارک و یا شواهدی در دست دارند می توانند آن را به اداره اواقاف بابل ارائه دهند. دادسرای انقلاب اسلامی بابل  (26/10/58)

*** یکی از اعضای سپاه پاسدران انقلاب اسلامی بابل به نام رمضان قنبرزاده با گلوله ای که غفلتاً از اسلحه رولور دوستش شلیک شد از ناحیه چشم و صورت به شدت مجروح شد. و پس از 2 روز بستری بودن در یکی از بیمارستانهای تهران شب گذشته به درجه رفیع شهادت نائل شد.   ( 26/10/58)

*** امروز 26 دی ماه برابر است با فرار شاه مخلوع و جنایتکار از ایران، بهمین مناسبت صبح امروز مراسمی در نقاط مختلف شهر بابل باشکوه فراوان برگزار شد. از جمله در خیابان امام خمینی بابل مترسک شاه مخلوع را به چوبه دار آویزان کرده و آن را به آتش کشیدند.  ( 26/10/58)

***  در جلسه ای که صبح امروز در شهرداری بابلسر تشکیل شد 7 نفر به عنوان اعضای اصلی و 7 نفر به عنوان اعضای علی البدل برای نظارت در امر انتخابات ریاست جمهوری انتخاب و معرفی شدند. همچنین 47 شعبه صندوق اخذ رای برای انتخابات در نظر گرفته شد.  (26/10/58)

***  شورای شهر بابل اعلام کرد با همکاری سپاه پاسداران این شهر اموال سرهنگ بازنشسته ... عضو سابق دادرسی ارتش که فراری می باشد، توقیف و ضبط گردیده است. همچنین شورای شهر بابل با همکاری سپاه پاسداران این شهر یک واحد مسکونی و کلیه اموال آن را که متعلق به ... رباخوار مشهور می باشد ، ضبط کرده است.  ( 26/10/58)

***  امروز مراسم راهپیمایی 28 صفر و تشییع پاسدار شهید رمضان قنبرزاده با شکوه خاصی در بابل برگزار شد . هزاران تن از مردم مسلمان بابل و بخشهای اطراف از نخستین ساعات بامداد امروز ضمن تجمع در چهار گوشه شهر در صفوف منظم اقدام به راهپیمایی کرده و پس از عبور از مسیرهای تعیین شده در دانشکده فنی صمدیه لباف بابل گرد آمدند. و یکی از نامزدهای ریاست جمهوری برای اجتماع کنندگان سخنرانی کرد. همچنین جنازه پاسدار شهید رمضان قنبرزاده که بر دوش یارانش حمل می شد با شرکت هزاران از مردم در میان اندوه فراوان اهالی در آرامگاه معتمدی بابل به خاک سپرده شد. ( 27/10/58)

***  در راهپیمایی با شکوه مردم فریدونکنار ساعت 9 صبح امروز از دبیرستان امام خمینی این شهر آغاز شد . هزاران تن از مردم فریدونکنار در حالی که روحانیون و گروهی از کفن پوشان در پیشاپیش در حرکت بودند ضمن عبور از خیابان شهدا و با شعارهایی مبنی بر پشتیبانی از امام خمینی، توطئه های انفاق افکنانه دشمنان داخلی و خارجی را محکوم کرده و در تپه های اطراف فریدونکنار اجتماع کرده و یکی از روحانیون در گرامیداشت این روز بزرگ سخنرانی کرد.  (27/10/58)

***  صبح امروز هزاران تن از مردم مسلمان بابلسر در راهپیمایی 28 صفر شرکت کردند. راهپیمایان که عسکهایی از امام خمینی در دست داشتند و شعارهایی علیه دول امپریالیستی می دادند در امامزاده ابراهیم بابلسر اجتماع کردند. در این گردهمایی ابتدا حجت الاسلام علی رحمانی نماینده دفتر امام پیرامون وحدت و یکپارچگی مسلمین سخنرانی کرد. سپس قطعنامه این راهپیمایی در 6 ماده قرائت شد که با بانگ الله اکبر مورد تایید حاضرین قرار گرفت. در یکی از مواد این قطعنامه، راهپیمایان خواستار حذف آن عده از نامزدهای ریاست جمهوری شدند که به قانون اساسی رای نداده بودند.  ( 27/10/58)

***  دیروز نماز جمعه در بابل به امامت حجت الاسلام هادی روحانی در دانشکده فنی صمدیه لباف اقامه شد . حجت الاسلام روحانی امام جمعه بابل به تشریح منافق از دیدگاه قرآن پرداخت.آن گاه مداخله شوروی در افغانستان را به شدت محکوم کرد. سپس به مسئله انتخابات ریاست جمهوری اشاره کرد و به روستاییان هشدار داد که شناسنامه خود را به افراد غیر مسئول تحویل ندهند. در خطبه دوم آقای روحانی به تفصیل درباره نماز جمعه و اهمیت آن در زندگی اجتماعی مردم سخن گفت و افزود: صفوف متشکل شما در نماز جمعه همچون خاری است در چشمان دشمنان انقلاب اسلامی ایران .  (29/10/58)

***  شورای شهر بابل ظرف دو روز گذشته با همکاری سپاه پاسداران این شهر دو واحد مسکونی متعلق به .... و .... را که از ثروتمندان و رباخواران معروف شهر بابل بودند ضبط و توقیف کرده است. ( 29/10/58)

*** عصر امروز مجلس یادبودی به مناسبت سومین روز شهادت پاسدار شهید رمضان قنبرزاده باشرکت طبقات مختلف مردم بابل در مسجد گلشن این شهر برگزار شد. ضمناً از طرف سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بابل نیز از ساعت 9 صبح فردا مجلس یادبودی در مسجد بی سرتکیه بابل برگزار خواهد شد.  (29/10/58)

*** عصرامروز مسابقات بسکتبال قهرمانی آموزشگاههای بابل به پایان رسید و تیمهای مدارس راهنمایی ابن سینا، آزادی و سعیدالعلما مقامهای اول تاسوم این مسابقات را بدست آوردند. در این مسابقات که به مدت یک هفته در استادیوم تختی بابل جریان داشت 7 تیم شرکت داشتند. همچنین از فردا نیز مسابقات والیبال آموزشگاههای بابل از ساعت یک بعدازظهر در سالن تختی آغاز خواهد شد.  (29/10/58)

*** گروه بسیج شهرداری بابل از امروز تعلیمات نظامی خود را زیرنظر گروهان ژاندارمری بابل در مسجدجامع این شهر آغاز کرد. این گروه هفته ای دوروز زیرنظر درجه داران ژاندارمری آموزش نظامی می بینند.  (30/10/58)

*** شورای شهر بابل از مردم این شهر خواست جهت انتقاد و بررسی مشکلات موجود در شهر بابل فرداشب بعداز نماز مغرب و عشا در مسجد کاظم بیک بابل حضور بهمرسانند. در این جلسه اعضای شورای شهر بابل نیز حضور خواهند داشت و اقدامات انجام شده بوسیله این شورا در دو ماه اخیر جهت آگاهی عموم مطرح خواهدشد.  (30/10/58)

*** پیش ازظهر امروز گروه کثیری از مردم بابل در مجلس یادبود پاسدار شهید رمضان قنبرزاده که در مسجد بی سرتکیه بابل برگزار شد، شرکت کردند. در این مراسم حجت الاسلام حیدری پیرامون شهادت در اسلام سخنرانی کرد. همچنین از طرف سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بابل به مناسبت شب هفت پاسدار شهید رمضان قنبرزاده یک راهپیمایی از ساعت دو بعدازظهر فردا از مسجد پیرعلم بابل به طرف آرامگاه معتمدی برگزار خواهد شد.  (30/10/58)

*** در جلسه ای که باشرکت اعضای هیات نظارت برانتخابات ریاست جمهوری در فرمانداری بابل تشکیل شد تعداد 191 شعبه صندوق اخذ رای تعیین و اعلام شد که از این تعداد 42 شعبه در شهر بابل 78 شعبه در بخش مرکزی و امیرکلا 47 شعبه در بابلسر و 24 شعبه در بندپی بابل می باشد.  (30/10/58)

*** از طرف دادستانی کل انقلاب اسلامی مازندران حجت الاسلام مهدی حسینی بعنوان دادستان انقلاب اسلامی بابل منصوب و کار خود را رسماً آغاز کرد.  (30/10/58)

*** به گزارش اداره هواشناسی بابلسر، هوای استان مازندران در ساعات آینده صاف تا کمی ابری و در بعضی نقاط تمام ابری احتمالاً همراه با رگبار پراکنده می باشد. به موجب این گزارش هوای شهرهای بابل، گرگان، و بابلسر در 24 ساعت گذشته بین حداقل 4 درجه و حداکثر 12 درجه بالای صفر در نوسان بوده است، که نسبت به روز گذشته تغییر محسوسی نکرده است. رطوبت نسبی هوا در همین مدت بین 65 تا 98 درصد در نوسان بوده است.  30/10/58)



   نظرات
نام*:
 نظر*:
تصوير امنيتي*:
طراحی شده توسط تیم برنامه نویسی میدا پشتیبانی شرکت شبکه اندیشان (شاناکو)