دوشنبه 11 مرداد 1400
 
 
   
 
 

جدیرین اخبار

پربازدیدترین

 
کد خبر: 150 تاریخ انتشار: 1392-11-12 تعداد بازدید: 2223 sendارسال به دوستان
ذخیره
printنسخه چاپی
           

جامعه را نباید اطعام کرد بلکه باید اکرام کرد


به گزارش  مهر در قم، آیت‌الله العظمی عبدالله جوادی آملی در جلسه اخلاق خود که در بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء برگزار شد، اظهار کرد: اگر خدای سبحان خواست چیزی به مومن عطا کند، کریمانه عطا می کند. خداوند می‌فرماید شما هم با زیردستان خود کریمانه رفتار کنید.

وی تاکید کرد: جامعه را نباید اطعام کرد بلکه باید اکرام کرد. قرآن نمی‌خواهد فقط شکم مردم سیر باشد، غرض اصلی قرآن اکرام مردم است. باید آبروی مردم تامین شود. این مرجع تقلید تصریح کرد: خدای سبحان سالن تدریسی دارد که مدرس آن اکرام است و اگر گفتند به اخلاق اسلامی تاسی کنید یعنی با کرم و اخلاص زندگی کنیم.

آیت‌الله جوادی آملی گفت: خداوند می فرماید کسی که از ما روی برگردان است مشکل خودش است و باید این مشکل را برطرف کند. در عین حال خداوند بشارت می‌دهد که اگر کسی مشکلی پیدا کرد ولی با ایمان و با تقوا باشد خدا می‌تواند از راه‌هایی که همان فرد دوست دارد مشکلش را حل کند و روزی او را تامین کند.

مفسر بزرگ قرآن کریم گفت: خداوند این برکت توحید و ایمان به غیب را به عنوان بهترین نشانه کرم به افراد مومن می دهد. این مرجع تقلید تاکید کرد: به ما گفته‌اند امید شما از راهی که امیدوار نیستید بیشتر باشد. فرمود موسی کلیم به امید نار رفت ولی نور نصیبش شد.

آیت‌الله جوادی آملی با بیان اینکه قرآن یک کتاب محض نیست گفت: تدبر در قرآن کریم انسان را موحد بار می آورد. وی تصریح کرد: خیلی ها اسلام آدامسی دارند که تا زمانی که در دهن آنها مزه دارد لازم دارند. اگر کسی در خدمت قرآن کریم بود و مزه توحید را چشید همیشه خودش حرکت می‌کند. بین کسی که با طناب او را ببرند تا کسی که خودش برود فرق زیادی است.

وی اظهار کرد: اگر کسی لذت قرآن در جان او جلوه کرد، مجذوبانه حرکت می کند. به برکت خون‌های پاک شهدا و کوشش امام راحل جامعه ما به این حرکت می‌کند. آیت‌الله جوادی آملی تصریح کرد: تمام کوشش و تلاش آیات قرآن این است که ما را موحد بار بیاورد. اگر موحد شدیم نه بیراهه می‌رویم نه راه کسی را می‌بندیم. به گفته وی اگر راه قرآنی در جامعه ما که معطر به خون‌های پاک شهیدان شده بیشتر رواج پیدا کند هیچ مشکلی در کشور وجود نخواهد داشت. این مرجع تقلید تاکید کرد: آنهایی که به فکر تحریم هستند استقلال، عظمت و مقاومت ایران را درک نکرده‌اند.   نظرات
نام*:
 نظر*:
تصوير امنيتي*:
طراحی شده توسط تیم برنامه نویسی میدا پشتیبانی شرکت شبکه اندیشان (شاناکو)