چهارشنبه 7 خرداد 1399
 
 
   
 
 

جدیرین اخبار

پربازدیدترین

 
کد خبر: 214 تاریخ انتشار: 1394-09-04 تعداد بازدید: 1360 sendارسال به دوستان
ذخیره
printنسخه چاپی
           

حجت الاسلام والمسلمین بابایی امام جمعه امیرکلا


حجت الاسلام والمسلمین بابایی امام جمعه امیرکلا:

تحول عظیمی در اقامه نماز جمعه در امیرکلا به وقوع پیوست درصدد تهیه زمینی با همکاری شهرداری برای احداث مصلای هستیم

امیرکلا- خبرنگار بابل نامه:

حجت الاسلام والمسلمین عبدالحسین بابایی امام جمعه شهر امیرکلا در گفتگویی ضمن عرض تسلیت به مناسبت ماه صفر به همه دلداگان امام حسین (ع)و خاندان عصمت و طهارت ومکتب ولایت گفت:یکی از برکات انقلاب اسلامی ما وجود با برکت نهاد مقدس نماز جمعه است.گرچه نماز جمعه صورت فریضه الهی آورد و مانند نمازهای واجب و ایات و سایر نمازها، نماز جمعه در عصر نبوت و امامت معصوم واجب است و باید به صورت فرض به آنان نگاه کرد. ایشان افزود: در اسلام هر عملی که آمده است دارای حکمت و فلسفه است . حتی رکعات نماز صبح و ظهر و عصر و مغرب و عشا دارای حکمت و فلسفه است . روزه ماه رمضان هم علت و فلسفه اش را امام و معصومین بیان کردند. نماز جمعه هم مسنثنی نیست و واجب می شود برای ادای آن که برای وحدت و همبستگی امت است.

امام جمعه امیرکلا تصریح کرد:به قدری درباره وحدت در اسلام از پیامبر و ائمه معصومین سفارش شده و روایات داریم که با هم متحد باشید . امت اسلام یکی باشید. زیرا کتاب و قبله و پیامبر مایکی است و رو به خدا و وجه پروردگاریم و همه باید به سوی کعبه نماز بخوانیم که درس وحدت عملی است . و پیامبر بزرگ اسلام فرمودند:برای انجام فریضه الهی،نماز را به جماعت بخوانید.حتی کلمات واجب فریضه ما به صورت جمع است (ایاک نعبد و ایاک نستعین) به صورت جمع مطرح شده است. پیامبر فرمودند نماز خودتان را به جماعت بخوانید و تا جایی که مقدور است فرادا خوانده نشود تا وحدت حفظ گردد. و هر محل مسجدی دارد کلان شهر ها مساجد زیادی دارند اسلام می خواهد مردم دوشادوش هم نماز بخوانند و لذا چون شکوه و عظمت در وحدت است و دست خداوند در وحدت است یدالله مع الجماعه، ما نمازهای عید سعید فطر و عید سعید قربان را داریم که در یک شهر همه یک جا جمع می شوند و نماز را اقامه می کنند. نماز جمعه هم یکی از آئین های وحدت بخش است که در فاصله یک فرسخ از هم خوانده می شود و به عنوان وحدت اسلام مطرح است .دنیای اسلامی باید در کنارهم باشندبه شهر و کشور بستگی ندارد. مسلمین سالی یکبار در مکه معظه اجتماع می کنند که نتیجه آن وحدت مسلمین است و اعتصموا بحبل الله جمعیا و لاتفرقوا به ریسمان الهی چنگ بزنید و متفرق نشوید که وحدت پیامبر و رهبری است متمسک شوید.

حجت الاسلام و المسلمین بابایی یادآور شد: رهبر فقید انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) که پس از انقلاب این فریضه فراموش شده را احیا کرده واجب اختیاری است و می توانیم به جای نماز ظهر اگر نماز جمعه را بخوانیم کفایت می کند. و اما باید برنامه های ارزشمند و سفارش شده اسلامی را پیاده کنیم.

ایشان افزود: حدود 2ماه است که به عنوان امام جمعه در شهر امیرکلا حضور یافتم و مشغول انجام وظیفه هستم.البته 2 یا 3 سالی است که در این شهر نماز جمعه برگزار شده است و یکی از دوستان ما حجت الاسلام والمسلمین ارجمندی امیری عهده دار این منصب بوده و اکنون امامت جمعه شهر نور را به عهده دارند. و ار بنده خواستند که به امیرکلا بیایم برای اقامه نماز جمعه. وی تصریح کرد:البته اختلف جدی نبود معمولا اختلاف سلیقه هایی بود که دو دستگی ایجاد شد و از وجود امام جمعه بهرهبرداری کامل نمی شد. و از من خواستند که بیایم به این شهر. و بحمدلله در این دو ماه اخیر تحول عظیمی به وقوع پیوست و از دو گروه خواستیم تا جمع شوند و در پی آن اعضای ستاد جدید نماز جمعه را تشکیل دادم. 15 نفر از طرفین با هم متحد شدند و ستاد نماز جمعه امیرکلا را تشکیل دادیم. و حاج اقا رضا سلیمانی که سابقه کاری مفیدو خوبی در عرصه های فرهنگی ،مذهبی،سیاسی دارند و از اعضای فعال شورای اسلامی شهر هستند و سابقه چند سال شهرداری در شهرهای استان را نیز داشته است به عنوان رئیس ستاد نماز جمعه کارشان را آغاز کردند.و جمعیت نیز استقبال خوبی ا زنماز جمعه به عمل آوردند به طوری که ما اکنون جای کافی برای استقرار جمعیت مشتاق در مسجد محل برگزاری نماز جمعه در کمال محله امیرکلا را نداریم و هم در قسمت بانوان و هم آقایان کمبود جا داریم . و امروز نشستی با مهندس سید مرتضی شفیعی شهردار پرتلاش و ساعی امیرکلا و حاج آقا جعفریان رئیس شورای اسلامی شهر امیرکلا و حاج آقا سلیمانی رئیس ستاد نماز جمعه امیرکلا داشتیم تا ان شاالله در فکر تهیه زمینی برای احداث مصلای جمعه باشیم و مقدمات آن را هر چه زودتر فراهم آوریم.

حاج آقا بابایی تاکید کرد:امیرکلا شهری مذهبی است که دارای علمای برجسته کشوری و جهانی است حضرت آیت الله العظما سعید العلمای بار فروشی که اصالتا از این شهر برخاسته اند آیت الله امامی امیرکلایی که از علمای بزرگ و دیگران همه از مفاخر و اکابر حوزه های علمیه کشور محسوب می شوند که هم اکنون نیز مشغول بحث و تدریس و فعالیت هستند باید قداست این شهر حفظ کنیم، علمای این شهر را نیز حفظ کنیم و تلاشهای آنها بود که جوانان جذب دین و مذهب شدند و از برگزاری آئین های مذهبی و نماز جمعه استقبال می کنند و نماز جمعه باشکوهی را مشاهده می کنیم و دوستانی که در قم و تهران هستند همه معتقدند که تحویل عظیمی در نماز جمعه امیرکلا به وقوع پیوست و امیدواریم آن را به نتیجه مطلوب برسانیم.

امام جمعه شهر امیرکلا با اعلام برنامه های این ستاد گفت: تهیه زمین برای احداث مصلای جمعه ،تهیه زمین برا احداث دفترو خانهامام جمعه فعلا جزو برنامه های کاری ستاد و امام جمعه است و مسائل دیگر که به اطلاع شهروندان عزیز خواهیم رساند. و در اینجا از همه برادران و خواهران عزیز امیرکلا و علمای عزیز در خواست می کنیم که به احترام امام راحل بنیان گذار جمهوری اسلامی این فریضه الهی را قدر بدانیم و با شرکت در نماز وحدت بخش جمعه شکوه و عظمت آن را بیشتر کنیم. در ستاد هم قرار است درس اخلاق برگزار نمائیم تا حضور فرهنگی بیشتری داشته باشیم. به نمازگزاران هم اطلاع دادم که شما آزاد و مخیر هستید تا درهر جا که دلتان می خواهد در بابل یا بابلسر و جاهای دیگر نماز جمعه را اقامه کنید و مردم را آزاد گذاشتم که ائمه جمعه نیز از بنده تشکر کردند.   نظرات
نام*:
 نظر*:
تصوير امنيتي*:
طراحی شده توسط تیم برنامه نویسی میدا پشتیبانی شرکت شبکه اندیشان (شاناکو)