شنبه 27 شهريور 1400
 
 
   
 
 

جدیرین اخبار

پربازدیدترین

 
کد خبر: 337 تاریخ انتشار: 1394-12-27 تعداد بازدید: 1807 sendارسال به دوستان
ذخیره
printنسخه چاپی
           

سلام بابل نامه352


 

- در جریان تبلیغات انتخابات مجلس شورای اسلامی، بسیاری از کاندیداها در هزینه اسراف کردند. انشاءالله در دوره های بعدی تمهیداتی فراهم گردد تا از این همه کاغذ بازی و نصب بنر و اطعام رای دهندگان جلوگیری بعمل آید و کاندیداها برنامه هایشان را بیان کنند.

- بنده تعجب می کنم که چگونه برای انتخاب 2 نماینده باید تعداد زیادی کاندیدا شوند و هرکدام احساس برتری بر دیگران کنند و وارد صحنه مبارزات انتخاباتی شوند. اینهمه پول تبلیغات از کجا تامین می شود؟ اگر وضعیت مالی خوبی دارند چه نیازی برای رفتن به مجلس است؟ در مجلس به فرموده رهبری نماینده باید درد مردم را لمس نماید تا مشکلات مردم را بتواند حل کند. از طرفی نماینده نباید وامدار سرمایه داران باشد.حال شما قضاوت کنید وقتی یک نماینده در مدت 4 سال نمایندگی مجلس حدود 250 میلیون تومان می تواند حقوق دریافت کند هزینه های بیش از این  رقم چه ضرورتی دارد؟

- برخی از کاندیداها آن قدر هزینه کرده اند که فکر نکنم در تعطیلات نوروزی حتی پول برای تهیه شیرینی و آجیل و شکلات  داشته باشند.

- تعدد کاندیداها از یک جناح سیاسی همواره زمینه شکست را فراهم می آورد. جریانات سیاسی باید قبل از برگزاری هر انتخابات با همدیگر تشریک مساعی نمایند و فرد اصلح را از بین خودشان تعیین نمایند تا منجربه شکست آنها نشود. همچنان که در انتخابات سال 92 همین قضیه رخ داده بود یکبار دیگر می تواند درس عبرتی برای سیاسیون باشد.

- از شهرداری درخواست داریم با توجه به فرارسیدن ایام سال نو زمینه هایی فراهم گردد تا ماموران شهرداری شهر را نظافت و کوچه ها آسفالت گردد.

- با اینکه رهبری چندروز قبل از انتخابات فرمودند؛ هدف دشمن از بیان افراطی و تندرو مقصودشان جریان وفادار به انقلاب و حزب اللهی هااست ومراقبت شود تا هدف دشمن تامین نشود و به امام هم تندرو می گفتند و به من هم می گویند.  اکنون چه ضرورتی دارد تا هنوز هم برخی همان حرفهای دشمنان کینه توز انقلاب را مجدداً تکرار می کنند؟ پس از انتخابات  روز یکشنبه دبیر یک گروه سیاسی اطلاعیه داد و پیام انتخابات را نه بزرگ به افراطی گری دانست. این شخص نمی داند پس در دوره های قبلی هم که گروه شما رای نیاورده بود پس حتماً همین شعار افراطی گری شامل گروه شما هم شده بود.

- بنده باغدار مرکبات هستم از مدتی قبل که زمزمه واردات مرکبات مطرح شده بود مقدار مرکبات داشتم تا برای شب عید آن را در بازار به فروش برسانم. اما حالا این شایعه به حقیقت پیوست، و تامسون بالای دوهزارتومانی به حدود هزارو پانصدتومان کاهش یافته است و بنده متضرر شده ام. چرادولت اجازه می هد در حالی که هزاران تن پرتقال ما در انبارها انباشته داریم و دلمان خوش بود که شب عید آن را بفروش برسانیم حالا شب عیدی اینهمه باید متضرر گردیم. پاسخگوی ضررماکیست؟ چه کسانی از کشورهای پاکستان و مصر پرتقال وارد می کنند و چرا دولت با قاچاق محصولات کشاورزی مقابله نمی کند.

از بخش گتاب بابل هستم

- در برخی ستادهای انتخاباتی کسی به فکر مردم نبود و بسیاری از سیاسی کارها درصدد جمع آوری آرای گروه خودشان بودند. کسی برای مردم بیچاره دل سوزی نمی کرد. این مردم وفادار به نظام اسلامی هستند و از جان مایه می گذارند و تمام مشکلات و تحریم ها را برای اسلام متحمل می شوند. مسئولان و نمایندگان نبایستی از این موضوع غافل شوند و در درجه اول به جای جلب آرای مردم ، مشکلات آنها را دریابند و مردم را پس از انتخابات تنها نگذارند. بنده پس از انقلاب در تمام انتخابات رای داده ام. تمام شناسنامه من پر از مُهر انتخابات است ولی کمتر دیدم نماینده ای مشکلات ما فقرا را درک کند.

- این انتخابات نشان داد که مردم در هر صورت از نظام و انقلاب حمایت می کنند. آیا مسئولان نباید به این علاقه مندی مردم پاسخ خوبی داشته باشند و بیشتر از گذشته به رفع مسائل و مشکلات جاری عامه مردم بپرازند و نگذارند مردم دچار مشکل باشند. در پیام رهبر هم به همین موضوع اشاره شده بود.

- برخی نمایندگان مجلس باید به وظیفه قانونی شان عمل کنند و وعده هایی که در دوره تبلیغات داده اند فراموش نکنند. اگر مردم به آنها رای دادند بخاطر شنیدن وعده هایی بود که در جریان تبلیغات به آنها داده می شد. برای کسانی هم که انتخاب شدند آرزوی موفقیت دارم.

- این روزها انواع بیماری ها از طریق غذاهای ناسالم به انسان سرایت می کند چرا مردم از میوه جات و سبزیجات استفاده نمی کنند که دارای ویتامین و املاح هستند. متاسفانه در سریالهای تلویزیونی به غذاهای چرب و فست فود بیش از پیش توجه می شود که این خود عامل تبلیغات منفی برای گرایش مردم به استفاده از غذاهای آماده و پرکالری ولی فاقد املاح و ویتامین می شود.

- واردات مرکبات ما را بیچاره کرد. نمی دانم چه کسانی این پرتقالها را از کشورهای همسایه وارد کشور کرده اند که در شبهای عید ما را متضرر کرده اند. خیلی ما ضرر کردیم. پرتقال تا هفته گذشته حدود دوهزارتومان قیمت داشت اما حالا اصلاً قیمت ندارد.

- ترافیک خیابانهای بابل رها شده است. تا وقتی کمربندی جنوبی شهرستان بابل آماده بهره برداری نشود وضعیت همین گونه است. چاره ای باید اندیشید تا این کمربندی افتتاح شود و مردم را از عذاب ترافیک نجات دهند.

- چندروز قبل از انتخابات اعلام شده بود که مدارس تهران روز شنبه بخاطر شمارش آرا تعطیل است. اما وزارت آموزش و پرورش تکذیب کرد. نمیدانم علت تکذیب چه بود که دوباره روزجمعه 7 اسفند اعلام تعطیلی کردند. این دوگانگی چرا؟؟   نظرات
نام*:
 نظر*:
تصوير امنيتي*:
طراحی شده توسط تیم برنامه نویسی میدا پشتیبانی شرکت شبکه اندیشان (شاناکو)