سه شنبه 11 بهمن 1401
 
 
   
 
 

جدیرین اخبار

پربازدیدترین

 
کد خبر: 248 تاریخ انتشار: 1394-10-03 تعداد بازدید: 3190 sendارسال به دوستان
ذخیره
printنسخه چاپی
           

بی تدبیری برای هیچ


در برنامه ریزی فرمانداری شهرستان بابل برای پوشش خبری سفر یک روزه وزیر راه و شهرسازی دکتر آخوندی، جمعی از خبرنگاران بابل ساعت یک و نیم بعدازظهر دوشنبه 20 مهر به  فرمانداری بابل فراخوانده شدند.  این عده با برنامه ریزی قبلی ولی بدون همراه از سوی فرمانداری، با خودرو ون و خودروهای شخصی خبرنگاران به جمعه بازار امیرکلا منطقه بلوار ساحلی رهسپار شدند.

 اما با گذشت چند ساعت در هوای گرم و مقابل اتو سرویس شفیعی در جمعه بازار امیرکلا  اثری از وزیر راه  و فرماندار و هیات همراه او نشد که نشد. با پیگیری های خبرنگاران مشخص شد که وزیرو هیات همراه در رستوران اکبر جوجه درابتدای ورودی شهر بابل در جاده قائمشهر در حال صرف ناهار و استراحت هستند. یعنی خبرنگاران که با با تحمل سختی کار عملکرد مسئولان را گزارش دهند در منطقه ای در 9 کیلومتر دورتر در حال ناهار خوردن و خبرنگاران درحال پرتقال خوردن از درختی در یک اتوسرویس!!

این ضعف در برنامه ریزی با کدام عقل و تدبیر و منطق همراه بود که برخی مسئولان بروند غذا صرف کنند و حدود 15 خبرنگار بدون غذا از پرتقالهای تامسون اتوسرویس برای جبران گرسنگی استفاده نمایند؟

نکته جالب دیگر پس از این قضایا و استراحت وزیر محترم  و هیات همراه،  این اکیپ با خودروهای متعدد بدون پیاده شدن از خودرو، بازدید داخل خودرویی از چند مکان مورد نظر انجام دادند. مناطق نعل اسبی قاضی کتی، پل محمد حسن خان، کمربندی جنوبی، و پردیس نوشیروانی در متی کلا از جمله بازدیدهای داخل خودرویی وزیر و هیات همراه بود. و خبرنگاران در هر مکان همچون سایه هایی این حضور را حس می کردند  تا اینکه در غروب حدود ساعت 5 عصر این بازدید های خودرویی خاتمه یافت. وبالاخره در کمربندی شرقی دوم احداثی شهرداری بابل، وزیر محترم و هیات همراه در جایگاه  مراسم آرام گرفتند تا از طریق سخنرانیها و ویدئوکنفرانس جاده کمربندی دوم شرقی بابل همزمان با اذان مغرب به افق بابل افتتاح گردد. و یکبار دیگر شاهد بی تدبیری برخی مسئولان در دولت تدبیر و امید باشیم.

 با ندای اذان مغرب بود که خبرنگاران خسته و کوفته  از محل افتتاح جاده کمربندی دوم شرقی به خانه های شان بازگشتند تا روز از نو و روزی از نو. سئوال از فرماندار بابل این است؛ چرا فرماندار و مسئول روابط عمومی فرمانداری، شأن و شئون خبرنگاران محترم را حفظ نکردند. آیا خبرنگاران زیادی هستند؟ آیا وقتی یک خبرنگار جرات انتقاد کردن از مسئولان در نشریه یا سایت را ندارد باید اینگونه ذلیلانه با او برخورد کرد؟

 آیا اگر خبرنگاران غیربومی حضور داشتند فرماندار و روابط عمومی ضعیف او که حتی پیامک را برای همه خبرنگاران نیز ارسال نکرده بود می توانستند خبرنگاران را مدت چند ساعت در منطقه ای بدون آب و غذا و بلاتکلیف رها نمایند؟ تازه یکی از خبرنگاران که قصد داشت خودروی پرایدش را در فرمانداری پارک نماید تا با خودروی ون از فرمانداری عازم امیرکلا و سایر مراکز محل بازدید تعیین شده برود، با ممانعت مامور فرمانداری مواجه گردید مبنی براینکه بدستور حراست ورود اتومبیل خبرنگاران به داخل فرمانداری ممنوع است!!

آقای فرماندار، پاسخگوی تمام این بی حرمتی ها به  خبرنگاران واقعی کیست. حرمت شکنی ها چرا؟ مگر گناه خبرنگاران چه بود. جز بی تدبیری و بی مسئولیتی برخی مسئولان ضعیف؟                صمد صالح طبری   نظرات
نام*:
 نظر*:
تصوير امنيتي*:
طراحی شده توسط تیم برنامه نویسی میدا پشتیبانی شرکت شبکه اندیشان (شاناکو)