سه شنبه 11 بهمن 1401
 
 
   
 
 

جدیرین اخبار

پربازدیدترین

 
کد خبر: 270 تاریخ انتشار: 1394-10-03 تعداد بازدید: 3748 sendارسال به دوستان
ذخیره
printنسخه چاپی
           

اخبارشهرستان بابل در آذر سال 1358


***  نظر به اینکه نگارنده از سال 1358 بعنوان خبرنگار صدا و سیما در سطح شهرستان بابل فعالیت داشتم، در این بخش سعی شده است بدون هیچ گونه تغییری خبرها و گزارشهای ارسالی از سوی اینجانب ازشهرستان بابل به واحد مرکزی خبر صدا و سیمای استان مازندران را برای ثبت در تاریخ  و تجدید خاطره  و مرورعلاقه مندان از وضعیت سیاسی،اجتماعی این شهرستان در سی و شش سال قبل که خالی از لطف نخواهد بود، در نشریه بابل نامه انعکاس دهم. لازم به ذکر است شهرستان بابل درآن ایّام شامل شهر بابل و شهرها و بخشهای امیرکلا، بندپی، بهنمیر، بابلسر و فریدونکنار بود. که در خبرها بعنوان شهرستان بابل قید شده است.

 ******

** شورای شهر بابل کار خودرا با برنامه ریزی های انقلابی به منظور رفع نیازهای اساسی جامعه شهری آغاز کرده ، و در اولین اطلاعیه خود از کلیه صاحبان خانه های خالی که تا کنون خانه هایشان به اجاره گذاشته نشده است . از تاریخ 17/9 /58 تا 17/10/58 به مدت 20 روز مهلت داده است تا خانه های خالی خود را با قیمت عادلانه به اجاره بگذارند. و در صورت عدم همکاری، از طرف شورای شهر ابتدا افشاگری شده ، و سپس اقدام قاطع به عمل خواهد آمد. لذا از همشهریان بابل تقاضا دارد تا آدرس کامل خانه های خالی را به شورای شهر بابل اطلاع دهند . متقاضیان خانه نیز در صورت برخورد با قیمت گذاری غیرعادلانه به شورای شهر اطلاع داده تا توسط کارشناسان ارزیابی شود.(18/9/58)

** یک جفت گوشواره در روز 13 آبان هنگام سخنرانی آیت الله موسوی اردبیلی پیدا شده است . صاحب آن می تواند با ذکر نشانی به دفتر انجمن اسلامی دانشجویان با خویش بابل مراجعه نمایند. (18/9/58)

** مقارن ظهر امروز نخستین سمینار دو روزه انجمنهای اسلامی دانشجویان ، دانشسراهای راهنمایی سراسر استان مازندران در دانشسرای راهنمایی هدایت با خویش بابل تشکیل شد. در این سمینار که نمایندگان انجمنهای اسلامی دانشجویان و گروهی از فرهنگیان شرکت دارند، ابتدا نماز وحدت به امامت حجت الاسلام هادی روحانی اقامه شد. آنگاه آقای زمانی پیرامون مسائل جاری مملکت و نقش رهبری امام خمینی در انقلاب سخن گفت . دیگر سخنران جلسه آقای اکبری مرزناک رئیس آموزش و پرورش بابل بود که ضمن بحث درباره مسائل مربوط به تعلیم و تربیت سخن گفت و اضافه کرد؛ آن کس که ایمان دارد باید محرومیت ها را بپذیرد تا فقر و بدبختی از جامعه ریشه کن شود. ما مردان کاری می خواهیم تا دردها را لمس کرده باشند.(18/9/58)

** شورای شهر بابل اعلام کرد که در پی استعفای حجت الاسلام هادی روحانی و خانم توران احسانی، آقایان دکتر سیف الرضا شهابی و دکتر هوشنگ شریف پور به جای آن دو عضو مستعفی، کار خود را با دیگر اعضای شورای شهر بابل آغاز کردند. (محل کار شورای شهر در طبقه همکف ساختمان  تالار انجمن شهر سابق و فرمانداری شهرستان  بابل قرار داشت.) (19/9/58)

 ** در پی فرمان امام خمینی مبنی بر آموزش نظامی همگان،حزب جمهوری اسلامی بابلسر با تمدید مهلت ثبت نام از طبقات مختلف مردم این شهر خواست تا در کلاس اسلحه شناسی حزب ثبت نام نمایند.(19/9/58)

** طبقات مختلف مردم بابلسر مبلغ 000/245 ريال و پرسنل نیروی هوایی بابلسر مبلغ000/400ريال به زلزله زدگان جنوب خراسان کمک مالی کردند.(19/9/58)

** در پی فرمان امام خمینی مبنی بر آموزش همگانی افراد و بسیج عمومی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بابل اعلام کرد که از امروز واحد آموزش این سپاه جهت تعلیم و آشنایی مردم با فنون نظامی فعالیت گسترده ای را در سطح مدارس و محلات شهر و روستاهای بابل آغاز نموده است.(20/9/58)

** خانه جوانان بابل اعلام کرد کلاسهای تفسیر قرآن، کمکهای اولیه و کلاسهای هنری دایر نموده است .علاقه مندان می توانند از این کلاسها استفاده نمایند.(20/9/58)

** در پی فرمان امام خمینی مبنی بر بسیج عمومی واحد آموزش سپاه پاسداران بابلسر تعلیمات نظامی خود را در بابلسر و فریدونکنار و بخش های اطراف شروع کرده است.(20/9/58)

** پیش از ظهر امروز گروهی از مردم مبارز و مسلمان بابلسر به منظور همبستگی مجدد با داشجویان پیرو خط امام و بیعت و میثاق با امام امت خمینی بت شکن به سوی تهران حرکت کردند. این عده سپس از سفارتخانه آمریکا تا قم را برای دیداری با امام خمینی پیاده طی خواهند کرد.(20/9/58)

** پیش از ظهر امروز حدود 70 تن از اعضای ستاد تبلیغات اسلامی مسجد علامه بابل به سرپرستی آقای شیخ حسن فاضل به منظور تجدید میثاق با رهبر انقلاب اسلامی ایران امام خمینی به سوی قم عزیمت کردند.(21/9/58)

** کارمندان اداری شهرداری بابل معادل 000/37 ريال برای کمک به زلزله زدگان جنوب خراسان اختصاص دادند.(21/9/58)

** فردا نماز جمعه بابل به امامت حجت الاسلام هادی روحانی نماینده امام خمینی در زمین چمن دانشکده فنی صمدیه لباف بابل برگزار خواهد شد.(22/9/58)

** پیرو فرمان امام خمینی مبنی بر آموزش نظامی عمومی، انجمن اسلامی مقبره شیخ کبیر زیر نظر سپاه پاسداران شروع به تعلیم فنون نظامی به علاقه مندان نموده است.(22/9/58)

** دنباله مسابقات بسکتبال قهرمانی مازندران منطقه 2 عصر امروز در اولین بازی برگشت بین تیمهای بابل و بابلسر در سالن سرپوشیده تختی بابل برگزار شد که تیم بابل در یک بازی خوب با نتیجه 99 بر 65 بر تیم حریف پیروز شد. نتیجه نیمه اول 49 بر 30 به نفع بابل بود. تیم بابل در بازی رفت نیز بابلسر را شکست داده بود.(22/9/58)

** دیروزنماز جمعه بابل به امامت حجت الاسلام شیخ هادی روحانی نماینده امام خمینی با شرکت هزاران تن از مردم مسلمان و متعهد در زمین چمن دانشکده فنی صمدیه لباف بابل اقامه شد. در خطبه اول حجت الاسلام روحانی ضمن اشاره به مشکلات روزمره شهری گفت، شما مردم با همبستگی خود باید این مشکلات را حل کنید تا بهانه به دست فرصت طلبان ندهید . در خطبه دوم آقای روحانی به نقش امام امت در رهبری انقلاب اشاره کرد و مردم را به برادری و تفاهم بیشتر دعوت نمود و گفت، برادری و اتحاد شما است که در این موقعیت حساس توطئه های شوم دشمنان اسلام و ایران را خنثی کند.(24/9/58)

** فیلم نبرد الجزایر از طرف انجمن اسلامی ارشاد بابل از فردا شب به مدت 3 شب در سالن پیشاهنگی به معرض نمایش گذاشته می شود.(24/9/58)

** شورای شهر و ستاد مبارزه با گرانفروشی بابل طی اطلاعیه ای اعلام کردند که سهمیه آرد مصرفی نانوایی های بابل به میزان احتیاج ، آرد دولتی داده شده است تا از ایجاد بازار سیاه و بالارفتن قیمت نان جلوگیری بعمل آید . لذا از مردم بابل تقاضا دارد در صورت مشاهده نارسایی ها مراتب را به ستاد مبارزه با گرانفروشی و شماره تلفن 3400 اطلاع داده تا اقدامات قانونی بعمل آید.(24/9/58)

** بارانی که از شب گذشته در بابل شروع به باریدن کرده همراه با تگرگ هنوز هم به شدت ادامه دارد و در قسمتهای وسیعی از خیابانها و محلات شهر سیلاب جاری شد و شهر به سبب کمی قدرت کشش کانالهای فاضلاب در محاصره آب قرار گرفته و عبور و مرور وسائل نقلیه و عابران با اشکال صورت می گیرد.(25/9/58)

** سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بابلسر برای کادر پرسنلی خود تعدادی علاقه مند واجد شرایط زیر را دعوت به همکاری می نماید. 1- متدین بودن به دین مبین اسلام  2- دارا بودن مدرک تحصیلی دیپلم و بالاتر 3- روشن بودن وضعیت نظام وظیفه و سلامت کامل جسمی و روحی 4- داشتن دو معرف مسلمان. از داوطلبان امتحان کتبی از مسائل ایدئولوژی و سیاسی بعمل می آید.(25/9/58)

** پیرو فرمان امام خمینی مبنی بر ایجاد یک ارتش 20 میلیونی، واحد آموزش سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بابل اعلام کرد دارندگان مشاغل آزاد کارگران و بازاریان علاقه مند به آموزش اسلحه می توانند برای ثبت نام با در دست داشتن یک فتوکپی شناسنامه و دو قطعه عکس 4*3 از فردا به مدت سه روز به مرکز سپاه مراجعه نمایند. محل آموزش مسجد کاظم بیک خواهد بود.(26/9/58)   نظرات
نام*:
 نظر*:
تصوير امنيتي*:
طراحی شده توسط تیم برنامه نویسی میدا پشتیبانی شرکت شبکه اندیشان (شاناکو)