سه شنبه 11 بهمن 1401
 
 
   
 
 

جدیرین اخبار

پربازدیدترین

 
کد خبر: 234 تاریخ انتشار: 1394-10-01 تعداد بازدید: 3419 sendارسال به دوستان
ذخیره
printنسخه چاپی
           

کج فهم های تفرقه انداز


در پی از سر گیری آخرین دور مذاکرات هسته ای و قبل از جمع بندی مذاکرات در روز سه شنبه 23 تیرماه، عده ای معلوم الحال در ماه مبارک رمضان پیامکهای مشکوکی برای مردم ارسال می کردند مبنی بر اینکه توافق با کشورهای پنج به اضافه یک انجام شده است و ظریف در حال خرید در بازار وین است. و چون این توافق مصادف با شبهای احیاء  شده است مسئولان آن را اعلام نمی کنند. اما شما خودتان را برای برگزاری جشن در عید فطر آماده کنید. یکی از شخصیت های سیاسی طرفدار آمریکا نیز با پیش بینی تمام شدن کارهای مذاکرات، مردم را دعوت به شرکت در جشن هسته ای در دروز عیدسعید فطر کرده بود.

 درحالیکه با ادامه روند مذاکرات و تمدید آن در وقت اضافی بجای روز پنجشنبه، این مذاکرات  تا روز سه شنبه ادامه یافت. و دروغ کسانی که پیامکهای مشکوک برای مردم ارسال می کردند، مشخص گردید و آنها رسوای خاص و عام شدند. زیرا توافقی در کار نبود و فقط جمع بندی مذاکرات قابل انتشار بود که توسط نمایندگان کشورهای مذاکره کننده اعلام شد. و اما  به گفته رئیس جمهور اسلامی ایران توافق حدود دو ماه بعد صورت خواهد گرفت. ضمن اینکه پیش نویس جمع بندی مذاکرات توسط آمریکا برای تصویب به شورای امنیت ارائه گردید که بندهای 11 و 12 آن بسیار مرموزانه در قطعنامه مذکور گنجانیده شده است که در صورت تصویب احتمالی در شورای امنیت به ضرر ایران است و در صورت شکایت هریک از کشورهای پنج به اضافه یک پس از بررسی و اعلام نقض تعهدات ایران بصورت خودکار تحریم ها به حالت اول خود باز خواهد گشت. و هیچ کشوری حق وتو کردن آن را نخواهد داشت. اگرچه  شش قطعنامه قبلی ملغی می شود. اما در صورت اعتراض اعضای برجام ادعایی مطرح نمایند جلسه ای برگزار می شود و در صورت به تفاهم نرسیدن کشورها با ایران قطعنامه های قبلی سازمان ملل  باز خواهد گشت .همچنین رئیس جمهورآمریکا و وزیر امور خارجه آمریکا نیز تحریم تسلیحاتی ایران را که جزو خط قرمز ایران قلمداد شده است از موارد تحریم های هسته ای عنوان کردند. و تا ده سال پرونده هسته ای ایران در زیر منشور 7 سازمان ملل قرار خواهد گرفت.

برخی هم در این بحبوحه که توافق به سرانجام نرسیده است خبر از باز شدن سفارت یا لانه جاسوسی آمریکا در ایران داده بودند. اینجا بود که دشمنان زیرکانه وارد میدان شدند تا از آب گل آلود ماهی بگیرند. برخی ذوق زده ها از برقراری رابطه با آمریکا سخن به میان آوردند و توافق را پایان کار برقراری رابطه ایران با آمریکا عنوان کردند. برخی نیز با محکوم کردن منتقدان مذاکرات هسته ای سعی در دو قطبی کردن جامعه به موافقان مذاکرات و مخالفان مذاکرات هسته ای تقسیم نمایند. بطوری که برخی قلم به مزد که در شرایط عادی قادر به تحلیل مسئل عادی نبوده و نیستند با استناد به گفته های بنگاه سخن پراکنی بی بی سی به میدان آمدند و گفتند و نوشتند که مخالفان دولت دست از تخریب دولت بردارند در غیر اینصورت ملت حق این عده را کف دستشان می گذارند و امثال آن که بیانگر ناپختگی گویندگان و نویسندگان و جوگیر شدن آنان از توافق وین می باشد. برخی نا آگاهانه یا آگاهانه بدون در نظر گرفتن جوانب امر به زعم خود به جشن خیابانی روی آوردند تا کار را تمام شده بدانند. غافل از آنکه بازار واکنش مثبتی در قبال این جمع بندی وین نشان نداد و قیمتهای ارز و سکه نه تنها کاهش نیافت بلکه گرانتر هم شد.

در قبال این مواضع ساده اندیشانه یا دیکته شده توسط عناصر مستاصل و و ابسته به قدرتهای خارجی بویژه آمریکا و انگلیس که فاقد تفکر انقلابی هستند نگاهی داریم به مواضع بحق و انقلابی رهبر معظم انقلاب اسلامی آیت الله خامنه ای که چگونه این مواضع ناصواب را زیر نظر دارند و می فرمایند:

ما تسلیم زورگویی و باج خواهی آمریکا نخواهیم شد. یک عده سعی نکنند چهره آمریکا را بزک کنند آرایش کنند. زشتی ها و وحشت آفرینی ها و خشونت ها را از چهره آمریکا بزدایند. در مقابل ملت ما بعنوان یک دولت علاقه مند، انسان دوست معرفی کنند . اگر سعی هم بکنند، سعی شان بی فایده است. سعی دشمن در سالی که در انتهای آن دو انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری برگزار خواهد شد. القای دو قطبی کردن جامعه به طرفداران مذاکره و توافق هسته ای، و مخالفان مذاکرات و توافق هسته ای است. تا در صورت توافق طرف مقابل را که بیشتر ار عناصر انقلابی و مذهبی جامعه هستند شکست خورده قلمداد کنند و به زعم آنان مزدشان را کف دستشان بگذارند. این جملات همانا نشئت گرفته از القائات دشمنان است. زیرا رهبری و رئیس جمهور همواره بر انتقاد کردن برای پیشبرد امور بویژه مسائل تاکید کرده اند و بفرموده رهبری هیچ کس در ایران مخالف توافق هسته ای نیست.

در این دست افشانی ها و شادی ها رهبر معظم انقلاب در پاسخ به نامه رئیس جمهور بر بررسی دقیق متن سند مذاکرات وین تاکید می کنند و ضمن تشکر از زحمات رئیس جمهور و تیم مذاکره کننده نوشتند؛ لازم است متنی که فراهم آمده با دقت ملاحظه و در مسیر قانونی پیش بینی شده قرار گیرد و آنگاه در صورت تصویب مراقبت از نقض عهدهای محتمل  طرف مقابل صورت گرفته و راه آن بسته شود. بخوبی می دانید که برخی از شش دولت طرف مقابل به هیچ رو قابل اعتماد نیستند. از ملت عزیز انتظار دارم که همچنان وحدت و متانت خود را حفظ کنند تا بتوان در فضای آرام و خردمندانه به منافع ملی دست یافت.

رهبر انقلاب یکبار دیگر در روز عید سعید فطر در دیدار با مسئولان نظام و سفرای کشورهای اسلامی در ایران فرمودند:

ملت ایران نیز باید متحد باشد و قضایای هسته ای نباید زمینه ساز دو دستگی در کشور شود. زیرا موضوع هسته ای بوسیله مسئولان مربوطه خود در حال پیگیری است و مسئولان بدنبال منافع ملی هستند.

ایشان با اشاره به تلاش گسترده رسانه های بیگانه برای ایجاد اختلاف و دو دستگی در کشور، تأکید کردند: تنها راه مقابله با این تلاشها، تقوای عمومی و ملی و مصونیت سازی درونی با افزایش اقتدار داخلی از طریق تقویت ایمان، علم و صنعت و فرهنگ است.

رهبر انقلاب در خطبه های نماز عید فطر نیز فرمودند: راه درست شناخت ملت ایران، تأمل در این گونه واقعیات است، واقعیاتی که نشان می دهد ملت در عرصه عبادت آنجور عمل می کند و در صحنه مبارزه با استکبار نیز، اینگونه راه را به دیگر ملتها نشان می دهد.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به شعارهای «مرگ بر اسرائیل» و «مرگ بر امریکا»ی ملت ایران در روز جهانی قدس خاطرنشان کردند: جهت گیریهای عظیم حرکت ملت را باید از این شعارها درک کرد نه از زبان مغرض بیگانگان که متأسفانه در داخل نیز برخی کج فهم ها آنها را تکرار می کنند.

آیت الله خامنه ای خطاب به دست اندرکاران بررسی «متن تهیه شده هسته ای» تأکید کردند: براساس مصالح کشور و منافع ملی با دقت کار خود را انجام دهید تا بتوانید حاصل بررسیها را با گردن افراشته به ملت و خداوند ارائه دهید.

ایشان با تأکید بر مقابله جمهوری اسلامی با هرگونه سوءاستفاده از «متن تهیه شده» فرمودند: چه متن تهیه شده تصویب شود چه نشود، به هیچکس اجازه خدشه بر اصول اساسی نظام اسلامی را نمی دهیم.

رهبر انقلاب با اشاره به فضای تهدیدآمیز موجود و تکیه دشمنان بر مسائل دفاعی ایران، افزودند: به فضل الهی قابلیتهای دفاعی و حریم امنیت کشور حفظ خواهد شد و جمهوری اسلامی هرگز تسلیم زیاده خواهی دشمنان نخواهد شد.

آیت الله خامنه ای گفتند: چه متن تهیه شده پس از طی روند قانونی داخل کشور، تصویب شود چه نشود، ملت ایران از حمایت ملت مظلوم فلسطین، یمن، بحرین و ملت و دولت های سوریه و عراق و مجاهدان صادق لبنان و فلسطین دست بر نمی دارد.

رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه در هر صورت سیاست ملت و نظام جمهوری اسلامی در مقابل امریکا هیچ تغییری نخواهد کرد، افزودند: ما درباره مسائل دو جانبه، منطقه ای و جهانی هیچ مذاکره ای با امریکا نخواهیم داشت مگر در موارد استثنا همچون هسته ای که قبل از این هم سابقه داشته است.

ایشان با انتقاد شدید از سیاستهای امریکا در «حمایت از دولت تروریستی و کودک کش صهیونیسم و تروریست خواندن مجاهدان فداکار حزب الله لبنان» بیان داشتند: سیاستهای ما و امریکا در منطقه صد و هشتاد درجه اختلاف دارد بنابراین چگونه می توان با آنها گفت‌وگو و مذاکره کرد.

رهبر انقلاب اسلامی افزودند: مقامات فعلی امریکا از تسلیم ملت ایران حرف می زنند البته پنج رئیس جمهور قبلی آنها نیز پس از انقلاب از این آرزوها داشتند اما یا مردند یا در تاریخ گم شدند و شما هم مثل آنها، تسلیم ایران را مگر به خواب ببینید.

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به اعتراف رئیس جمهور کنونی امریکا به چند مورد از اشتباهات گذشته این کشور در قبال ایران از جمله کودتای بیست و هشت مرداد و حمایت از صدام افزودند: اینها تنها مشتی از خروار است و اشتباهات بسیاری وجود دارد که امریکایی ها هنوز حاضر نیستند به آنها اعتراف کنند. ایشان، اقتدار و قدرت رو به گسترش جمهوری اسلامی ایران را ناشی از ایستادگی و مقاومت ملت و شهامت و ابتکار دانشمندان عزیز خواندند و با تجلیل از دانشمندان شهید هسته ای و رهروان و خانواده های آنان افزودند: رحمت پروردگار بر ملتی که اینگونه پای حرف حق خود می ایستد.رهبر انقلاب خطاب به مقامات امریکایی تأکید کردند: ما از هیچ جنگی استقبال و هیچ جنگی را آغاز نمی کنیم اما اگر جنگی روی دهد آن کس که از نبرد سرشکسته خارج می شود امریکای متجاوز و جنایتکار است.

با وجود رهبری آگاه و دانا که مسائل مهم کشور را زیر نظر دارند نیازی به دایه های مهربانتر از مادر و کج فهم های تفرقه انداز که مهره های پنهان دشمن در صفوف بهم فشرده ملت هستند نخواهد بود.

    نظرات
نام*:
 نظر*:
تصوير امنيتي*:
طراحی شده توسط تیم برنامه نویسی میدا پشتیبانی شرکت شبکه اندیشان (شاناکو)