چهارشنبه 7 خرداد 1399
 
 
   
 
 

جدیرین اخبار

پربازدیدترین

 
کد خبر: 207 تاریخ انتشار: 1394-08-24 تعداد بازدید: 1146 sendارسال به دوستان
ذخیره
printنسخه چاپی
           

سلام بابل نامه


بنده 20 سال قبل یک طبقه در موزیرج ساختم . آن زمان هزینه انشعاب آب 15 هزار تومان بود بعد یک طبقه دیگر ساختم که اگر شرکت آب وفاضلاب انشعاب دو واحدی می داد قیمت آن 30 هزار تومان می شد. اما حالا پس از حدود 20 سال اعلام نمودند چرا انشعاب دوم را به ما اطلاع ندادید و قبض آب غیر متعارف فروش آب آزاد 835 هزار تومانی برا بنده صادر شده است و بنده با حقوق 945 هزار تومانی بازنشستگی چگونه قادر به پرداخت این مبلغ خواهم بود. چرا در مدت این 20 سال گذشته که مامور آب برای برداشت شماره کنتور آب به منزل می آمد گزارش نداده بود تا با قیمت 15 هزار تومانی اقدام به پرداخت اشعاب می کردیم. این روزها شرکت آب و فاضلاب پرشده است از افرادی که به آنها اخطار گردید و باید هزینه آن را نقدی یا با چک پرداخت نمایند.

الحمدلله یاوران نماز بابل دو کار جدید خود را شروع کرده است. جلسات تییر مدیریت در قرآن با حضور 1100 نفر از فهنگیان بابل که در حال برگزاری است. وتاسیس بنیاد صحیفه سجادیه در بابل که برای اولین با در کشور ایجاد گردید و جمعه گذشته هم در ان شرکت کردند. جهت اطلاع در نشریه که اینها بخشی از فعالیتهای تشکل یاوران نماز بابل بوده است.

سلام عزاداری حسینی قبول حق . پارک شادی به علت ضعف امکانات در شان و منزت خانواده های بابلی نیست. سرویس بهداشتی ، تاب آهنی مناسب ، کف پارک بازی پوشش اسفنجی ندارد و غیره . مدیریت صحیح موجب رشد فرهنگی و روح و روان خواهد شد. مسئولان هرگام برای اقدام خدا پسندانه بردارند دعا خیر مردمی همراه شان خواهد بود. حق نگهدار اسحاقی هستم.

پارک شادی که محل تفریح مردم است سرویس بهداشتی آن غیر بهداشتی است. چرا نسبت به پاکیزگی و ایمنی پارک اقدام نمی شود.

در سالروز شهادت حضرت امام سجاد (ع) به فروشگاهی در خیابان چهارشنبه پیش رفته بودم که متاسفانه هنگام وقت اذان شرعی ظهر در این فروشگاه ترانه پخش می شد. برخی کارکنان آن هم شعائر اسلامی را رعایت نمی کنند.

آیا اتاق اصناف ناظر و بازرسی به چنین اماکن اعزام نمی کند؟ چه ضرورتی دارد که در یک فروشگاه در محرم و سالروز شهادت امام سجاد (ع) و وقت شرعی اذان ظهر حتما ترانه پخش گردد؟ حسن پور

شورای شهر بابل چه کار می کند ؟ دائم در شبکه های اجتماعی اطلاعیه هایی پخش می شود که در فلان روز فلان افراد به مصاحبه دعوت شده اند تا شهردار انتخاب گردد. جالب اینکه یکی از همین افراد تعیین شده به عنوان معاون هماهنگی معاونت عمرانی استانداراری تعیین گردید که عکس و خبرآن در سایت استانداری مازندران موجود است. از شورای بابل بیش از این انتظار نمی رود. آنها خیلی روی شهردار قبلی مانور داده بودند که پس از عاشورا یکبار استعفا داد و از استانداری در آورد . حالا هم مهندس ملایی که از نامزدهای شهرداری بود میدان را خالی کرد.

هر روز بر تعداد تابلوهای تبلیغاتی در سطح شهر افزوده می شود و شهرداری برای کسب درآمد بیشتر قصد فروش شهر را دارد. چرا یک معیار خاصی برای نصب این تابلوها در نظر گرفته نمی شود؟ با این وضعیت فکر می کنم تعداد می کنم تعداد تابلوها بیش از درختان سطح شهر شود. آیا شهرداری راه دیگری برای کسب درآمد سراغ ندارد؟ اکبری

شهرداری محق است تا در سطح شهر برای افزایش سرانه فضای سبز نهال بکارد. اما حق ندارد اینهمه تابلوهای بزرگ تبلیغاتی در خیابانها و میدانهای شهر بکارد.چرا شورای شهر به اعتراض های متعدد مردم توجهی نمی کند؟ افزایش این تابلو ها علاوه بر زشت کردن چهره شهر ، موجب افزایش تصادفات رانندگی در ترافیک شهری نیز خواهد شد که چنین تماشای آن با هم تصادم می کنند. علی پور

سالهاست که از شعار جلوگیری از فرهنگ غربی بر روی لوازم و کالاهای ایرانی می گذرد. اما ظاهرا گوش تولیدکنندگان بدهکار این شعارها نیست . و اجناس و کالا و پوشاک و لوازم التحریر ایرانی با نشان خارجی عرضه می شوند و دلیل آن هم می گویند از مارک های خارجی بیشتر استقبال می کنند . طرفدار ارم های خارجی هستند.

آسفالت کوچه طوقداربن به محله باقرناظر که چندی قبل مرمت و آسفالت شده بود،باز هم به حال قبلی برگشت. مشخص نیست تجمع آب در وسط کوچه چه دلیلی دارد که موجب سوراخ شدن مجدد آسفالت ها می شود. شاید هم دلیلی بر شیب دار نبودن کوچه باشد و شاید هم نامرغوبی آسفالت.

شورای شهر که نقشی به برپایی کنسرت های موسیقی با خوتنندگانی که دهها میلیون تومان دریافت می کنند دارد، خوب است که به سخنان اخیر مقام معظم رهبری در دیدار با روسای دانشگاههای کشور توجه کنند که فرمودند:شاد بودن برای همه لازم است اما نه با برپایی کنسرتهای موسیقی و اردوهای مختلط که غرب گرفتار آن است. وقتی شورای شهر از خوانندگان مشهور دعوت می کند و عده ای برای تماشای خوانندگان به صورت مختلط تجمع می کنند. کجای این کار با ظوابطاسلامی و شرعی مطابقت دارد؟ کدامیک از مراجع و حتی رهبری چنین برنامه هایی را تاکید کرده اند؟

عده ای خودشان را خیر معرفی می کنند تا بتوانند برای انتخابابت طرفدارانی برای خودشان دست و پا کنند . مردم باید هوشیار باشند تا خدمتگزاران واقعی را تشخیص دهند و به نامزدههای اصلح و کاردان که درد دل مردم را درک کرده است رای بدهند.

اگر اقتصاد مقاوتی که مورد نیاز کشور است و برای رهایی از وابستگی به بیگانگان مورد تاکید رهبری است، توسط مسولان اجرا می شد هرگز این مشکلات اقتصادی امروز را نداشتیم به گفته رهبری در خصوص اجرای اقتصاد مقاومتی آن چیزی که باید اتفاق بیفتد هنوز اتفاق نیفتاده است و مسئولان دولتی تازه گزارش درباره برنامه های در نظر گرفته شده برای اجرای اقتصاد مقاومتی بهایشان داده اند. اگر مسئولان در سایر زمینه ها هم فرامین رهبری را اجرا نمایند مشکلات ما کمتر می شد.

چند روز قبل که در موعد مقرر برای دریافت حقوق بانشستگی تامین اجتمتعی به بانک رفاه مراجعه کرده بودم اعلام کردند چند روز تاخیر خواهد داشت . بالاخره پس از 3 روز تاخیر این حقوق به آبان 94 بود دریافت کردم. با اینکه برای تاخیر در حق بیمه جریمه دریافت می کند. اما با تاخیر در پرداخت حقوق نباید جریمه بدهد؟   نظرات
نام*:
 نظر*:
تصوير امنيتي*:
طراحی شده توسط تیم برنامه نویسی میدا پشتیبانی شرکت شبکه اندیشان (شاناکو)