شنبه 27 شهريور 1400
 
 
   
 
 

جدیرین اخبار

پربازدیدترین

 
کد خبر: 177 تاریخ انتشار: 1393-07-10 تعداد بازدید: 2198 sendارسال به دوستان
ذخیره
printنسخه چاپی
           

سلام بابل نامه شماره 280


سلام بابل نامه

- مسجد امام محمدباقر (ع) محله برج بن بابل، فاقد سرویس بهداشتی و دستشویی است. با توجه به اهمیت مسائل بهداشتی در اموری همچون اقامه نماز در مسجد نمازگزاران با مشکل مواجه اند. از مسئولان تقاضای داریم تمهیدات لازم را در این زمینه فراهم آورند، تا فکری برای احداث سرویس بهداشتی و مکانی برای وضو گرفتن نمازگزاران در این مسجد شود. علی حسن پور.

- مسجد جامع بابل از مساجد قدیمی و تاریخی کشور است که در مرکز شهر بابل قرار دارد. در جوار این مسجد قبلاً سرویس بهداشتی قرار داشت که مردم و نمازگزاران از آن استفاده می کردند. اما با توجه به قرار داشتن بازار در کنار مسجدجامع این سرویس بهداشتی مدتهاست مخروبه و تعطیل شده است. چرا نسبت به مرمت یا احداث سرویس بهداشتی مسجد جامع اقدامی صورت نمی گیرد. از کسبه مسجد جامع بابل.

- وقتی عکس سینما انقلاب بابل را دیدم که تخریب شد و تابلوی پارکینگ بر سر در این سینما نصب شده بود خیلی ناراخت شدم که چرا باید اینگونه باشد. سینماهای زیبا و انقلاب در مرکز شهر بابل قرار است تبدیل به پاساژ شوند. آیا مردم نیاز به سینما ندارند؟ می گویند مقرر گردید سینمای کوچکی در داخل این این سینمای مخروبه و پاساژ آینده ایجاد شود که نمی تواند خاطره سینماهای بزرگ تخریب شده سابق را در اذهان زنده نگه دارد.

- مسئولان شهری بابل چه کارمیکنند که سینماهای این شهر یکی پس از دیگری در حال تخریب شدن هستند. زمانی بود که بابل دارای 4 سینما بود ولی حالا فقط یک سینما برای یک شهرستان با 500 هزار نفر جمعیت باقی مانده است که بسیار تعجب آور می باشد.

- مسابقات بازیهای آسیایی اینچئون نشان داد که به سایر رشته های ورزشی نیز باید توجه ویژه شود. در این مسابقات تیم فوتبال امید ایران در یک گروه 3 تیمی سوم شد و  خیلی زود از دوره مسابقات خارج گردید. اگر این پولهای میلیاردی را در اختیار قایقرانی و ووشو و دوچرخه سواری و دیگر رشته های مدال آور قرار می دادند بی شک مدال ها و افتخارهای بیشتر نصب تیم های ملی ایران در بازیهای آسیایی و ارتقا ایران در جدول رده بندی مدال می شد. تشکر از توجه شما  احمدزاده.

- چرا رئیس جمهور در برابر اهانت ها و بی ادبی های کامرون نخست وزیر بی نزاکت دولت استعماری انگلستان سکوت اختیار کرده بود. وضعیت نشستن کامرون بر روی صندلی و انداختن پاروی پا نشان از عقده خودبزرگ بینی و اهانت به ایران است که باید جواب او داده می شد.

- سر در اداره اوقاف بابل بسیار خاک آلود و کثیف است. وقتی از میدان جهاد بابل هر روز عازم محل کار می شود مشاهده نمای آجری زیر پنجره های اوقاف بابل نشان می دهد که در این اداره کسی به فکر تمیزی و بهداشت ساختمان نیست. در حالیکه با آب یا جارو به راحتی می توان خاکهای انباشت شده بر روی نمای آجری این اداره را تمیز کرد تا نمای اداره و میدان جهاد جلوه زیبایی پیدا کند. اهمیت اسلام به نظافت و پاکیزگی باید بیش از مورد عنایت مسئولان ادارات قرار گیرد نه آنکه هر روز با صحنه های خاک آلود و غبار گرفته ای مواجه شویم که علاوه بر زشتی بصری بر روحیه لطیف انسانها نیز تاثیر منفی و غمباری می گذارد.

- حرکت زشت نخست وزیر انگلستان علی رغم شادی برخی افراد سیاسی مشتاق تمایل با ارتباط با غربی ها و دیدار مسئولان ایران و انگلستان، بیانگر حقانیت سخنان رهبری است که آنها قابل اعتماد نیستند. نمی دانم چرا برخی قصد دارند ایران تحقیر شود ولی با استعمار پیر و استعمارگر جدید انگلیس و آمریکا ارتباط برقرار نماید. آیا ملت ایران واقعا تروریست است ؟ مگر آمریکا و انگلیس و دار و دسته اش از تروریستهای موجود در عراق  و سوریه حمایت نکردند و آنها را تجهیز نکرده بودند؟

- طی روزهای گذشته ترافیک خیابان های بابل بسیار آزاردهنده شده بود. بنده که یک راننده آژانس هستم در روز اول مهرماه پس از دو ساعت کارم را تعطیل کردم و نتوانستم کار کنم. در برخی نقاط شهر ترافیک آنچنان قفل کرده بود که خودروها تکان نمی خوردند. راهنمایی و رانندگی باید فکری اساسی برای معضل ترافیک خیابانهای بابل کند تا مردم به کارشان برسند. میدان شهید کشوری با احداث پل نیز نتوانست ترافیک این میدان را رفع کند . اگر غیر از این بود حتما باید چهارراه نواب را برای رفاه حال اهالی بازگشایی می کردند.

- برخی سرویس های مدارس هنگام تعطیل مدارس با پارک دوبله در اطراف مدارس به ویژه در کوچه های شهر مانع تردد عابران و سایر خودروهای عبوری می شوند. آیا راهنمایی و رانندگی نظارتی بر تردد سرویس های مدارس در کوچه های شهر نباید داشته باشد؟ وضعیت در کوچه ها یی که مدارس وجود دارد بسیار بغرنج است.  طاهری

- وقتی یک سینما به راحتی تخریب می شود و کسی هم جلوی تخریب آن را نمی گیرد شاید چند وقت دیگر شاهد تخریب سایر سینماهای شهر نیز باشیم. یادش به خیر زمانی این سینماها مملو از جمعیت بود و سرگرمی قشرهای مختلف مردمی بود. اکبرپور.

- بنده اطلاعی از شبکه های اجتماعی موجود ندارم ولی می دانم که اکثر این وسایل حربه ای برای جدا کردن مردم از اسلام و انقلاب است تا بتوانند براحتی جوانان را مورد استحاله قرار دهند.

- برخی عناصر تندروها در ادارات و مراکز آموزش عالی دارای پست و مقام شده اند آیا فکر نمی کنید این گونه پست دادن به کسانی که قصد براندازی نظام را داشتند خیانت به خون شهدا باشد و مغایر با رهنمودهای مقام معظم رهبری است؟

- برخی از نشریات استان این روزها سعی دارند علیه استاندار مازندران مطالب ناروایی بنویسد و مشخص نیست هدفشان از درج این توهین نامه ها چیست. انتقاد باید با دلیل و راهکار باشد. این که نمی شود هر مسئله ای را استاندار باید حل کند. روابط عمومی استانداری باید پاسخ های لازم و قاطع به چنین مطالبی را بدهد تا هر کس هوس نکند نماینده عالی دولت در استان  را مورد شماتت قرار دهد. گتابی

- تمام نقشه های داعش با گردن بریدن غربی ها، حیله ای برای بازکردن پای آمریکا به منطقه بود تا زیرساختهای سوریه و عراق را نابود نمایند. بمباران عده ای تروریست که توسط آمریکایی ها و با پولی عربستان و کشورهای عربی بوجود آمده اند نمی تواند برای از بین بردن تروریست ها موثر باشد. و هدف همان نابودی سوریه و تامین امنیت اسرائیل غاصب می باشد.

- سلام، داشتم مقاله بیگانگی مسئولان از رکن چهارم دموکراسی را می خواندم که برای شما زنگ زدم. واقعاً شما هم خیلی مشکلات دارید ، و من به شما توصیه می کنم حالا که مطالب شما مانند گذشته تیز و تند نیست و کند شده است.بیایید از مطالب نشریات سراسری استفاده نمائید. هم استراحت می کنید و هم مطالب نشریه شما پربارتر خواهد شد.

- اینهمه اراضی کشاورزی در شهرستان های مختلف استان در حال تغییر کاربری هستند و ما تاکنون ندیدیم حتی یک متر از زمین های کشاورزی که تبدیل به واحدهای تجاری و مسکونی شدند دوباره اختصاص به کشاورزی داده شوند. باید مسئولان سفت و سخت به قانون عمل کنند و دل سوزی را کنار بگذارند و با قاطعیت عمل نمایند تا زمین های کشاورزی نابود نشوند.


    نظرات
نام*:
 نظر*:
تصوير امنيتي*:
طراحی شده توسط تیم برنامه نویسی میدا پشتیبانی شرکت شبکه اندیشان (شاناکو)