شنبه 27 شهريور 1400
 
 
   
 
 

جدیرین اخبار

پربازدیدترین

 
کد خبر: 174 تاریخ انتشار: 1393-06-26 تعداد بازدید: 2412 sendارسال به دوستان
ذخیره
printنسخه چاپی
           

سلام بابل نامه شماره 277


 

-با سلام و با تشکر از زحمات همه کسانی که در بابل نامه تلاش می کنند خواستم از برادران زحمتکش شهرداری بابل خواهش کنم در مورد آسفالت خیابان شهید سرگرد قاسمی، دانش 12 اقدام صورت بگیرد. چون دقیقاً 3 بار این کوچه را آسفالت می کنند. اما باز هم مثل جاده خاکی  پراز دست انداز و چاله شده است، خواهش می کنم در راه رضای خدا این کوچه یعنی دانش 12 را درست و محکم زیرسازی نموده و بعد آن را آسفالت کنید. با تشکر از اهالی محل.

- از شهرداری بابل تماس می گیرم. مقاله شما در مورد عالم محضر خداست، به تاریخ دروغ نگوییم را خواندم و خواستم از شما تشکر کنم که با این کمردرد شدید توانسته اید این مقاله محکم و مستدل را که در آن همه چیز وجود داشت بیان کنید . در این مقاله واقعیت ها را گفتید و تحریفی در آن نبوده است. باز هم خواستم درباره این مقاله تشکر کنم.  چند برگ فتوکپی از آن تهیه کردم تا در جاهایی که مناسب دیدم استفاده نمایم.

-نوری هستم و از شما تشکر می کنم. دستتان درد نکند در مطلب سخن نخست آنچه را ضروری بود هر چند مجزا و کوتاه، حق را آنچه که بود از هر دو طرف بیان کردید. بسیار مقاله جالب و ارزنده ای بود که در جواب آمده است. من نمی دانم از جان بابل و بابلی ها چه می خواهند که هر چند وقت این حرف ها را بیان می کنند. اصلا چه کاری به بابلی ها دارند، بروند شهر خودشان را بسازند.

-بنده یکی از خبرنگاران هستم مقاله خوبی در  جواب به توهین به بابلی ها به صورت مستند در نشریه نوشتید. خواستم بگویم مسئولان بابل از جمله فرمانداری و شورای شهر کجا هستند که بتوانند اینگونه از حیثیت شهرستان بابل دفاع کنند و فقط شما این مهم را اینگونه جالب بیان نمودید. آن خبرنگارانی که ادعای بزرگی و پیش کسوتی دارند چرا جرأت ندارند یا توان ندارند از شهرستان خودشان بنویسند.

-چرا انتخابات شورای شهر ساری دوبار متشنج شد و بهم خورد؟ واقعاً جای تأسف دارد. مرکز استان باید پیشانی و الگوی استان باشد. جای تعجب است برای انتخاب و معرفی یک رئیس شورای شهر 13 نفر نمی توانند به این کار تن در دهند؟ اگر منافع مردم در بین است باید این افراد با هم تفاهم و سازش نمایند. مگر رئیس چه قدرتی دارد که یک نفره بتواند شهردار را تعویض نماید. زیرا رأی اکثریت ملاک است. پس باید به این بازی های بچگانه پایان دهند. یک ساروی.

-چند روز قبل در بخش گتاب مدیرکل ثبت احوال استان اعلام کرده بود شهرستان بابل با بیش از 509هزار و 140نفر جمعیت، پرجمعیت ترین شهرستان مازندران است. اما هیچگاه چنین خبری در مصاحبه های ایشان در بخش های خبری استان منعکس نمی شود. علت این امر چیست؟ علی پور.

-چرا برخی مسئولان سخنان تفرقه انگیز بر زبان می آورند و پس از شنیدن عکس العمل از حرف خودشان برمی گردند. اما شهامت عذرخواهی از حرکت ناپسند خود را ندارند.

-کاملاً درست است زمانی که ما جوان بودیم و مدرسه می رفتیم ایران متشکل از 10 استان و 49 شهرستان بوده است. یعنی آنگونه که یکی از اعضای شورای شهر ساری درباره روستا بودن بابل بیان کرد  نبوده است. در آن زمان چند شهرستان محور استان دوم را تشکیل می دادند و ساری یکی از این شهرستانها بود و بابل یکی از بخش ها بود که پس از شهرستان شدن در سال 1322، بابلسر و محمودآباد و آمل و نور را زیر پوشش خود قرار داد. در سالهای بعد آمل و بقیه مناطق مستقل شدند.

-تابستان در حال اتمام است و حجاب و مسائل مربوط به آن حرف مردم مومن می باشد. شاید اراده ای در مبارزه با بدحجابی و مفاسد اجتماعی در جامعه بویژه بی بند و باری های لب دریا وجود ندارد.

-نشریه خوبی دارید، اگر صفحه ای را به جدول و سرگرمی اختصاص دهید خیلی جالب خواهد بود. بنده هر هفته بابل نامه را می خوانم و از مطالب آن استفاده می کنم اما متاسف هستم که می خوانم نمایندگان شهرستان بابل بجای حمایت از نشریه در فکر حمایت از کسانی هستند که بتوانند برای آنها در دوره بعدی رای جمع کنند و بقول معروف وام دار آنان شوند. حسن زاده.

-جعفر آقاجانپورم عضو شورای شهر بابل. بنده به سهم خودم از تلاشهای شما در پیشبرد مسائل فرهنگی این شهرستان تشکر و قدردانی دارم. در جلسه شورای شهر با صدای بلند به همکارانم گفتم اگر ما نتوانیم یک نشریه شهرمان را حفظ کنیم واقعا بی عرضه ایم. مسئولان باید از یک نشریه که هزینه های زیادی برای چاپ و جا و مکان دارد حمایت عملی نمایند.

-وقتی مطلب معروف عالم محضر خداست، به تاریخ دروغ نگوییم را خواندم بسیار لذت بردم از منطق و استدلال نهفته در آن که بیانگر شعور و فرهنگ مردم بابل بود. چند نسخه از آن را خریداری کردم تا در مواقع لزوم از آن برای ارائه به دوستان و آشنایان استفاده نمایم. مطالبی شیوا و استدلالی که بنده تاکنون آن را در هیچ جایی ندیده یا نخوانده بودم به ویژه ریشه های تاریخی اختلافات و مسائل رخ داده در سالهای گذشته که مرقوم داشتید.

-وقتی قیمت لبنیات هر روز افزایش می یابد کسی به فکر دامداران نیست. قرار بود در صورت افزایش قیمت ها، قیمت خرید شیر از دامداران هم افزایش یابد اما هنوز شیر از دامداران به قیمت سابق خریداری می شود.

-اکنون که موقع ثبت نام از دانش آموزان مدارس است باید تربیتی اتخاذ شود تا رانندگان خوب و مورد تایید برای سرویس های مدارس شناسایی و معرفی شوند. زیرا برخی از رانندگان علاوه بر سوار کردن دانش آموزان بیش از ظرفیت خودرو، برای ساکت کردن همهمه دانش آموزان از نوارهای مبتذل نیز استفاده می کنند.

-سخنان این روزهای رئیس جمهور درباره ماهواره ها و اینترنت به عنوان یک رئیس جمهور کشور اسلامی که باید با منطق و خواست اکثریت قاطبه مسلمانان کشور  همراه باشد احساسی به نظر می آید. وزارت ارتباطات نمی تواند بدون پالایش اینترنت را در اختیار مردم قرار دهد. کسی با پیشرفت و استفاده از اینترنت مخالف نیست بلکه نحوه استفاده درست و شرعی از آن بسیار حساس است و باید به آن توجه شود.

-اقدام وزیر بهداشت در طول فعالیت شان در وزارت بهداشت و درمان بهترین نمونه و الگو می تواند برای سایر وزرای دولت محسوب گردد. وزیری خدمتگزار  که خدمات ایشان در طرح سلامت برای همه مردم ملموس و قابل تقدیر می باشد.

-چرا برخی سایت ها و نشریات استان هر بار با تبریک به یکی از مدیران کل استانداری از ایشان به عنوان مدیر کل جدید ارشاد اسلامی استان یاد می کنند؟ تعویض یک مدیر امری عادی است. پخش شایعاتی مبنی بر تغییر یک مدیر کل تا چه اندازه برای برخی دارای اهمیت است . خدمت باید ملاک باشد نه وابستگی ها بالاخره هرآمدن رفتنی دارد و باقی خداست. تمام بدبختی و عقب ماندگی های ما از همین گونه تفکرات بچگانه و ساده اندیشانه است که موجب در جا زدن مازندران با آنهمه سابقه طولانی فرهنگ شده است.

-در آستانه روز سینما هستیم و در این ایام سینما انقلاب بابل به صورت تدریجی در حال تخریب و تغییر وضعیت است چرا مسئولان استان و بابل کاری انجام نمی دهند؟


    نظرات
نام*:
 نظر*:
تصوير امنيتي*:
طراحی شده توسط تیم برنامه نویسی میدا پشتیبانی شرکت شبکه اندیشان (شاناکو)