چهارشنبه 7 خرداد 1399
 
 
   
 
 

جدیرین اخبار

پربازدیدترین

 
کد خبر: 201 تاریخ انتشار: 1394-07-25 تعداد بازدید: 1255 sendارسال به دوستان
ذخیره
printنسخه چاپی
           

محرم


- بنده از بابلکنار تماس میگیرم ساخت کمربندی شرقی دوم از محل عوارض دریافتی از شهروندان بابلی احداث گردید و وزارت راه نقش زیادی در احداث این جاده نداشته است. حالا با سفر رئیس جمهور به استان، چون طرح زیادی وجود نداشت آن را در طرحهای افتتاحیه قرار دادند. اگر قرار بود این جاده احداث گردد می بایستی وزارت راه تمام هزینه آن را پرداخت میکرد چون برای کاهش ترافیک شهری است . اما برای افتتاح وزیر راه تشریف آوردند که برای افتتاح تنها حضور کافی نیست باید به شورا و شهرداری کمکهای قابل توجه مالی گردد تا فاز بعدی به اجرا در آید.

- برخی از سیاستمداران که علاقمند به رابطه و دوستی با رژیم آل سعود هستند چرا حالا با جنایت این رژیم سفاک سکوت کرده اند و شاید صحبتهایی هم که می کنند منصفانه و عاقلانه نمی باشد. اما گذشت ایام و تاریخ همواره خیلی چیزهای برملاء و مشخص میکند.

- برخلاف اینهمه تبلیغات بنری که با عنوان ستاد مردمی صورت گرفته بود استقبال زیادی از سخنرانی رئیس جمهور محترم بعمل نیامده بود در حالیکه برخی نشریات محلی ویژه نامه های چند صفحه ای چاپ کرده بودند و شهرهای استان و شهر مرکز استان مملو از بنر تبریک و خوشامدگویی بود، مشخص نیست این کاهش جمعیت که بوضوح در یکی از سایتهای محلی قابل دیدن است برای چه بود. اگر امکان دارد بنویسید هزینه چاپ این بنرها از چه محلی تامین شده است و اعضای این ستاد چه کسانی بودند که چنین توان مالی خوبی داشتند که چهره شهرها را بنرباران کرده بودند. آیا بهتر نبود ستاد استقبال مردمی در آستانه ماه محرم بنرهایی در رابطه با محرم هم چاپ و نصب می کرد تا مدت بیشتری در شهرها و مقابل تکایا و حسینیه ها دیده شود؟

- همواره با شروع ماه محرم قیمتها غیرقابل کنترل است و هرکس هر قیمتی دوست دارد از مردم دریافت می کند. معلوم  نیست چرا مردم باید برای عزاداری سالار و سرور شهیدان هزینه بیشتری بپردازند. بهرحال خدایی هست و ناظر اعمال ما می باشد.

- در ماه محرم عده زیادی از مردم در سه راهی محله پیرعلم برای تماشای دستجات عزاداری اجتماع می کنند که حرکت برای همگان مشکل میگردد. اما مهمتر از این مسائل، یک ساختمان قدیمی است که به رغم زیبایی خاص ان در محل ، بخش جنوبی آن در حال ریزش است اگر واقعه ناگواری رخ دهد چه کسی مسئول است؟  تخته های طبقه فوقانی این بنا از حالت عادی خارج شده است.

- به نمایشگاه زنده یاد خانه پدری در موزه بابل رفتم نمایشگاه خوبی بود و ما را به یاد گذشته های مان انداخت. البته برخی اسامی محلها مخدوش و نادرست بود که باید مورد اصلاح قرار گیرد. عکاسهای پرتلاش زحمات زیادی در این زمینه کشیدند. شاید دل از ما بهتران با دیدن این عکسها به حال میراث فرهنگی بسوزد. خیلی ممنون

- مطلب سخن نخست هفته قبل شما را خواندم که خیلی منطقی بود. اما فکر نمیکنم مسئولان به اینگونه مسائل توجه نمایند. زیرا به شدت اکراه دارند. اگر چنین بود که تمام مراسم و رژه و تظاهرات و تشییع جنازه را به میدان ولایت انتقال نمی دادند. حتماً دلایل قانع کننده ای دارند که بر اجرای آن اصرار می ورزند. شما درست می نویسید. اما کسی نیست که گوش کند اگر چه این میدان شاهراه است و چون شهر فاقد کمربندی است قفل می کند. ولی  مطمئن باشید آنهایی که تصمیم گیرنده هستند به یقین تفکری هم برای این معضل کرده اند دیگه. یاعلی

- چرا برای مراسم سخنرانی دکتر روحانی رئیس جمهور محترم اینهمه بنر و تبلیغات در سطح استان شده بود. مثلاً در بابل سخنرانی و حضور رئیس جمهور نبود. اما دهها بنر ریز و درشت با عنوان ستادهای استقبال مردمی در شهر دیده می شود. چرا نام این افراد مشخص نمی شود و هزینه چاپ این بنرها معلوم نیست. وقتی رسانه ها اعلام کردند سخنرانی در ورزشگاه شهید متقی ساری است چه ضرورتی داشت که اینهمه تبلیغات صورت بگیرد مگر همین اشکال بر دولت قبل هم وارد نبود که چرا برای سفرهای استانی اینهمه هزینه زائد می شود؟ اگر کسی تمایل برای شرکت در یک مراسم را داشته باشد با این امکانات تبلیغی ارتباطی براحتی تصمیم گیری می کند و نیاز به هزینه های غیر ضروری نیست.

- بنده روز دوشنبه برنامه خبری شبکه استان را تماشا کردم در حالی که وزیر راه در بابل پروژه کمربندی شرقی دوم بابل را حدود اذان مغرب افتتاح کرده بود اما متاسفانه به دلایل نامعلوم هیچ انعکاسی این افتتاح درآن شب از شبکه های سراسری و حتی سبکه استانی نداشته است . خیلی دلم می خواهد فرماندار بابل توضیح بدهد به مردم،  یا از صدا و سیما بخواهد طرحی که با اعتبار 50 میلیارد تومانی شهرداری که پول مردم این شهر است ایجاد می شود. اما  پس از گذشت چند ساعت از افتتاح آن نبایستی از تلویزیون استان پخش گردد؟ دلیل عدم پخش حضور وزیر راه در بابل چیست؟ سکوت در چنین مواردی مفهوم ندارد شبکه ملی متعلق به آحاد مردم است نه شهری خاص. و چرا هیچگاه مسئولان بابل پیگیری مسائلی مهم همچون عدم پخش مسائل و مشکلات بابل در رسانه ملی را عنوان نمی کنند؟

- یکی از طرحهای بزرگ استانی که در سفر دکتر روحانی به مازندران مورد بهره برداری قرار گرفت کمربندی دوم شرقی بابل بود. اما متاسفانه این مراسم هیچ انعکاسی در تلویزیون نداشته است. واقعاً ابتدا برای مسئولان ضعیف بابل متاسفم بعد هم از تصمیم گیرنده های سبکه استانی که بدون توجه به خواست ملی هرگونه که خودشان تشخیص دهند عمل می کنند. مگر احداث یک جاده کمربندی که در حیطه وظایف وزارت راه است شهرداری بابل آن را اجرایی می کند گناه است که تلویزیون ان را بایکوت کرده است؟

- با توجه به فضیلتهای ماه محرم که امام راحل فرمودند ما هرچه داریم از محرم و صفر داریم مسئولان و هیات امنای تکایا حرمت این ماه عزیز را نگه دارند و نگذارند عزاداری ها تحت تاثیر شام و اطعام قرار گیرد. بیان و تشریح قیام سالار شهیدان این نظام را می تواند حفظ نماید. متشکرم

- بابل از نظر کشتی در گذشته از چهره های ملی و پرمدالی همچون امامعلی حبیبی و عبدالله موحد برخوردار بود که هنوز هم الگوی ورزشکاران هستند. اما بابل دیگر آن نشان گذشته در کشتی را ندارد و نه سالن مناسبی دارد و نه خانه کشتی دارد. مسئولان باید توجه اساسی کنند تا کشتی بابل بیدار شود.

    نظرات
نام*:
 نظر*:
تصوير امنيتي*:
طراحی شده توسط تیم برنامه نویسی میدا پشتیبانی شرکت شبکه اندیشان (شاناکو)