سه شنبه 11 بهمن 1401
 
 
   
 
 

جدیرین اخبار

پربازدیدترین

 
کد خبر: 268 تاریخ انتشار: 1394-10-03 تعداد بازدید: 3617 sendارسال به دوستان
ذخیره
printنسخه چاپی
           

رادمردان بزرگ راه نوشیروانی بزرگ را ادامه می دهند


در شماره گذشته، در بخش سخن نخست بابل نامه مطالبی در باره برخی بی مهری به مطبوعات و بدعهدی ها نسبت به نشریه بابل نامه با عنوان (مطبوعات صدقه نمی خواهند) را به مناسبت هشتمین سالگرد انتشار بابل نامه به رشته تحریر درآورده بودیم که در آن آمده بود؛ اگر این بدعهدی ها تداوم یابد تنها نشریه فعال شهرستان بابل که سالانه حدود 49 شماره چاپ و منتشر می شود لاجرم تعطیلی آن دور از انتظار نخواهد بود.

کمبود نقدینگی و تاخیر در پرداخت بدهی های نشریه توسط  برخی افراد و ادارات، از عمده ترین مشکلات جاری نشریه در استمرار فعالیتهای مطبوعاتی خواهد بود. در این میان برخی از دوستان با ابراز همدردی ، از عدم همکاری مسئولان شهری ابراز تاسف کردند. و معتقد بودند؛ وقتی شورای شهر و شهرداری توان این را دارند که برای احداث جاده کمربندی دوم حدود 60 میلیارد تومان و برای انواع جشنواره های کذایی که تاکنون جز استفاده های تبلیغاتی، آثار مثبت آنچنانی و شایسته ای برای رشد و توسعه این شهر در بر نداشته است، چگونه  توان و اراده ای برای حمایت از مطبوعات شهر را ندارند!!

اما دراین میان و ناباوری که شاید برخی آن را باور نداشته باشند. حاج آقا ضرابپوری مدیریت محترم مجتمع فرهنگی ورزشی ضرابپوری بابل از رادمردان بزرگ که از پیشینه خانواده ای نیک اندیش با مناعت طبع والایی برخوردار است. ضمن تماس تلفنی و حضور در دفتر محقر وساده نشریه بابل نامه، ضمن ابراز تاسف از مشکلاتی که در راه انتشار تنها نشریه فعال شهر بوجودآمده است ، مساعدت مالی قابل توجهی در اختیار نشریه قرار داده است. ایشان گفت: بنده این مبلغ را در راه خدا هدیه داده ام و هیچ انتظاری هم ندارم و الگوی بنده در انجام امور خیرزنده یاد سیدحسین فلاح نوشیروانی آن راد مرد بزرگ پیش گسوت خیّران است و از خداوند طلب روزی و گشایش کارها و استمرار فهالیت های مطبوعاتی بابل نامه هستم و خواهشمندم کسی هم از این موضوع با خبر نشود.

ضمن تشکر و قدردانی از عنایات و الطاف کریمانه حاج آقا ضرابپوری در این امر فرهنگی برای ایشان و خانواده محترم آرزوی سلامت و بهروزی و موفقیت متعالی داریم. از آنجایی که در شماره گذشته در انتقاد از برخی افراد مطالبی نوشته بودیم. جا دارد در اینجا اشعار داریم که همه افراد در جامعه ما از اندیشه یکسانی برخوردار نیستند. بلکه هنوز هم رادمردان بزرگی در جامعه ما زندگی می کنند که با تأسی از رادمرد بزرگ زنده یاد نوشیروانی راه مقدس و پربارش را که آثاری ارزشمند از خود برای هموطنان عزیز به یادگار گذاشته است، ادامه می دهند. هرچند می دانیم حاج آقا ضرابپوری معتقد به اعلام نامشان در این امر خیر نبوده و نیستند، اما بر خود وظیفه می دانیم که برای ابراز قدردانی و امتنان و تأسی پذیری سایر نیکوکاران در استمرار راه و سیره زنده یاد نوشیروانی  با این مطلب ناچیز، قدم هرچند کوچکی در قدردانی از خیّران نیک اندیش شهرستان بابل برداشته باشیم. برای ایشان و سایر خیّران نیکوکار شهرستان بابل در تحقق نیت های خداپسندانه و رشد جامعه آرزوی موفقیت بیشتر و سلامتی داریم.

حضرت رسول خدا صلی‌الله‌علیه‌وآله  فرمود: هر كس یك نیاز مؤمنی را روا سازد، خداوند حاجت‌های فراوان او را روا سازد كه كمترین آن بهشت باشد. و كسی كه برای كمك به برادر خود و سود رساندن به او اقدام كند، پاداش مجاهدان در راه خدا به او داده خواهد شد.

حضرت امام صادق (ع) فرمود: خدای متعال می‌فرماید: مردم خانواده من هستند، پس محبوب‌ترین آنان نزد من كسانی هستند كه با مردم مهربان‌تر و در راه برآوردن نیازهای آنان كوشاتر باشند.

حضرت امام موسی كاظم (ع)  فرمود: همانا مُهر قبول اعمال شما، برآوردن نیازهای برادرانتان و نیكی كردن به آنان در حد توانتان است و الا (اگر چنین نکنید)، هیچ عملی از شما پذیرفته نمی‌شود.و همانا خدا را در زمین بندگانی است كه برای رفع نیازهای مردم می‌كوشند، اینان در روز قیامت (ازعذاب)، در امان هستند. ومن الله التوفیق

 

    نظرات
نام*:
 نظر*:
تصوير امنيتي*:
طراحی شده توسط تیم برنامه نویسی میدا پشتیبانی شرکت شبکه اندیشان (شاناکو)