سه شنبه 11 بهمن 1401
 
 
   
 
 

جدیرین اخبار

پربازدیدترین

 
کد خبر: 264 تاریخ انتشار: 1394-10-03 تعداد بازدید: 3366 sendارسال به دوستان
ذخیره
printنسخه چاپی
           

اخبار شهرستان بابل در آذر 1358


**نظر به اینکه نگارنده از سال 1358 بعنوان خبرنگار صدا و سیما در سطح شهرستان بابل فعالیت داشتم، در این بخش سعی شده است بدون هیچ گونه تغییری خبرها و گزارشهای ارسالی از سوی اینجانب ازشهرستان بابل به واحد مرکزی خبر صدا و سیمای استان مازندران را برای ثبت در تاریخ و تجدید خاطره علاقه مندان از وضعیت سیاسی اجتماعی این شهرستان در سی و شش سال قبل که خالی از لطف نخواهد بود، در نشریه بابل نامه انعکاس دهم. لازم به ذکر است شهرستان بابل شامل شهرها و بخشهای بابل، امیرکلا، بندپی، بهنمیر، و بابلسر و فریدونکنار بود و در خبرها بعنوان شهرستان واحد بابل قید شده است.

* تظاهرات پرشکوه مردم امیرکلا از ساعت 9 صبح امروز از مهدیه بازار آغاز وجمعیت ده هزار نفری مسیر امیرکلا تا دانشکده فنی صمدیه لباف بابل را پیاده طی کرده و در حالی که پرچم های عزا در دست داشتند همراه مردم بابل در این دانشکده اجتماع کرده و اولین روز محرم را گرامی داشتند.

* امروز مراسم راهپیمایی هجرت و تشییع جنازه پاسدار شهید حسین سالاری با شکوه خاصی در بابلسر برگزار شد.تظاهرات بیست هزار نفری مردم مسلمان بابلسر با شرکت پرسنل نیروی هوایی، شهربانی و پاسداران از ساعت 9 صبح امروز از مرکز سپاه پاسداران بابلسر آغاز و راهپیمایان پس از عبور از خیابانهای شهر در امامزاده ابراهیم اجتماع کرده و جنازه پاسدار شهید حسین سالاری در میان اندوه فراوان اهالی دفن گردید. در این مراسم آقایان ناطق نوری و حجت الاسلام بحرینی پیرامون شهادت و هجرت سخنرانی کردند. و در پایان قطعنامه راهپیمایی هجرت در ده ماده قرائت شد که مورد تائید حاضرین قرار گرفت.(1/9/58)

* راهپیمایی بزرگ مردم فریدونکنار ساعت 9 صبح امروز از دبیرستان امام خمینی شروع و راهپیمایان در حالی که شعارهایی علیه آمریکا می دادند پس از طی خیابان شهدا در تپّه های اطراف فریدونکنار گرد آمده و پیرامون این روز عزیز حجت الاسلام آقایان محمودیان و متین سخنرانی کردند و در پایان قطعنامه این راهپیمایی در 8 ماده قرائت شد.(1/9/58)

* گروه عمرانی جهاد سازندگی مستقر در فریدونکنار این اقدامات را با خود یاری اهالی به پایان رسانده است: 1- تسطیح جاده روستاهای بزرگ بیشه محله ، منقارپی ، کلاگرسرا، جزین، وزرامحله ، مریج محله به طول جمعا 12 کیلومتر 2- احداث یک واحد مسکونی یک اتاقه در بیشه کلا 3- احداث یک کتابخانه در سوته 5- حصارکشی اطراف آرامگاه فریدونکنار با کمک شهرداری 6- جاده سازی دو روستای کریم کلا و فرم. (1/9/58)

* از طرف دانشجویان مسلمان پیرو خط امام دانشکده اقتصاد بابلسر نماز جمعه به امامت حجت الاسلام عبایی نماینده دفتر تبلیغات امام در دانشکده اقتصاد بابلسر برگزار می شود.

* دیروز نماز جمعه به امامت حجت الاسلام شیخ هادی روحانی با شرکت مردم بابل در زمین چمن دانشکده فنی صمدیه لباف این شهر برگزار شد . حجت الاسلام روحانی نماینده امام خمینی در خطبه اول گفت : دین اسلام کاملترین دین جهان و بهترین آئین زندگی شناخته شده است. حتی دانشمندان و محققان غیرمسلمان نیز به این واقعیت اعتراف کرده اند چون اسلام می خواهد حقوق حقه را به مردم بازگرداند. دشمن همیشه کوشیده که با اسلام بجنگد. امپریالیسم و سوسیال امپریالیسم در خوف آنند که انقلاب اسلامی ایران 50 کشور اسلامی دیگر را نیز در برگیرد.

امام جمعه بابل ضمن اشاره به رفراندوم قانون اساسی جمهوری اسلامی تاکید کرد که دشمنان انقلاب اسلامی با نزدیک شدن شدن زمان رفراندوم ، به فکر توطئه های دیگر افتاده اند . ولی شما بیدار باشید و وسوسه توطئه های نوکران بیگانه نشوید.

حجت الاسلام روحانی در خطبه دوم گفت: آمریکا باید بفهمد که مسلمان وقتی فروغ دین را می آموزد جهاد یکی از آنهاست، مسلمان ظلم را نمی پذیرد. آمریکا اشتباه می کند که ما را از حمله نظامی می ترساند. شهادت آرزوی ماست ، کارتر باید بداند که نمی تواند با ملت ایران درگیر شود. با شهادت ما اسلام ریشه دار تر می شود.(3/9/58)

* از طرف سازمان دانشجویان مسلمان پیرو خط امام دانشکده اقتصاد بابلسر دیروز نماز جمعه به امامت حجت الاسلام عبایی نماینده دفتر امام در بابلسر با شرکت هزاران تن از مردم در دانشکده اقتصاد این شهر برگزار شد. حجت الاسلام عبایی در خطبه اول ضمن اشاره به چند اصل قانون اساسی ، در این باره سخن گفت . حجت الاسلام عبایی در خطبه دوم پیرامون توطئه های امپریالیسم آمریکا سخن گفت و تاکید کرد که  نظامی و تحریم اقتصادی هیچ باکی ندارند و آماده مقابله تا مرز شهادت هستیم. در پایان ، نمازگزاران با دادن شعارهایی همچون پیام طالقانی اطاعت از امام است. و تحریم اقتصادی دیگر اثر ندارد، ملت اگر بخواهد هر روز، روزه دارد. محوطه دانشگاه را ترک نمودند.(3/9/58)

* اعضای انجمن نظارت بر انتخابات رفراندوم قانون اساسی در بابلسر تشکیل و اعضای اصلی و عل البدل انتخاب شدند. 7 نفر عضو اصی و 7 نفر عضو البدل می باشند. جمعا 45 شعبه اخذ رأی گیری در بابلسر در نظر گرفته شده است.(5/9/58)

 * به مناسبت هفتمین روز در گذشت پاسدار شهید حسین سالاری و همچنین محکوم کردن حمله عمال آمریکا به مسجد الحرام امروز راهپیمایی مردم بابلسر با شکوه خاصی برگزار گردید. راهپیمایی مردم همراه با پرسنل نیروی هوایی و دسته عزادار از مسجد یور محله آغاز و پس از عبور خیابانهای شهر ، در حال که شعارهایی علیه آمریکا می دادند در امامزاده ابراهیم این شهر بر مزار این پاسدار بخون خفته گرد آمدند و با نثار دسته های گل بر مزارش یادش را گرامی داشتند.(5/9/58)

* به مناسبت فرا رسیدن ایام سوگواری تاسوعا و عاشورا مراسم عزاداری و راهپیمایی مردم بابلسر از مسجد یور محله آغاز و در امامزاده ابراهیم اجتماع خواهند کرد. در فریدونکنار نیز همین مراسم برپا خواهد شد.(7/9/58)

* شب گذشته در نخستین سالگرد شهادت علیرضا شفیع زاده هزاران تن از مردم فریدونکنار بر مزار این شهید گرد آمدند و پس از استماع سخنان کوتاه برادر این شهید در خیایانهای شهر شروع به راهپیمایی کردند و یادش را گرامی داشتند. این مراسم در مسجد امام سجاد به پایان رسید.(7/9/58)

* از طرف انجمن اسلامی دانش آموزان بابلسر برای همبستگی هر چه بیشتر امت مسلمانان فردا پنجشنبه ساعت 30/12 ظهر نماز وحدت در دبیرستان فاطمه امینی بابلسر برگزار می شود.

* نماز جمعه بابلسر به امامت حجت الاسلام عبایی نماینده دفتر تبلیغات امام در بابلسر ظهر عاشورا در امامزاده ابراهیم این شهر برگزار می شود.(7/9/58)

­ *عده ای از مردم بابلسر ضمن محکوم کردن تهدیدهای نظامی آمریکا کفن پوشان ساعت 9 صبح فردا از مسجد جامع بابلسر به طرف بابل پیاده راهپیمایی خواهند کرد. این گروه آمادگی خود را برای شهادت در راه اسلام اعلام داشتند.(7/9/58)

*عصر امروز تظاهراتی به دعوت انجمن های دانشجویان و دانش آموزان مسلمان بابلسر از محل دانشکده اقتصاد بابلسر انجام شد و طی آن راهپیمایان در حالی که شعارهای ضد امپریالیستی می دادند در میدان گمرگ اجتماع کرده و در پایان قطعنامه ای در 4 ماده قرائت شد. (7/9/58)

* فردا ظهر تاسوعا پس از مراسم راهپیمایی نماز وحدت به امامت حجت الاسلام امامی در تکیه روشندان بهنمیر برگزار می گردد. (7/9/58)   نظرات
نام*:
 نظر*:
تصوير امنيتي*:
طراحی شده توسط تیم برنامه نویسی میدا پشتیبانی شرکت شبکه اندیشان (شاناکو)