سه شنبه 11 بهمن 1401
 
 
   
 
 

جدیرین اخبار

پربازدیدترین

 
کد خبر: 259 تاریخ انتشار: 1394-10-03 تعداد بازدید: 3360 sendارسال به دوستان
ذخیره
printنسخه چاپی
           

اخبار شهرستان بابل در آبان 1358


- نخستین نمازجمعه در بابل به امامت حجت الاسلام شیخ هادی روحانی 18 آبان 58 با حضور هزاران تن از مردم بابل در زمین چمن دانشکده فنی صمدیه لباف بابل برگزارشد. قبل از نمازجمعه آقای محمد یزدی سخنرانی کرد.

- خانم یعقوب پور سرپرست ناحیه سه شیلات امروز 17 آبان در مورد عرضه ماهی به بازار در گفتگویی به خبرنگار ما گفت: پس از آزاد شدن صیدماهی شرکتهای تعاونی ماهی خود را تحویل شیلات نمی دهند و بصورت آزاد کار می کنند و شیلات هم بعلت عرضه کم فقط می تواند احتیاجات منطقه را تامین کند. خانم یعقوب پور در ادامه گفت چون صیادان آزاد دارای سردخانه نیستند نمی توانند ماهی را بطور سالم به نقاط مختلف کشور ارسال دارند. ماهی های بصورت آزاد صید شده را اگر به نرخی که از طرف شیلات تهیه شده به ما تحویل دهند شیلات آنها را منجمد کرده و تحویل بازار می نماید. وی در مورد صید بی رویه ماهی خاویار گفت: فقط مسئله شیلات و اهمیت آن صید ماهی غضروفی است باید مراقبت شدید بعمل آید که دام ماهی غضروفی است یا فلس دار. اگر غضروفی باشد مشکل ماهی خاویار برای شیلات خواهد بود. اگر صید ماهی فلس دار باشد مشکلی برای شیلات نخواهد بود. و باید مراقبت صورت گیرد تا از صید بی رویه ماهی خاویار کاشته شود.

- شورای برگزار کننده بحث آزاد در بابل اعلام کرد (19 آبان) که این جلسات روزهای شنبه، دوشنبه و چهارشنبه هرهفته بعداز نماز مغرب و عشا در مسجد کاظم بیک بابل تشکیل می شود و از تمام برادران و خواهران مسئول برای شرکت در این جلسات دعوت می نماید. در این جلسات مسائل سیاسی و اجتماعی روز مورد بررسی قرار می گیرد. ضمناً هرهفته یکی از مقامات و روسای شهر یا استان در این جلسه شرکت می کند.

- آقای حسن اکبری مرزناک رئیس آموزش وپرورش بابل امروز یکشنبه 20 آبان در گفتگویی با خبرنگار ما در بابل در مورد این سئوال که چه اقدامات مهمی از طرف اداره آموزش و پرورش بابل از آغاز سال تحصیلی تاکنون انجام شده است گفت: احداث حدود 15 باب دبستان و مدرسه راهنمایی و دبیرستان که نزدیک به بهره برداری است و بهره برداری از مجتمع آموزشی با کمک جهاد سازندگی، آسفالت جاده منتهی به مجتمع آموزشی با کمک شهرداری و فرمانداری، تامین سرویس برای ایاب و ذهاب دانش آموزان مجتمع آموزشی و تعمیر و تکمیل نزدیک به 20 باب دبستان در سطح روستاها و بخشها. آقای اکبری ضمن اشاره به مشکلات موجود در پیشرفت کارها گفت: کارشکنی در امر آموزشی و اختلاف سلیقه های موجود میان دانشجویان و دانش آموزان کمبود امکانات از نظر جا و مکان و وسایل و ابزار لازم برای هنرستانها و مدارس راهنمایی، درگیری های پی در پی هم جهت مشکل بیکاری از سوی گروه های بیکار و کمبود دبیر در سطح شهرستان، هم اکنون تعدادی از دیپلمه های بیکار(فی سبیل الله) بطور رایگان با مدارس و ما همکاری می کنند.   نظرات
نام*:
 نظر*:
تصوير امنيتي*:
طراحی شده توسط تیم برنامه نویسی میدا پشتیبانی شرکت شبکه اندیشان (شاناکو)